gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Corel Paint Shop Pro Photo X2 12

Merhabalar

Aslında bu programı duymayan yoktur diye düşünüyürum. Malum ki photoshop cs3 ün en güçlü rakibi. Bence bir çok yönden photoshopu geçiyor bile diyebilirim size.

Açık olmak gerekirse düne kadar bende tam bir photoshop cs3 düşkünüydüm. Pc ye format atınca programı tekrar yüklemek istedim ama elimdeki serialleri kabul etmei program. Daha da yetmedi bu sefer kurulum çalışmadı. Bende alternatif bir program aradım ve Paint shop programını buldum. İyikide bulmuşum. Belki photoshopa göre bazı s-b gibi çalışmaları önizlemek yavaş olsada photoshoptan daha pratik ve kolay. yavaş dediğime bakmayın bu yavaşlık en fazla 1-2 saniye kadar.

Prpgramı daha bu gün yükledim ve adece 3-4 saat kadar kurcalayabildim ama photoshoptan daha etkin olduğunu anladım. kendimce birkaç olmlu ve olumsuz yönleri:

olumlu yönleri:
- Arkaplan temizleme araçı, gereksiz lekeri silme aracı, diş beyazlatma aracı, hızlı croplama gibi araçlar ve daha fazlası bir toolda toplanmış. photoshopa göre daha hızlı, kolay ve iyi sonuçlar evriyor.
- Photoshop a göre sistemi daha az yoruyor.
-Araçlar kutusunu ve üst menüyü istediğiniz gibi düzenliyorsunuz.
- Sitesinde yeteri kadar eğitim animasyonları var. (ingilizce)
- Hdr fotoğraf yapma modu
- Raw imajları sanki bir jeg miş gibi açıp işleyebilmesi.
- Photoshopun kullandığı neredeyse tüm pullignleri kullanabilmesi
- Photoshoptaki layer, mask gibi işlerin yapılabilmesi
- Photoshop gibi pahalı bir yazılım değil.
- ve keşfedemediğim veya daha fazla uzun olmamasını istediğim 10 larca özellik.

olmusuz yönleri:
- s-b, filtreler gibi modülleri kullanırken 1-2 saniye kadar geç önüzileme yapması.
- 32 bit desteğinin olmaması.
-olumsuz yönleri incelediğim kadarıyla şimdilik bu kadar. daha da olduğunu sanmıyorum.

indirme linki:

http://download.chip.eu/tr/download_tr_1069861.html

30 günlk deneme sürümüdür. aslında serial falan mevcut bende ama malum işte, burda vermek yasak. isteyen olursa profilmden email adresimi alıp bana ulaşsın. ama orginal almanızı öneririm. fiyatı 100 $ civarı.

#gurhan_87' tarafından 19.04.2008 18:59:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Nisan 2008, 18:55 - İp: 78.***.**5.220