veyselyavuz
veyselyavuz (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Photoshop Cs2 Hata

could not complete your resquest because the scratch disck are full.
hatası çıkıyor cs2 de lütfen çok acil yardım.

Tarih: 30 Nisan 2009, 11:35 - İp: 78.***.**4.247
mecitx
mecitx (üye)
Hatay / Stüdyo Fotoğrafçısı

yerel disk c dolmustur template rı sıl gereksı seylerı sıl yeterdir

Tarih: 25 Haziran 2009, 12:56 - İp: 94.***.**5.125
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

the scratch disck te mantık şu. Photoshop ram hariç gerekli gördüğü zamanlarda sabit diskimizide kullanmak istiyor. Bu çoğunlukla ram yetersiz geldiği zamanlarda (birden fazla katmanla çalışma anlarında) devreye girer. Uuzn süre çoklu katmanlarla ve birden fazla ağır dosya il eçalışılmaya başlandığında artık öyle bir hale gelirki scratch disck olayıda size yetmez olur. Dolar taşar.
işte o zaman bu uyarıyı alırsınız.

resmi büyütmek için tıkla >>

Tarih: 25 Haziran 2009, 13:11 - İp: 78.***.**3.156
goxel09
goxel09 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet arkadaşa katılıyorum c dolmuş zaten her zaman c de 5-6 gb boş yer bırak photoshop dışında bilgisayar bile yavaşlar c doldukça

Tarih: 2 Temmuz 2009, 11:19 - İp: 88.***.**3.93
kalamam
kalamam (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 28 Eylül 2010, 19:01 - İp: 94.***.**6.191
prof-cs
prof-cs (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

ArkadasLar Walla PhotoShop C:/ ye KuruLu C Boyutu 100 GB 95 Gb Boş aLan War Hala FazLa Yavaş Sorun nedir SizCe ?

Tarih: 9 Ekim 2010, 08:51 - İp: 88.***.**0.110
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

ukalalik olmazsa bendende kucuk bir tavsiye.

Tarih: 11 Ekim 2010, 05:19 - İp: 72.***.**4.36
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

Birde yukaridaki resimde history states ve cache level denilen kisim var sag ust kosede history level sayisini artirdikca hafizada daha cok yer kaplar ve yavaslatir[yaptigin islemleri kac adim geriye almak istedigine bagli]
cache level buyuk boyutlu ve az katmanli dosyalar icin yuksek tutulmasi tavsiye ediliyor, kucuk boyutlu ve cok katmanli dosyalar icin se cache levelin dusuk tutulmasi tavsiye ediliyor.
Scratch diskide remi5861 cok guzel aciklamis onu ikinci bir harddisk bolumun varsa c den baska onu secebilirsin, c yi kasmamis olursun boylece.Bazi dizaynirlar sirf bunun icin yuksek kapasiteli harici harddisk kullaniyorlar
Kolay gelsin.Insaallah faydasi olur.

Tarih: 11 Ekim 2010, 05:30 - İp: 72.***.**4.36
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ara sıra temp dosyasının içeriginide sil.
aynı sorunu yasayan bir arkadasıma gecen gun bu dosyaları sildirdim 20 gb bos yer acıldı bilgisayarda

Tarih: 11 Ekim 2010, 13:54 - İp: 92.***.**1.233
  • 1