dagdeviren
dagdeviren (üye)
Tokat / Amatör

Gölge

arkadaşlar fotoda arkada gölgeyi nasıl yapıyorsnuz bana bir yardımcı olun lütfean mail adresim [email protected]

Tarih: 29 Mart 2005, 14:14 - İp: yok
stcolor
stcolor (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

eye candy 3,0 kullanabilirsin dağdeviren

iyi çalışmalar...

Tarih: 29 Mart 2005, 15:26 - İp: yok
dagdeviren
dagdeviren (üye)
Tokat / Amatör

tşk ama ben hiçbir şey bilmiyorum photoshop 7 kullanıyorum onda yapamammı? bana msn yada cepten bir anlat yaaa ne olur çıldıracağım bununla uğraşmaktan lütfenbeni biraz bilgilendirin

Tarih: 29 Mart 2005, 16:48 - İp: yok
dagdeviren
dagdeviren (üye)
Tokat / Amatör

bu eye candy i indirdim bu photoshop yaması mı?

Tarih: 29 Mart 2005, 16:52 - İp: yok
oguzf
oguzf (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşım eye candy photoshop un plug ini eye candy i kur (plug in dizinine) daha sonra seçim araçlarından biriyle gölge yapmak istediğin yeri seç filter-->eye candy-->shodow u seç ordan istediğin ayarları yap.
kolay gelsin

Tarih: 29 Mart 2005, 22:19 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Gölgelemek istediğin objeyi seçim araçlarıyla seç. Katman kopyasını al (Layer via copy). Sağdaki köşede Layers penceresinden ikinci katman kopyasını almak için 1. aldığın katmanın üzerine sağ tıkla. Duplicate layer ile 2.copyasını al. Backraund ve en son aldığın kopyanın üzerindeki göz işaretini kaldır. 1.kopya üzerinde çalışmaya başlıyoruz. Layers penceresinden en alta f simfesini yani blendig options 'u tıkla. Gradient Overlay'ı tıkla. Burdan gölge koyuluğunu dilediğin gibi ayarla. Daha sonra En üstten Edit/ Transform/Perspective'den (Diğer seçenekleride kullanbilirsin) dilediğin şekilde mause ile uzat gölgeyi. Daha sonra Layers penceresinden göz simgelerini yeniden oluşturarak resmin yeniden tüm katmanlarıyla birlikte görünmesini sağla. Umarım yardımcı olmuşumdur.

#suysal1' tarafından 30.03.2005 13:59:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mart 2005, 13:58 - İp: yok
dagdeviren
dagdeviren (üye)
Tokat / Amatör

teşekkürler gösterdiğiniz ilgi gerçekten beni sevindirdi

Tarih: 30 Mart 2005, 14:14 - İp: yok
dagdeviren
dagdeviren (üye)
Tokat / Amatör

arkadaşlar eye candy 4000 tam sürümünü isteyenler mail adreslerini yazıp 0505 646 81 99 mesaj atın size en kısa zamana mail olarak yollarım

Tarih: 30 Mart 2005, 16:43 - İp: yok
dagdeviren
dagdeviren (üye)
Tokat / Amatör

arkadaşlar eye candy 4000 tam sürümünü isteyenler mail adreslerini yazıp 0505 646 81 99 mesaj atın size en kısa zamana mail olarak yollarım

Tarih: 30 Mart 2005, 16:43 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Uzun gölge yaparken dikkat etmen gereken bir şey daha var: Gerçek uzun gölgelere bakılıdığında obejeye yakın yerler koyu, nesneden uzaklaşıldıkça koyuluk açılmaya başlar. Işığın açısıyla ayarlayabilirisin. Aklıma gelmişken hatırlatayım dedim.

Tarih: 31 Mart 2005, 17:41 - İp: yok
  • 1