eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Photoshop Ile Cekici Model Yüzü

Selam arkadaslar
Ben Almanyada kaliyorum Photoshop um Almanca ve bu dersiingilizceden Türkceye cevirdim insallah dogru olmustur
photoshop bölümünde niye ders yok sadece resim ve fon degisimleri var diye bazi arkadaslar serzeniste bulunmuslar kendilerine göre haklilar bende buraya mankenlerin nasil yüz hatlari degisip cok cekici bir hal aldiklarini elimden geldigi kadar asagida belirtmek istiyorum
eger gercekten bu sekil bir derse ihtiyaci olan varsa buraya tesekkür mahiyetinde bir not birakabilir ve devamini getirmeye ugrasirim ama yok forumda alt siralarda kyabolup giderse ve diger konular önemli ise zaten bu sekil derslere kimsenin ihtiyaci olacagini zannetmiyorum
Emege Saygi Duyan Herkese Ben Tesekkür Ederim

Cekici Model Yüzü

Tabakayı kopyala, Layer – Duplicate Layer uygula ve önceki tabakayı sil, Delete Layer ile Tabaka penceresinde ilikle. Resmin parlaklığını biraz değiştir, kullanan sonraki Image – Adjustments – Levels (ctrl+L) ile birlestir

Crop tool ile resmi kesmek istediginiz yerden kesin

Simdi sirada Patch Tool ile yüzde bulunan prüzleri ve yok olmasi gereken yerleri bu tool ile yamayin

http://www.eyesontutorials.com/images/PhotoRetouch/Sigma/tut29_Glamour/5.jpg

Simdi menüye gidip Filter – Liquefy (shift+ctrl+x) ve beraberinde Turbulence Tool ile Cok dikkatli hareketler ile yüzün özelliklerini düzelt. Hem de dudakları biraz daha genislet

Simdi Kaslari biraz daha yukari yumusak bir sekilde kaldiriyoruz

yine ayni metod ile burunun üst kismini biraz daha iceriye dogru daraltiyoruz

Fırça için farklı bir boyutu kullanmak, yüzün ovalını biraz daraltmak için mümkündür

Edit – Free Transform (ctrl+t) ile Sonra biraz resmi dışarı daralt, yüzün öyle uzun bakmaması için sadece

İşleme tabi tutmak için zorunlu olmayan resmin kalanını Crop Tool ile sil
Polygonal Lasso Tool Yüzü sınırla, yüzün kenarlarından olacak sekilde. Ondan sonra, gözler, dudaklar ve burun deliklerinden işaretleri silmesi için aletin ayarlarını değiştir

Şimdi bu parçayı kopyala Edit – Copy (ctrl+c) ve yeni bir Layer olarak ac Edit – Paste (ctrl+v) Bizim, sahip olduğumuz tabakayı dışarı dogru yumusalt , sonraki birleşmenin kullanımını yapmak icin Filter – Blur – Gaussian Blur kullan

en az Opacity ayari %69 olmali

Resmin rengini biraz düzelt, Image – Adjustments – Curves (ctrl+m) ile

Şimdi gözlerin rengini değiştir. Yeni bir tabakayı yara

Tarih: 16 Şubat 2007, 02:59 - İp: 62.***.**2.73
qawsed58
qawsed58 (üye)
Sivas / Meraklı

abicim ellerine saglik gercekten cok guzel olmus calisman...

Tarih: 16 Şubat 2007, 03:45 - İp: 81.***.**9.216
telvin79
telvin79 (üye)
Konya / Amatör

Eyvallah dostum.ellerine, emeğine sağlık.Çok teşekkürler...

Tarih: 16 Şubat 2007, 05:00 - İp: 88.***.**3.244
boğaziçili
boğaziçili (üye)
Denizli / Meraklı

ellerine sağlık.gerçekten çok güzel olmuş..çalışmalarının devamını bekleriz

Tarih: 16 Şubat 2007, 08:50 - İp: 193.***.**2.246
lostcity
lostcity (üye)
İzmir / Amatör

çok teşekürler bu çalışmayı başka bi sitede görmüştüm türkçesini bilmek güzel oldu devamını bekleriz.

Tarih: 16 Şubat 2007, 09:29 - İp: 85.***.**0.212
ertansg
ertansg (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

teşekkürler faydalı bir paylaşım oldu emeğine ve ellerine sağlık

Tarih: 16 Şubat 2007, 09:50 - İp: 88.***.**6.62
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

abim çok güzel bi çalışma ellerine sağlık zahmetli bir iş yapmışsın gerçekten o resimleri yüklemek zaten adamın bütün iştahını götürüyor.

sitemiz duraklama devrine girmişti pek konu açan yoktu sizlerin sayesinde bakıyorum da sitede bayağ bi hareketlenme başlamış.

derslerin devamını diliyorum çok teşekkürler iyi çalışmalar!

Tarih: 16 Şubat 2007, 15:05 - İp: 85.***.**8.175
34snf
34snf (üye)
İstanbul / Amatör

sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum .....

Tarih: 16 Şubat 2007, 18:11 - İp: 85.***.**0.54
eminakca
eminakca (üye)
Almanya / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sagol Kosovali Kardesim
Elimden geldigi kadar burada bende corbada bir tuzum olmasini istedim evet sitede bir duraklama dönemi var herkez isin kolayina kacmak istiyor yani fazla emek vermeden istedigini elde etmek bu konuyu buraya acmak icin harcadigim süre 2 saati gecti ama olsun sizin gibi arkadaslar oldugu sürece ben elimden gelen yardimi vermeye hazirim
Saygilarimla

Tarih: 16 Şubat 2007, 18:51 - İp: 85.***.**6.16
steve
steve (üye)
Kocaeli / Meraklı

#STEVE' tarafından 16.02.2007 20:40:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Şubat 2007, 20:31 - İp: 85.***.**2.9
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

steve abim kızın yüzünü bozmuşsun kız özürlü gibi olmuş yüzünde eğrilik kavis oluşmuş ama yinede ellerine sağlık

Tarih: 16 Şubat 2007, 22:55 - İp: 85.***.**8.175