kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

Gölge Yapımı

slm aranızda bilmeyenler için gölge yapma hakkında bilgi verecem bende yeni öğrendim ilk kez denedim çok orjiala benzemesede oldu umarım sizler daha iyisini yaparsınız kullanılan resim ve yazılar alıntıdır.

iyi çalışmalar!

1-Burada bir şeyi belirtmekte fayda var yandaki resimde karakter ayrı bir Layer, background ayrı bir Layer.

2. Layer menüsüne gelin ve karaktere ait Layer'ın üzerinde sağ tıklayın Duplicate Layer ile bir kopyasını oluşturun. Oluşturduğunuz bu Layer'ı seçili hale getirin, Gradient Tool ile yandaki gibi bir tarafı gri diğer tarafı beyaz renklerle doldurun. CTRL+D ile seçimi kaldırın.

3. Edit >Transform >Perspective ile üst tarafı biraz daraltın, Edit >Transform >Distort ile yandaki görünümü vericek şekilde kontrol noktalarını çekiştirin.

4. Filter >Blur >Guassian Blur uygulayın Radius değerini 2,5 olarak değiştirin. Bir üst resimde Gölgeye ait Layer modelin üzerinde duruyor bu Layer'ı, Layer menüsünde sürüklemek suretiyle bir alta çekin. Gölgeleme işlemimiz bukadar.

yardımcı olabildiğsem ne mutlu bana sizlere iyi çalışmalar!

#kosovali' tarafından 12.11.2006 16:56:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Kasım 2006, 16:05 - İp: 85.***.**7.250
oluryaben
oluryaben (üye)
Çankırı / Stüdyo Fotoğrafçısı

canım arkadaşım artık bu kadar uzun uğraşmana gerek yok ben sizlere eyese candy gölgelendirme programını atayım o daha kolay ve daha güzel kendi otamatik atıyor gölgeyi

Tarih: 14 Kasım 2006, 18:56 - İp: 85.***.**2.61
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

ilginiz için hepinize teşekkür ederim sağolun.oluryaben sanada teşekkürler o programa nasıl sahib olabiliriz yardımını bakliyorum.

iyi çalışmalar.

Tarih: 14 Kasım 2006, 19:43 - İp: 85.***.**7.250
cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

eeee kosovalı kardeş baya ilerletiyorsun bakıyorum kendini aşıyosun tebriklerrr [>:D :D ]

Tarih: 17 Kasım 2006, 10:54 - İp: 85.***.**4.0
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

cemmalakka abim teşekkür ederim sizin gibi ustalardan bu site sayesinde öğrendim çok teşekkür ederim.bu siteye girmeden önce hiçbir görmüşlüğüm ve bilgim yoktu sadece merak herşeyi burdan öğrendim fakat şunuda belirtiyim benim siteye üye olduğum zamanlardaki o iyi tad iyi hava artık yok gibi bana öğle geliyor.herhalde son bilgileriniz bana nasip oldu şimdi artık bir durgunluk var inşallah düzelir sizi demiyorum genel yazdım...

iyi çalışmalar...!!!

Tarih: 17 Kasım 2006, 17:13 - İp: 85.***.**5.113
karadag2911
karadag2911 (üye)
Muğla / Profesyonel Fotoğrafçı

çok teşekkür ederim bu çalışma için gölge yapmak için uğraşıyordum ben pacity değerini azaltarak yapıyordum bu daha iyi çok sağolun iyi günler...

Tarih: 28 Ocak 2009, 11:10 - İp: 88.***.**8.173
tees
tees (üye)
Yurtdışı / Amatör

teşekkürler...

Tarih: 6 Şubat 2009, 16:21 - İp: 212.***.**9.10