cihatcolor
cihatcolor (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılar Haydin Mail Yağmuru

ARKADASLAR FOTOĞRAFÇILIK ELDEN GİDYOR BUNUN İÇİN KAMPANYA BASLATIYORUZ ŞİKAYETLERİMİZİ ESNAF VE SANATKARLAR KONFEDERASYONU BASKANI Bendevi PALANDÖKEN İN MAİL ADRESİ ASAĞIDA BİZDE O KONFEDERASYONA BAĞLIYSAK ŞİKAYETİMİZİ YAZMAMIZ LAZIM HAYDİ ARKADAŞLAR MAİL YAĞMURU BASLASIN İLK OLARAK BEN GÖNDERDİM

İŞTE MAİL ADRESİ
[email protected]

Tarih: 21 Ocak 2008, 12:49 - İp: 88.***.**5.113
cihatcolor
cihatcolor (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

demekki herkes işlerinden memnun forumda yazılanlar demekki gerçek değil

Tarih: 22 Ocak 2008, 16:51 - İp: 88.***.**9.134
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

bunu bence fazla önemsemeyin... gelişen teknolojide elbet bir çok eski sanat gibi fotoğrafçılıkta biticektir... türk tarihini incelerseniz daha nice sanatların yok olduğunu göreceksiniz...

Tarih: 22 Ocak 2008, 19:24 - İp: 88.***.**3.96
fmdijital
fmdijital (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

tabiki gerçek fotoğrafcılar bir bir kapatıyor yada malzeme satuşlarına yöneliyor ayakta duranlşarda zarzor işi götürmeye çalışıyor allah sonumuzu hayır etsın. hala telefondan birtane 10 x 15 fotoğraf bastıracak 250 olmazmı nın pazarlığını yapıyorlar işe yarayacaksa meil yağmurunu desdekliyorum selam ve sevgiler....

Tarih: 24 Ocak 2008, 17:51 - İp: 88.***.**3.191
fotoasli
fotoasli (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

koca günde iki vesikalık çekmişim neyi kime şikayet edeyim...

Tarih: 24 Ocak 2008, 18:00 - İp: 88.***.**7.213
zekierdinc
zekierdinc (üye)
Tekirdağ / Firma

bizde hala 12 vsk 5 ytl çeken var.bu şartlarda feriştah olsan ayakta duramazsın.biz çok cahiliz zannediyoki 5 ytl ye çekince herkes ona gitçek,önce kafalar değişmeli sonra şikayet etmeli yani biz kendi kendimizi bitiriyoruz.

Tarih: 25 Ocak 2008, 17:17 - İp: 88.***.**3.192
markus
markus (üye)
İstanbul / Firma

merhabalar ben mesleğimizin bittiğine inanıyorum çünki herkes fotoğrafçı önceden fotoğrafçılar parmakla gösterilirdi şimdi ise nereye baksan fotoğrafçıyım diyorlar örneğin bugün matbaacıya gidiyosunuz her türlü reklam fotoğrafı çekiyor tabiki profesyonel olanda var olmayanda cep telefoncusu fotoğraf baskısı yapıyor kırtasiye vesikalık çekiyor marketler zaten bizim işle alakalı her şey yapıyor bi taraftanda studyolara bakıyorum 100 ytl ye gelin damat çeken 30x40 10 adet 2ser 15x21 maliyetini hesaplıyosun malzemesi işçisi elektiriği vergisi ssk derken işin içinden çıkamaz hale geliyorsun böyle giderse başka işlere yönlenmek zorunda kalacağız benim bir sürü studyocu ve mağazacılık yapan arkadaşlarım var 3 senedir memnunum diyeni göremedim önceden çok iş yapardık soran olduğu zaman idare eder derdik nazar değmesin diye şimdi o idare ederde kalmadı gün geçtikçe kötüye gidiyor hakkımızda hayırlısı olsun işlerinizde başarılar dilerim

Tarih: 25 Ocak 2008, 19:07 - İp: 88.***.**0.225
magenta_06
magenta_06 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

çözüm mesajsa atalım ama asıl önemlisi beyaz eşya şirketlerinin gross marketlere karşı başlatmış oldukları ambargodur aynı ambargoyu bu büyük marketlere karşı fotoğrafçılar başlatmalıdır fotoğraf filmini biz 5ytl yada daha yükseğe satarken bazı büyük marketler 5 ytl ye 2 film satmaktadır bizim sattığımız dijital makineyi yarı fiyatının altında veren marketler vardır fotoğraf firmaları bizi bitirirken kendilerinide bitirmektedirler bazı firmalar ise fotoğraf kağıdı kalitesine yakın yazıcı kağıtları üreterek sektörü baltalamaktadır o firmalar unutmasınlar ki fotoğraf sektörüyle birlikte kendileride bitmektedir bir çok avrupa ülkesinde hala vatandaş fotoğrafhanelere koşmaktadır ama bizim ülkemizde fotoğrafçılık mesleği devletinde desteğiyle bitirilmeye çalışılmaktadır acilen bir küçük esnafı koruma yasası çıkartılmalıdır

Tarih: 25 Ocak 2008, 21:37 - İp: 88.***.**2.7
  • 1