vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Logoyu Nasil Action Yapabilirim

fotograflara loogoyu nasil pratik sekilde gecebilirim?

Tarih: 13 Mayıs 2008, 20:03 - İp: 84.***.**3.6
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Öncelikle action hazırlama bilgin olduğunu varsayarak........

logonu...... psd ya da png formatında stabil bir yere ( örnegin Windows dizini altında...) kaydet.......

15 - 21,,,,, vesikalı ws ws hangi formatta fotoğrafa logo ekleyeceksen o fotoğrafın pshopta açık olduğu ve en önde olduğu durumda actionu kaydetmeye başla.....
1 - Logonu kaydettiğin yerden aç.....
2 - Ctrl + A ile tümünü seç ( Blend Ayarları varsa Layer Penceresinden Tut Sürükle )
3 - Seçim Yaptıktan sonra Ctrl + W ile Logo Sayfasını kapat....
4 - Sonra Zaten en üstteki yani hazırlamakta olduğun vesikalık ya da format penceresine Ctrl + V ile yapıştır..... ve Resimde Nereye ve hangi boyutta Konumlandırmak istersen ayarla......
5 - (İstege Tabiii....) Ctrl + Shift + E ile tüm layerları birleştir....
6 - Action Kaydını Durdur.......

Not..... Bu Yöntem en basit olan şekli ile açıklandı..... Tabiii daha farklı yöntemler de var....... Birçok Farklı yöntem kullanılabilir fakt actionhazırlama bilsi gerektirir......
( Örneğin Logonu İstediğin resim üzerinde baştan sona action kaydı sırasında çizebilir ve logonu biryerlere kaydetmekten kurtulursun.....!!!!!!)

.......

Tarih: 14 Mayıs 2008, 01:33 - İp: 88.***.**5.199
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Öncelikle actionun işleyişini çok iyi bilmen gerekir.
Daha sonra kolay olanı; sabit logo varsa bunu çok fotoya tek actionla geçebilirsin.

vaktim az olduğu için detaya giremedim kusura bakma! adagume arkadaş anlatmış hepsini..

Tarih: 14 Mayıs 2008, 07:25 - İp: 88.***.**0.125
vetmemo
vetmemo (üye)

dostlar öncelikle emekleriniz icin tssk ederim.iki gündür ugrasiyom bi türlü kayit yapamadim

belki biraz fazla bir sey istemis olacagim ama; yardimci olursaniz sevinirim,
fotogüney logosu yapip logoyu da action halinde kaydedip yollayabilirmisiniz.....

simdiden tssk

Tarih: 15 Mayıs 2008, 19:47 - İp: 84.***.**6.96
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

en basit ve pratik yolu ben önce vesikalık boyutunda kalıp yapıp üzerine logomu yerleştirdikten sonra iki katman oldu ve o şekilde kaydettim vs lerimi içerisine atarken iki katmanın arasına atıyorum otomatik olarak resme yerleşiyor zaten.çalıştıgımız ebatlar belli oldugu için her ebattan bir kalıp ve logoyu üzerine attıktan sonra katmanlı olarak fotosop belgesi olarak kaydetmen daha uygun ve pratik olmanı saglar. kalıbı açıp resmi içine atınca kolay yoldan oluyor kolay gelsin.

Tarih: 16 Mayıs 2008, 00:50 - İp: 88.***.**9.142
vetmemo
vetmemo (üye)

Batuhan kardes anlattigin yöntem fena degilmis,, ama daha pratik olsun istiyom, albüm resimleri ile tek tek ugrasmayim diyom ;
remi5861 dostumuzun dedigi gibi tek usla cok sayida fotoya gecmek harika olurdu

Tarih: 16 Mayıs 2008, 21:48 - İp: 84.***.**1.247
adagume
adagume (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

.......Şimdiiiiiiii........ Dostum Vetmemo.......

........ Bizler en pratik yollarını anlattık logo eklemenin ...... Tabiki bu yöntem..... Wsk ve salon pozları için kullanılır genellikle...... Yani seri işleme açısından...... Sen diorsun ki Album........

....... Bahsettiğin Album.... Bildigimiz Standart gelin albumu ise...... biraz kafam karıştı......

....... Zaten albume ekleyeceğin logonu öyle standart bir konuma koyman biraz garip bana göre....... Ben o karede logo nereye yakışıyor ve uyum gösteriyorsa...... 90 derece 45 derece ws ws kullanırım........!!!!!!

.......Bahse konu Panaromik Album ise şayet...... Ben o sayfada logoyu sayfanın ahengine göre tasarlarım.......

Tarih: 17 Mayıs 2008, 03:09 - İp: 88.***.**1.85
halilesen
halilesen (üye)
İstanbul / Amatör

bunun için watermark program ve programcıklar mevcut Visual Watermark Bu Konuda Yardım almak İsteyen Ve Programın Linkini Özelime Mesaj Atarak Alabilirsiniz

Tarih: 1 Kasım 2009, 20:40 - İp: 85.***.**0.51
muharrem13
muharrem13 (üye)
Bitlis / Stüdyo Fotoğrafçısı

dostun bunlar kafa karıştıtı msnden bana ulaş sana actınsu yapayım kullan süreklii hem logo hemde crop nasıl istersen

msn [email protected]

Tarih: 2 Kasım 2009, 15:20 - İp: 88.***.**8.91
vetmemo
vetmemo (üye)

arkadaslar emeklerinize saglik bunca zaman sonra bile zahmet edip yazmissiniz..bayagi zaman gecti; bu ara action yapmayida ögrendik tabiki ama arkadaslarinda belirttigi gibi en güzeli fotografin renk ve durumuna göre yerlestirmek logoyu...hatta her fotograftada gerekmiyor gibi geliyor bana...

ama yinede güzel bir logoya yok demem:-)
[email protected]
tssk....

Tarih: 4 Kasım 2009, 00:52 - İp: 217.***.**7.208
  • 1