dj ismail
dj ismail (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Photoshop 7 Me Problemi

merhaba arkadaslar

programi actigimda asagidaki hata mesaji karsima cikiyor ve program kapaniyor. Sildim bastan kurdum defalarca ama olmadi.Farkli bir klasöre kurdum yine olmadi.daha önce pronblemsiz calisiyordu.

"unable to contiune because of a hardware or system errror.Sorry, but this errror is unrecoverable"

böyle bir problemle karsilasan baska biri var mi acaba .. neden bu hata mesaji cikiyor olabilir ve ne yapmam lazim.

Tarih: 5 Kasım 2004, 02:10 - İp: yok
dj ismail
dj ismail (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

bu konuya cevap verebilecek birisi yok mu ?

Tarih: 6 Kasım 2004, 23:06 - İp: yok
fotoanka
fotoanka (üye)
Ankara / Firma

problem senin sisteminle alakalı. Photoshopta bir problem yok. Mümkünse photoshopun düzgün olarak çalıştığı bir tarihe sistem geri yükleme yap.

Tarih: 13 Kasım 2004, 13:10 - İp: yok
alikurum
alikurum (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

arasira olur oyle

Tarih: 22 Kasım 2004, 13:24 - İp: yok
nightmare
nightmare (üye)
İstanbul / Amatör

Dj ismail, ne kadar silsende programın tüm kayıtları windows kayıt defretinde saklanır. O neden den dolayı silmen yeniden kurman hatayı düzeltme açısından sadece %50 bir şanstır. Sana tavsiyem regedit ayarlarından tüm Photoshop adres girişlerini silmen olacaktır. (Önemli Not: Eğer daha önce yapmadıysan sakın yapma.. Windows Çökebilir.) Veya sistem geri yüklemesi yap, eğer Win ME'da varsa..

Ama en güzel çare bu gibi konularda " c:\>format c: "

Tarih: 2 Aralık 2004, 02:19 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

c:\>format c: bu komutu bende çok severdim bi aralar xp ye geçtik ara sıra atmaya başladı şimdi üşemekten hiç atmıyorum
senin sorunun belli aslında "unable to contiune because of a hardware or system errror" donanım hatası driver problemi olabilir bi kontrol et. ama arkadaşında dediği gibi regeditten silmek tek çözüm olabilir. regedit e gir adobe photoshop 7.0 adı altında arattır bulduğun bütün girdileri sil alması lazım. o da olmadı format c:/q bende bu komutu çok severdim kolay gelsin

Tarih: 2 Aralık 2004, 12:11 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

arkadaşlar format atmak için nereye girmek gerekir??

Tarih: 2 Aralık 2004, 17:00 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

murat fotoğraf makineleri hakkında böylesine bilgilere sahip olan birinin format olayını bilmemesi şaşırttın beni açıkçası
hangi sistemi kullanıyorsun 98 me xp 2000 linüx mac ? tablet pc

Tarih: 2 Aralık 2004, 17:14 - İp: yok
nightmare
nightmare (üye)
İstanbul / Amatör

murat 856, format için ilk önce bir başlangıç disketi hazırlaman gerekir. Bunun içinde disketi biçimlendirme bölümü işini görebilir. Eğer Win98 ve Win ME sistemlerinde bu disketi hazırladısyan 'format c:' komutu çalışacaktır. Ancak Win XP de başlangıç disketi hazırlarsan sanırım format komutlarını desteklemiyordu. Disketi taktıktan sonra makinayı baştan başlat. Disketten okumaya başlayınca direk MS-Dos altında açacaktır bilgisayarı..

Gelicek Ekran
A:\> gibi olacaktır. Sen c: yaz ve entera bas. C:\> şekline dönüşmüş olan imleçe 'format c:' enter veya 'format c: /q' Quick format için kullanılıyor. Ama tavsiyem hızlı formak atma o kadarda iyi bişey değil.

Eğer Win XP kullanıyorsan, Win 98 ve ME kullanan bir arkadaşından başlangıç disketi al. Mutlaka bir gün lazım olur.

Linux işletim sistemine burada hiç girmeyelim istersen ) anlat anlat bitmez...

İyi akşamlar

Tarih: 2 Aralık 2004, 20:12 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

murat arkadaş yazmış nası atcanı ama iş format atmayla bitmiyo format atmayı bilmiyosan sonunu asla getiremezsin benden söylemesi bu işin daha yüklemesi driveri felan var

Tarih: 2 Aralık 2004, 20:54 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

en iyisi ben bu işe daha girmeyeyim....ileride...
benim bilgisayarlarla aram pek iyi değildir..ondan anlamam en iyisi gerektiğinde 5 milyon verip evin asağısındaki kafe sahibine attırmak...

Tarih: 3 Aralık 2004, 18:03 - İp: yok