fotoisil
fotoisil (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon Eos 5d İçin Önerileriniz ...

Canon EOS 5D Önerileriniz ne olabilir arkadaşlar almayı düşünüyorum da. studyoda nasıl bir sonuç alabilirim yada studyo bazında bana çok kaliteli bir makine soylermisiniz fiyat problem değil.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 13:38 - İp: 85.***.**6.221
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

Ben çok amatör biriyim ama fiyat önemli değil diyorsanız neden 5D yerine 1Ds mark II gibi bir şeyler düşünmüyorsunuz?
ya da en üst modeli hangisiyse artık.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 18:44 - İp: 84.***.**5.5
foto celo
foto celo (üye)
İzmir / Amatör

Bekle 2 ay içinde SONY Alfa çıkacak. Makina açılırken sensoru ultrasonik olarak temizliyor, hareketli sensor sayesinde el titremelerini yokedecek. Bunun çekimlerde en az 3 durak kolaylık sağlacağı söyleniyor. Buna bir de Zeiss lens al tak. Bu kit sana 2000 dolara çıkmaz. Ama 3500 Euro'ya sırf body alıp, üstüne de orta halli bir Canon lens 1000 dolar.... 5000 dolara değer mi bilmem.
Sony'de Zeiss camla foto çekmiş olursun. Sony Alfa' yı da incele derim.
Ama piyangodan para çıktı, illa da yiyecem dersen Hasselblad'ın 36 milyon piksellik makinaları var. Onlar da Zeiss camlı...Hepsi Rolls Royse gibi...onlara da bakabilirsin. Evladiyelik birer klasiktirler. Hasselblad sahiplerinin kendi özel klupleri vardır... Seçkin fotoğrafçılardır. Ayda yürüyen asronot resimleri hep Hasselblad resimleridir. Hatasız makinalardır.
iyi eğlenceler.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 23:28 - İp: 88.***.**9.2
ersan06
ersan06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

EOS 5 GÜZEL BİR MAKİNA
TAM STÜDYO İŞİ AMA GECE AKTAÜLİTE ÇEKİM YAPACAKSAN TAVSİYE ETMEM

Tarih: 29 Temmuz 2006, 11:14 - İp: 88.***.**4.46
hakibay
hakibay (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

Selam,
Stüdyoda kullanacaksan.
Biliyorsun. Beyaz ve Siyah Renkler kendini göstermeli.
Fuji S3 Pro yada bak derim.
Stüdyoda Hizlilik yada Titreme gibi seyler Pek sorun degil. Kalite ve Derinlik Ten Renkleri önemli.
Kalan Parayada cok iyi bir Nikon Objektif alirsin.
Yinede Tabiki Sen Bilirsin.
Selam

Tarih: 3 Ağustos 2006, 02:58 - İp: 89.***.**3.58
ethem
ethem (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Canon 5D çıktığında teredütle karışık almıştım. yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Fazlası ile memnunum...

Tavsiye ederim...

Tarih: 26 Ağustos 2006, 10:04 - İp: 195.***.**5.230
cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

biraz daha bekle nikon d80 çıkmış baktım çok güsel bi makina ama daha gelmedi türkiyeye hemde fiyat olarakta biraz uygun gibi görünüyor

Tarih: 26 Ağustos 2006, 13:50 - İp: 85.***.**3.210
  • 1