ayka70
ayka70 (üye)
İstanbul / Amatör

Brush Nasıl Eklenir?

merhaba,arkadaşlar!
Photoshop için indirdiğim brushları photoshopa nasıl ekleyebilirim.Yardım eder misiniz?

Tarih: 4 Mart 2007, 10:11 - İp: 85.***.**4.18
isimsek
isimsek (üye)
Adana / Meraklı

hemen anlatayım şimdi photoshop un kurulu olduğu dizine geliyoruz mesela benmki C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS2 burda buraya girdiğinde preset klasorunu görürsün o klasoru aç ve içindeki brushes klasorunu aç ve indirmiş olduğun brush dosyasını yani .abr uzantılı dosyayı oraya yapıştır.Bu şekilde photoshop a eklemiş olduk sonra dosyayı aç ve üstteki sekmelerden ''Edit'' sekmesini tıkla ve preset manager e tıkla açılan küçük pencerede load a tıkla ve brushların bulunduğu klasor açılır ordan eklemiş olduğun abr uzantılı dosyayı seç ve load a tıkla daha sonra soldan Brush Tool u seç ve sol üstteki sekmelerin altında Brush yazar ve fırça seçersin ordan load da eklediğin brushlar en sondadır. Seç ve boyamaya başla...

ayrıca forumda verilmiştir belki ama güzel brushlar için
http://www.deviantart.com/ ziyaret et...

Eğer anlamadıysan soyle bi ara resimli anlatım yaparım
saygılar..

Tarih: 4 Mart 2007, 12:07 - İp: 88.***.**3.153
ayka70
ayka70 (üye)
İstanbul / Amatör

Size o kadar minnettarım ki,söyleyemem.Çok çok teşekkürler!!!
Haddimi aşmış olurmuyum,bilemem,ama bi sorum daha var.Acaba fonlar photoshopa nasıl eklenir?
Önceden teşekkürler...

Tarih: 4 Mart 2007, 18:10 - İp: 85.***.**4.91
isimsek
isimsek (üye)
Adana / Meraklı

estafurullah ne demek fakat en son istediğinizi anlamadım fon mu font mu fon sa fon lar zaten resim formatında(jpg,png vs.) photoshop da open ile açıyorsunuz..

Eğer font sa yani yazı karekterleriyse
başlat/çalıştır a fonts yazın ve açılan yere font dosyanızı sürükleyip bırakın.. Bu kadar font eklemeyi photoshop a eklemiyorsan bilgisayarın font larına ekliyor photoshopda bilgisayardaki fontları görüyor zaten hepsi bu kadar.. umarım yardımcı olmuşumdur..

Tarih: 4 Mart 2007, 21:07 - İp: 88.***.**3.153
ayka70
ayka70 (üye)
İstanbul / Amatör

Font deği,fon.Mesela,Gelin ve Damat fonu var şu an forumda.Onu nasıl kullanacağız,photoshopa eklememiz gerekmiyor mu?

Tarih: 4 Mart 2007, 21:13 - İp: 85.***.**4.91
  • 1