mc_serdar
mc_serdar (üye)
Antalya / Meraklı

Abilerim Acil Yardım

abilerim ben fotoğrafcılığı çok sewen biriyim ayrıca photoshop 7.0 kullanıyordum ama şimdi program açılmıyor yeniden kurdum ama yine olmadı 8.0 denedim kuramadım sorunsa tıkladığımda tam normalşekilde açılmaya başlıyor ama sonra pluginleri falan yüklüyor tam sonunda açılacak kapanıyor direk hata wermeden

Tarih: 22 Mart 2006, 16:45 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

sanırım 30 günlük almışsın ondandır günü dolmuş yenisini alman gerekli ya bi studyo aç yada bi fotografçı meslektaşımıza git onlar resmi yapsınlar merak etme indirim yaparlar.

Tarih: 22 Mart 2006, 22:24 - İp: 85.***.**6.245
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

sanırım kurarken bir yanlışlık yapıyorsun.
öncelikle programı kurmadan önce , daha önceki kurulumdan kalan dosya bilgilerini bilgisayarının belleğinden tamamen sil.
ondan sonra programı kurmaya başla.
kurum gerçekleştikten sonra crak dosyasını bilgisardaki program files te bulunan photoshop dosyasının içine kopyala.
bu şekildede olmadıysa professionel bir bilgisayarcıdan yardım al.

Tarih: 23 Mart 2006, 00:24 - İp: 81.***.**9.176
software
software (üye)
Yurtdışı / Meraklı

SERDAR KARDES

PHOTOSHOP U DENETIMMASASINDA PROGRAM YÜKLE-KALDIR BÖLÜMÜNDEN TAMAMEN GERI KALDIR.
GERI SILME ESNASINDA KULLANICI AYARLARIDA SILINSIN MI DIYE SORAR EVET DERSIN.

SILME ISLEMI BITTIKTEN SONRA PHOTOSHOPUN YÜKLÜ OLDUGU KLASÖRE GIT VE ORDAKI KLASÖRÜN TAMAMINI SIL.

3. ISLEM OLARAK WINDOWSUNU KAPAT YENIDEN AC.
4. WINDOWSU GÜNCELLESTIR, ACIK YAMALAR VARSA KAPANIR.
5. VIRÜS PROGRAMINI GÜNCELLESTIR VE BILGISAYARINI VIRÜS TARAMASINDAN GECIR.

YENI YÜKLEMEDE ILK ÖNCE PHOTOSHOPU YPKLE VE PLUGIN YADA ACTIONS YÜKLEMEDEN CALISIP CALISMADIGINA DIKKATET.
EGER SAGLAM CALISIYORSA BU NOKTADA BIR YEDEKLEME YAP.

BUNDAN SONRA YÜKLIYECEGIN HER PLUGIN DEN SONRA SAGLAM CALISIP CALISMADIGINA DIKKAT ET HANGI PLUGINDE SORUN YAPTIYSA O PLUGIN I YÜKLEME GERI SIL VE GEREKIRSE INTERNETTEN YENISINI BUL YÜKLE.

HER PLUG-IN TEMIZ VE UYUMLUDUR DIYE BIR SART YOK, BAZILARI MAC VE LINUX ICIN PLUG-IN LERI INDIRIP WINDPWS DA KURMAYA CALISIYORLAR VE PROGRAM KIRILIR. CALISMAZ.

YINEDE OLMAZSA:
BASLAT MENÜSÜNDEN CALISTIRA GIR VE REGEDIT YAZIP OKEYLE
ÖNÜNE WINDOWS UN PROGRAMLANMIS ARKAKAPISI CIKAR.
BURADA MENÜDEN ARA YI BUL VE PHOTOSHOP KELIMESINI YAZIP ARAT HER BULUNANI SIL. SANIRIM 50 YADA 60 ADET PHOTOSHOP ISIMLI SEYLER CIKAR TEK TEK SILECEKSIN. HER SILMEDEN SONRADA F3 ILE DE ARAMAYA DEVAM KOMUTU VEREBILIRSIN. YALNIZ BU ISLEMI YAPMADAN ÖNCE REGEDIT PENCERESI ACILDIGINDA ILK MENÜNÜN ALTINDA EXPORT YAP VE TAMAMINI ÖNCEDEN YEDEKLEMEYE AL, YANLISLIKLA BASKA BIR SEY SILERSEN GERI GETIRME IMKANIN OLSUN.

ZOR BIR DENEME OLACAK ABA ADIM ADIM GIT VE HATA YAPMA.

SELAMLAR

Tarih: 23 Mart 2006, 01:09 - İp: 84.***.**2.36
mc_serdar
mc_serdar (üye)
Antalya / Meraklı

abilerim sağolun öncelikle özellikle software abi :D abi tamam dediklerinin hepsini yaptım ama karşıma bu pencere çıkıyor

ayrıca hiç bir fotoğrafcıda yardımcı olmuyor benim bu sorunumu çözene allah sony 10.3 mp fotoğraf makine si wersin

Tarih: 23 Mart 2006, 21:48 - İp: 81.***.**0.239
software
software (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Evet,
Bu bahsettigin Problem Tipik bir Adobe 7.0 Problemidir.
Sorun degil, basitçe Preferences (önayarlar) silmek lazim:

Problemin Nedeni:
Genellikle arizali bir önayarlalama dosyasi dedigimiz Preferences de hata var demektir. Bu dosya Photoshop acildiginda bir cok ayari beraberinde cagirir ve sorunlu ise havada kalir ve Photoshop calismaz.

Asagidaki dosyalari su sekil de bul:
"Adobe Photoshop 7 Prefs.psp" (Windows arama ile)
Örnegin.:
C:\ Documents and Settings...../User..../Adobe..../ adobe photoshop(X)prefs.psp

bu dosya bulundugunda bunu sil, Photoshop yeniden acildiginda bu dosyayi kendiliginden yeniden yapilandirir ve Photoshop sorunsuz sekilde calismaya baslar.

Renkayarlari, Paletler ve Action wesaire. Tüm senin kisisel ayarlarinda tabi giderler. Bu durumda sanirim elinde Plugin yada actions gibi seylerin elinde baska yerlerde mevcutsa sorun olmaz.

Su sekilde de Calistirabilirsin:
Kisa tuslarda CTRL, ALT ve Buyukharf Tusuna basili tutarsin ve Photoshopu acarsin.

[Ctrl] + [Alt] + [Shift] tuşlarını basılı tutun ve Photoshop u açcın.

Sanirim bu aciklama Sorununu cözecektir.

Selamlar

#software' tarafyndan 24.03.2006 13:46:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mart 2006, 13:37 - İp: 130.***.**9.57
mc_serdar
mc_serdar (üye)
Antalya / Meraklı

abi sana ne yapsam da hakkını ödesem diye düşünüyorum abi lütfen bana bir şey söyle sana yardımcı olaya çalışayım sana dualar edeceğim allah senin gibi abileri başımızdan eksik etmesin abi bide hotmail adresin warmı warsa beni eklermisin çok çok çok rica ediyorum sana sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum [email protected]

#mc_serdar' tarafyndan 25.03.2006 23:13:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2006, 23:11 - İp: 81.***.**2.168
software
software (üye)
Yurtdışı / Meraklı

SORUNU CÖZDÜGÜNE SEVINDIM

TESEKÜRETMEN BILE BANA YETERI DERECEDE MUTLULUK VERIYOR.

SENI MSN ME ALDIM.

Tarih: 26 Mart 2006, 00:32 - İp: 84.***.**2.36
  • 1