akdemirci
akdemirci (üye)
İstanbul / Amatör

Bu Efekt Bir Mucize Mi?

http://www.youtube.com/watch?v=f7Uk79Cijio

herkese selamlar. bu video da uygulanan işlemleri bir bütün olarak çözemedim. ayrı ayrı kontrast ayarı, keskinleştirme, cilt düzenlemesi ve dodge & burn uygulamalarını görüyorum fakat bir bütün olarak, özellikle renk kombinasyonlarının bütün fotoğraflarda belirli bir standartta olmasını çözemedim. bu uygulamaların bir filtre ile olması bana pek mantıklı gelmedi. eğer bir filtre ise altın değerinde olduğunu tahmin ediyorum. fotoğrafların ilk ve son halleri muazzam derecede farklı. yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Tarih: 11 Ağustos 2013, 01:23 - İp: 88.***.**6.76
kabayel
kabayel (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu Efekt icermemekte. RAW formatinda cekilmis fotograflarin isik ve renk ayarlari degistirilerek fotograflara canlilik kazandirilmis.

Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX Nikkor Lens
Nikon 40mm f/2.8G AF-S DX Micro Nikkor lens

kullaniyorum. Cektigim tum Fotograflar RAW (Ham Fotograf) formatinda cekmekteyim. Ager fotografta renk ve isik filtrelerini duzenlemem gerektiginde jpeg formata gore daha net ve keskin sonuclar almaktayim.

#kabayel' tarafından 11.08.2013 12:55:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Ağustos 2013, 12:55 - İp: 83.***.**5.6
akdemirci
akdemirci (üye)
İstanbul / Amatör

kabayel teşekkür ederim. sadece raw formattan fotoğrafların bu dönüşümü mucize gibi. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.

Tarih: 11 Ağustos 2013, 14:14 - İp: 88.***.**6.76
  • 1