sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

Basit Bir Photoshop Sorusu

Dijital Makine ile çektiğim bir fotoğraftan bir kişiyi kesiyorum bir fon önüne koyuyorum. ama kesip yaptığım yerlerin keskinliğini yumuşatamıyorum. nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 4 Ekim 2004, 21:25 - İp: yok
end_home
end_home (üye)
İstanbul / Meraklı

çoook basit. photoshop u açtığında ilk önce keseceğin yeri seçiyorsun select feather e değer giriyorsun (resmine göre değişir değer) sonra kestikten sonra yumuşak bi şekilde kesilmiş oldu göreceksin. Not: dekupe yaparken biraz resmin icine girmen gerekli......

Tarih: 5 Ekim 2004, 13:16 - İp: yok
cke design
cke design (üye)
İstanbul / Firma

Feather Tabikide Taradıktan sonra keserken sağtuş feather :9 çok rlz bishi

Tarih: 7 Ekim 2004, 20:15 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

merhaba resmi seçtikten sonra smoth ile biraz yumuşaklık kazandır 2 değeri olabilir, sonra feader ada 1 veya 2 değerini ver genelde ben bu şekilde kullanıyorum

Tarih: 8 Ekim 2004, 22:28 - İp: yok
queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

kesim yapaya başlamadan önce Laso aracının Feather ayarını 1 yap. Anti aliased kutusu işaretli kalsın. kesimi yapıp kırptıktan sonra dahada yumuşak bir geçiş istiyorsan geri dön. ve seçim alanının içinde lasso aracı seçiliyken sağa tıkla, feather e 1 ve daha büyük değer verirsen geçiş yumuşaklığını dahada artırablirsin. ama portre bir fotoğraf için 1 feather yeterli. iyi çalışmalar

Tarih: 13 Ekim 2004, 14:26 - İp: yok
pitton
pitton (üye)
Adana / Meraklı

Potoshop ta kestiğin resmin üstünde imlecin sağ tuşuna bas.Bir tablo açılacak ,oradan (Marce cut) olsa gerek,onu seçeceksin ve yine çıkacak olan tabloya istediğin yumuşaklık kadar bir sayı yaz ve okey le

Tarih: 13 Ekim 2004, 19:34 - İp: yok
crocodile
crocodile (üye)
Kocaeli / Meraklı

Arkadaşım Kesimi yaptıktan sonra ctrl + D tuşları ile feather değerini resminin çözünürlüğüne göre uygularsan resminin kesim köşeleri yumuşayacaktır. Ayrıca feather çok kullanılan bir fonksiyondur. İncele derim. Profesyonel olarak 4 senedir grafikerlik yapıyorum tüm sorularınızı iletebilirsiniz. mail adresim : [email protected] cevaplamaya çalışırım.

Tarih: 24 Ekim 2004, 20:37 - İp: yok
skanki65
skanki65 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

fedhaer 2 ver yada kenarlarını tekrar kabadan al 1 veya 2 galsium blur ver

Tarih: 27 Şubat 2005, 14:02 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

herkes biliyoda ctrl alt d kısa yolu bunu yap ben ole yapıyom

Tarih: 30 Eylül 2005, 21:28 - İp: yok
  • 1