anlgray
anlgray (üye)
Ankara / Meraklı

Bu Etki Nasıl Yaratılır?

Aşağıdaki Murat Aydınlılar'ın karesindeki gibi genelde çok kullanılan bir etki yani renklerdeki doygunluk, metalik gökyüzü, renklerdeki kirli ama canlı tonlar vs. gibi etkiyi verebilmek için herhangi bir plugin var mı bildiğiniz?
link--çimler, kayık ve gökyüzü
..ben bu hissi verebilmek için genelde bayaa uğraşıyorum, çoğu sefer de şans eseri yaratıyorum. acaba bunun bir tekniği var mı?yani mesela ilk önce sharpen veriyoruz sonra kontrastı yükseltip saturationu arttırıp eğer gökyüzünü metalik gri yapıcaksanız renk tonlarında şu ayarı yapmanız gerekiyor biraz da noise, tamam!..gibi..mesela bir de aşağıdaki kız kulesi fotoğrafında da pek başarılı olmasa da gökyüzündeki etki...
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

link--kız kulesi

#anlgray' tarafından 09.09.2007 22:44:15 tarihinde düzenlendi.

#anlgray' tarafından 09.09.2007 22:44:39 tarihinde düzenlendi.

#anlgray' tarafından 10.09.2007 00:54:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Eylül 2007, 22:41 - İp: 88.***.**4.71
z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

ben ismini bilmiyorum ama kesinlikle vardır diye biliyorum birde filtrelerdende böyle bir sonuca ulaşmışta olabilir diye düşünüyorum

Tarih: 10 Eylül 2007, 00:33 - İp: 88.***.**2.176
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

YaratıLmıyor HDR İLe YapıLıyor.. Çekim TeknikLeri BöLümünde HDR İLe İLgiLi açıkLamaLar ÖrnekLer Var..

Tarih: 10 Eylül 2007, 05:01 - İp: 85.***.**7.49
halilonsoy
halilonsoy (üye)
İstanbul / Amatör

evet HDR ile yapılıyor benim HDR denemsi iki resmim var sitede Gerçi çok başarılı sayılmaz ama henüz öğrenme safhasındayım

Tarih: 12 Eylül 2007, 15:56 - İp: 81.***.**3.74
  • 1