iris88
iris88 (üye)
İstanbul / Meraklı

Lütfen Yardıım

ben yeni yeni merak sardım photoshopa bişeyler yapmak istiyorum ama hangi programı kullanıcağımı bilmiyorum basit bir bildiğiniz program falan varsa paylaşabilirmisiniz

Tarih: 25 Mart 2006, 14:12 - İp: yok
iris88
iris88 (üye)
İstanbul / Meraklı

yha kimse yokmuu

Tarih: 25 Mart 2006, 14:16 - İp: 88.***.**9.241
sardes
sardes (üye)
İstanbul / Amatör

syn iris, merhaba
öncelikle photoshop mu kullanmayı öğrenmek istiyorsunuz, yoksa basit bir resim edit etme programımı istiyorsunuz onu tam anlayamadım. Diğer yandan her iki durumda photoshop un birkaç toolunu kullarak da başlangıç yapabilirsiniz. Yine de phoshop a bağlı değilsiniz. Alternatifleri arama motorlarından arayabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin en iyilerinden başlayın. Zamanla programı karıştırdıkça, program sizi kendine çekecektir. Üstelik internette ücretsiz photoshop dersleri var. Ben başlarken kullanmıştım.
Kolay gelsin.

Tarih: 25 Mart 2006, 17:33 - İp: 88.***.**6.168
software
software (üye)
Yurtdışı / Meraklı

PHOTOSHOPA YENI BASLIYANLARDANSIN VE PROGRAM ISTIOYRSUN, SORUNU ANLAMAKTA ZORLANDIM DESEM YALAN OLMAZ.
PHOTOSHOP ZATEN KENDISI BIR PROGRAMDIR VE AYRICA PHOTOSHOPU COK IYI BILEN BIRININ HICBIR YARDIMCI PROGRAMA IHTIYACI YOKTUR, SADECE ÖZEL DURUMLARDA YADA HIZLI ISLEMLER ICIN BAZI EK KOLLAR KULLANILIR BUNLARA PLUG-IN DENIR VE BU PLUG-IN LERIN EGER SETUP.EXE UZANTILARI VARSA YÜKLERSIN PHOTOSHOPTA MENÜLERIN ALTINDA CIKARLAR EME YÜKLENME UZANTILARI YOKSA KOPYALAYIP PHOTOSHOP KLASÖRÜNÜN ALTINDAKI PLUG-IN DOSYASINA KAYDERERSIN YINE PHOTOSHOP ACILDIGINDA FILTER LERIN ALTINDA CIKARLAR. BU TÜR PROGRAMLAR YAKLASIK BINLERCE SI VAR AMA ASIL OLAN SANA LAZIM OLAN SEYI BILMENDIR YOKSA BINLERCE SEYI INDIRIP ACABA BU NE ISE YARAR DERSEN, ZOR BIR ÖGRENME YÖNTEMIDIR.

TAVSIYEM SUDUR:
BIR PHOTOSHOP KITABI ILE CALIS VE ORDAKI ÖGRETILERI AYNEN BIZZAT UYGULAMALI YAP, COK SEY ÖGRENECEKSIN.
EGER INGILIZCEN YOKSA SANA BENIM ACTIGIM BIR KONUDA PHOTOSHOP KITABINA BENZER BIR KULLANIM KILAVUZU SUNMUSTUM ONU INDIR VE ORADAN CALIS. LINKI ASAGIDADIR.

http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=8684

#software' tarafyndan 26.03.2006 00:56:06 tarihinde düzenlendi.

#software' tarafyndan 26.03.2006 00:56:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mart 2006, 00:46 - İp: 84.***.**2.36
bishaunen
bishaunen (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

Önce kitap oku neyin ne işe yaradıgını ögren sonra uygulama yaparak kedini geliştir. Birçok püf noktaları var bunları kitaplar yazmıyorum forumlardan ve bilenlere ögrenmelisin

Tarih: 26 Mart 2006, 13:37 - İp: 81.***.**9.176
  • 1