cansu_cagl
cansu_cagl (üye)
İstanbul / Meraklı

Dekupe İle İlgili Çok Acil

merhaba ben acemi bir photoshop kullanıcısıyım rutuş olayını becere bildim fakat resimleri kesemiyorum yani dekupe yapamıyorum yapsamda kenarlarında belli oluyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ve plungin varsa bunla ilgili nerden alabileceğimi söylerseniz memnun olurum iyi çalışmalar

Tarih: 3 Ekim 2005, 13:34 - İp: yok
kayazaki
kayazaki (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

dekopaj yaparken pen tool veya magnetic lasso kullan.Kenarlarda illaki azda olsa beyazlıklar kalır onları silgiyle sil.saçlar için farklı program kullanmalısın ama acemi olduğun için anlatsam anlamayacaksın.İlerde öğrenirsin.Apalamadan yürünmez...

Tarih: 3 Ekim 2005, 14:58 - İp: yok
vejdi
vejdi (üye)
Ankara / Amatör

merhaba;
Pen tool ile kesme işlemi yapyorsanız bir kac tasvsiyem olacak ; bakın işaretlerken pen tool da fotoğrafın çok çok içine girin daha sonra işlemin bitirdikten sonra yani pen tool ile işlem bittikten sonra CTR+ALT + ENTER basın cizgiler hareket edecektir daha sonra CTR+ALT +D basın önünüze bir tablao cıkacak o tabloda rakam olna yere 1(bir) yazın ve daha sınra okeyleyin bu işlem bittikten sonrada CTR + J yapın yandaki LAYER tablosunda birtane kopyelenmiş Layer meydana gelecek siz oradan BACKGROUND çöpe atın geriye istediyiniz alan kalacak..
kolay gelsin

NOT: rakamı girdiyiniz yerde rakam nekadar büyükse o cizgiler o alanın içine fazla girer buna dikkat edin...

Tarih: 3 Ekim 2005, 21:26 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

ctrl alt D=1,5 VER ENTER DE

Tarih: 4 Ekim 2005, 21:57 - İp: yok
  • 1