kengs
kengs (üye)
Ankara / Meraklı

Kaliteyi Bozmadan Foto. Büyütme

Slm ben foto. büyütmek istiyorum boyutlarının en-boy 1000 üstüne cıkması gerek

Photo Zoom denedim ama full versiyonu yok o yuzden resimlerin büyülttükden sonra üstüne logosunu koyuo

Başka bildiniz program varsa benimle paylaşırmısınız tşk ederim...

Tarih: 22 Haziran 2008, 18:47 - İp: 88.***.**0.217
prodersler
prodersler (üye)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

wexplorerx kardeş çok güzel birşeyi bizimle paylaşmışsın ellerine sağlık

Tarih: 12 Haziran 2009, 21:03 - İp: 88.***.**2.111
cerence
cerence (üye)
Yurtdışı / Meraklı

wexplorerx dostum
verdiğin bilgiye teşekürler.Emeğine sağlık

Tarih: 27 Haziran 2009, 10:22 - İp: 88.***.**3.98
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

hangi yolla yaparsanız yapın fotoşop büyüttüğü yani aralarını açtığı piksellerin oluşan boşluklarına tahmini piksel atacaktır bu yüzden kalite her halukarda düşer !
ben ufak bir fotoğrafı bozmadan büyüttüm
ama fotoşopla değil
önce onu kendi hali ile kağıda bastırdım.
sonra o fotoğrafı makroda çektim
bir anda 12 piksel dev gibi fotoğraf oldu hiç bozulmadan
iki arkadaşın fotoğrafını bu çekilde büyüttüm

Tarih: 27 Haziran 2009, 20:22 - İp: 85.***.**2.158
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

en çok tercih edilen yöntem ,@makara'nın yaptığı... foto makinesi olmayanlar, yüksek DPi 'da tarayarak da yapabilir.

Tarih: 28 Haziran 2009, 00:58 - İp: 88.***.**5.222
makara
makara (üye)

dozi kandillere inanma sen yine de
mevliti de osmanlı zamanında bir amca şiir olarak yazmış bir anda magazinden düşmemiş o gün bu gündür mevlit okuturlar ama 'bireysel hareketler bunlar'

Tarih: 28 Haziran 2009, 20:15 - İp: 85.***.**7.192
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

bak ya, PS topiğinde söylediğine MAKARA... inanırım ben âdettendir diye, el de öpmeyelim ozaman, bayramlaşmayalım, bayramlarda yeni pabuçlar alıp, yastığın yanına koymayalım, aşure yapıp ,dağıtmayalım... alla allaa yaa, zaten çok sinirlendim

Tarih: 28 Haziran 2009, 20:34 - İp: 88.***.**5.222
colonel66
colonel66 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

wexplorerx yaptığın percent büğyütmesi ile kendin kafana göre cm mm ayarından girdiğin resmin kalitesi aynı olur zaten.Photosop resimde ne görüyorsa sana onu verecektir kalite bozulmaz diye bir şey yok.Dijital ortamda herzaman veri kaybı yaşarsın ...

Tarih: 30 Haziran 2009, 09:02 - İp: 88.***.**7.207
wexplorerx
wexplorerx (üye)
İstanbul / Amatör

Clonel Kardeş

Sen becerememişsim benim yazdığımı hariçten gazel okuyosun.

"cm mm ayarından girdiğin resmin kalitesi aynı olur " Bu nasıl cümle birader zaten konu
kaliteyi bozmadan ebatı büyütmek. Kalite aynıyken ebat büyüyosa Problem çözülmüştür.

Percent ayarını kafama göre yapsam 150 den fazla yazmayın demem !! İzahatı iyice oku !!

Bu bilgi Adobenin sitesinden alınmıştır.İmage Size menüsünü hazırlayan şahsın açıklaması size linkide vericem. PSP resmi büyütürken ölçü birimleri için ayrı Yüzde (Percent) birimleri için ayrı hesap yapar Nası yaptığını gidin Adobeye sorun madem çok biliyosunuz !! "Percent" ilk olarak PSP 7.0 da eklenmiştir özellikle bu kaliteyi bozmama işi için.

".Photosop resimde ne görüyorsa sana onu verecektir " Sen Fotografcılığı bırak Komedyenliğe başla .Bilgisayar programları sayısal değerler ile çalışır. Bi şey görmez
duymaz sarı mavi koyu açık anlamaz !!

Biraz mantıklı açıklama yap kafana göre konuşma .

Tarih: 30 Haziran 2009, 15:40 - İp: 78.***.**5.100
exelans8450
exelans8450 (üye)
İstanbul / Amatör

wexplorerx kardeş sırf sana ve paylaşımına teşekkür etmek için üye oldum dediğin gibi olmaz dienler öğrensin o cok bilmişler cok saol cok işime yaradı paylaşmak güzeldir

Tarih: 1 Temmuz 2009, 22:01 - İp: 88.***.**1.119
makara
makara (üye)

msn için hazırladığım kendi fotomu kobay olarak kullandım ve bu yöntemin aslında kenarından tutup uzatmakla aynı olduğunu göstermek için
bu normal hali :
tıkınız
bu da pixcellent yöntemi ile %150 büyütüp kaydetme yaparak sözde bozulmadan büyümüş hali :
tekrar tıkınız
demek istediğim o dur ki ha büyüteçle büyüttün ha başka bi şekilde

Tarih: 1 Temmuz 2009, 23:52 - İp: 85.***.**9.131