mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Photoshop İle Hdr

Arkadaşlar amatör olarak uğraştığım fotoğraf merakı sonunda benide farklı teknik denemelere yöneltti. Bu tekniklerden biride HDR bunun için normal pozlandırmanın yanı sıra + ve - değerlerde elde ettiğim 3 kareyi cs2 proğramında yer alan (Merge to HDR) aracılığıyla birleştirdim. Lakin birleştirme sonrası elde ettiğim ve masa üstüne kaydettiğim kareye özizleme yapmak istediğimde photoshop proğramıyla birlikte açılıyor windows görüntüleyicisi ile önizleme yapmak istediğimde ''önizleme yok'' ibaresi beliriyor. Hal böyle olunca galeriye ekleyeceğim HDR karesine ulaşamıyorum. Nerde hata yapmış olabilirim?

Tarih: 18 Kasım 2010, 16:07 - İp: 88.***.**0.180
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu dosyayı 8bit te kaydedin açılır

bu 8 bit olayınıda photoshop ile yapabilirsiniz.

8bit nasıl yapılır?
çalışmanızı photoshop ile açın.
image menüsünden devam edin oralarda altlarda bir yerlerde 8biti görürsünüz. ona tıklayın ve keydedin

Tarih: 18 Kasım 2010, 18:17 - İp: 85.***.**6.143
slmnsonmez
slmnsonmez (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

8 channal da kaydedersen jpek formatında kaydedersin. üst menü den İmage - mode - 8bits/channel daha sonra farklı kaydet den jpek olarak kaydet. kolay gelsin

Tarih: 18 Kasım 2010, 18:19 - İp: 88.***.**5.24
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim arkadaşlar söylediğiniz gibi yaptım oldu ve heder etmeden hdr yapmaya çalıştığım fotoğrafı galeriye ekledim. Tekrar teşekkür ederim.

Tarih: 19 Kasım 2010, 05:43 - İp: 88.***.**0.180
  • 1