unfounded
unfounded (üye)
Samsun / Amatör

Araç Platformu Hakkında Yardım

Selamlar arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım.

Size montaj konusu hakkında birşey danışmak istiyordum.

Ellimde çekilmiş araç resimleri var boyutları ise 3072x2048 ölçülerinde. Ben bu araç resimlerini dış manzaradan Polygonal Lasso Tool ile seçiyorum ve arka planını Gri/Siyah/Beyaz ağırlıklı bir fonla değiştiriyorum. Çok temiz bir seçim yapıyorum buraya kadar bi sorun yok. Ancak aracın teker gölgelendirmelerini yapamıyorum. Yapmak istediğim şey aslında şöyle birşey:

Drop shadow ile aracın altına gölge veriyorum ama çok profesyonel olmuyor sonuç. Araca gölge vermek için ayrıca Color Efex kullanıyorum ama dediğim gibi ana olay Aracın altına tıpkı resimdeki gibi gölge verebilmek.

Bu konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlar olursa çok memnun olurum.

Şimdidedn teşekkür ederim

Tarih: 9 Kasım 2010, 00:54 - İp: 88.***.**1.236
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

yeni bir katman aç ve siyaha boya. bunu transform araçlarıyla ekillendir. bulanıklık için guassiang blur yada diğer bulurşalaştırma araçlarıyla bulanıklaştır ve gölgeye benzetmeye çalış.
birçok gölge için bir çok kez yap bu işlemi. tek bir hamlede bunu yapman zor olabilir çünkü.

bu tip gölgeler doğal olması için araçların yapıldığı 3dstmax tarzı programda yapılması gerekir yada çok iyi bir photoshop bilginin yanında ışık-gölge oyunlarından da anlıyor olman gerekir.

ışık gelir gölge olur
ışık sert gelir gölge sert olur
ışık yumuşak gelir gölge yumuşak olur
vs. gibi bir çok şeyi tahmin etmen gerekiyor

Tarih: 9 Kasım 2010, 01:42 - İp: 88.***.**6.47
  • 1