aydin_unal
aydin_unal (üye)
İstanbul / Meraklı

2 Sorum Var?

Arkadaşlar 2 tane sorum var yanıtlarsanız sevinirim;

1 - Photoshop kullanılarak HDR fotoğraf yapılabilir mi?

2 - Photoshop'da tek poz bir resime Filter-Other-Highpass ayarıla oynayarak resime HDR havası verebilirmiyiz?

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler....

Tarih: 30 Temmuz 2009, 11:58 - İp: 78.***.**7.185
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

1 - Photoshop kullanılarak HDR fotoğraf yapılabilir mi?
evet

2 - Photoshop'da tek poz bir resime Filter-Other-Highpass ayarıla oynayarak resime HDR havası verebilirmiyiz?
evet
bu yöntemin adı "yalancı hdr" dir.
googleda aratınız.

Tarih: 30 Temmuz 2009, 21:12 - İp: 88.***.**6.66
aydin_unal
aydin_unal (üye)
İstanbul / Meraklı

çok teşekkürler remi5861 peki HDR photoshop ta nasıl yapılabilir yordamını tarif edermisiniz?

Tarih: 30 Temmuz 2009, 23:00 - İp: 78.***.**5.249
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

file>automete>merge to HDR...

Tarih: 31 Temmuz 2009, 15:08 - İp: 88.***.**7.59
aydin_unal
aydin_unal (üye)
İstanbul / Meraklı

çok teşekkürler remi5861

Tarih: 31 Temmuz 2009, 15:24 - İp: 78.***.**5.28
aydin_unal
aydin_unal (üye)
İstanbul / Meraklı

file>automete>merge to HDR i açıyorum resimlerin hepsini seçiyorum ve gelen ekrandan resmin renkleriyle oynama yapıp ok dediğimda bu hata iletisini alıyorum devamlı nerede yanlış yapıyorum?

Tarih: 31 Temmuz 2009, 15:38 - İp: 78.***.**5.28
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu çıkan mesajı googleda aratarak şu sonuca ulaştım;

http://kb2.adobe.com/cps/331/331730.html
Bu sayfada cs2 için güncelleme yapmanız isteniyor o kısmı atlamayın.

Üstteki linkteki sayfayı çevirip buraya koyuyorum.

---------------------------------------------------------------
Hata "bir komut" veya "yeterli depolama" zaman Birleştirme HDR (Photoshop CS2) için kullanmak mevcut değildi

*
Ratings: 0

Düzenlemek

Ne zaman Birleştir için HDR komutu, Adobe Photoshop CS2 kullanımı, aşağıdaki hata mesajı döndürür:

Çünkü bir komut mevcut değil - "HDR komutu Birleştir tamamlayamadı."

- "İşlem tamamlanamadı. Yeterli depolama Bu işlemi tamamlamak için kullanılabilir."

Detay

Olmayan bir işletim sistemi (örneğin İngilizce sürümünü olabilir, İsveççe).

Musunuz bir veya aşağıdaki çözüm daha:

Not: Eğer işletim sistemi ayarları varsayılan Windows XP ayarları farklı, lütfen size biraz bu belgede sağlanan farklı olabilir kullanın. En sık karşılaşılan fark navigasyon Denetim Masası'ndaki için Başlat menüsünden var; yerine Başlat> Ayarlar> Denetim Masası gezinmek Mayıs Başlat> Denetim Masası olan Windows XP varsayılandır.

Yeni Çözüm 1: 9.0.1 güncelleştirme Photoshop CS2 yükleyin.

İndirme ve www.adobe.com adresindeki Adobe web sitesinden Güncelleştirmeyi yüklemek / indirme.

Çözüm 2: dosya yolunda olmayan içermez geçici dosyaları dizinine-Roma veya yüksek ASCII karakterler yeni Windows oluşturun. (Yalnızca Windows)

Not: Bir yönetici bu işlemi gerçekleştirmek için oturum açmış olmanız gerekir.

Geçici dosyalar dizini yeni bir Windows yaratmak için:

1. Tüm uygulamalar çıkın.

2. Dosya yolunda olmayan içermeyen yeni bir klasör-Roma veya yüksek ASCII karakter oluşturun. Örneğin: C: \ Temp

3. Ve sonra Ortam Değişkenleri seçin Başlat> Denetim Masası'nda, Sistem'i çift tıklatın, Gelişmiş sekmesini seçin.

4. Kullanıcı Değişkenleri bölümüne Değişken sütunu tıklayın Düzenle seçeneğini TEMP yazın.

5. Değişken Fiyat alanında, düzenlenmiş veya 2. adımda oluşturduğunuz klasörü ve sonra da Tamam'ı tıklatın ve dosya yolunu girin.

6. TMP değişkeni için 4. ve 5. adımları yineleyin.

7. Tıklayın iki kez iletişim kutularını kapatmak için Tamam'ı tıklatın.

8. Windows'u yeniden başlatın.

Not: kullanıcı değişkenleri değişiklikler bazı uygulamaların çalışmasını etkileyebilir. Sonra yukarıdaki yönergeleri takip Eğer dosya yolunu size geçici dosyaları kullanıcının değişken için sigara kullanmadan kullanabilirsiniz hangi dizin-Roma veya yüksek ASCII karakterleri belirlemek amacıyla etkilenen uygulama veya sistem yöneticisinin bir üreticisine başvurun sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Çözüm 3: Photoshop tarafından kullanılan hafıza miktarını azaltır.

Photoshop tarafından kullanılan hafıza miktarını azaltmak için:

1. Photoshop, düzenlemek tercih> Tercihler> Hafıza ve Görüntü Önbellek (Windows) veya Photoshop> Tercihler> Hafıza ve Görüntü Önbellek (Mac OS).

2. Memory bölümünde, Maksimum Photoshop değer olarak% 55 azaltmak için kullanılır.

3. Tamam'ı tıklatın.

4. Çıkın ve Photoshop yeniden başlatın.

Çözüm 4: kaldırın Çalıştığınızda için otomatik olarak hizalayın Kaynak Görüntüler.

Birleştir HDR iletişim için ise, Çalıştığınızda için otomatik olarak hizalayın Kaynak Görüntüler kaldırın.

Bilgi Arka Plan

HDR için, yolu olmayan Roma veya yüksek ASCII karakter uzunluğunda dosya adları okuyamaz Birleştir. Windows, Birleştirme HDR için yere kullanıcı değişkenleri tarafından belirtilen geçici dosyaları yazar.

HDR için Birleştir bir sınırlama RAM fazla 2 GB ele önlemiş olursunuz. Eğer, önemli ölçüde RAM Birleştir tarafından HDR için gerekli miktarını azaltmak için otomatik olarak hizalayın Kaynak Görüntüler seçeneğini devre dışı bırakın.

Tarih: 31 Temmuz 2009, 16:10 - İp: 88.***.**7.59
aydin_unal
aydin_unal (üye)
İstanbul / Meraklı

ilginiz için çok teşekkür ediyorum tekrar, hepsini deneyeceğim...

Tarih: 31 Temmuz 2009, 19:28 - İp: 78.***.**3.234
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bir gelişme oldu mu?

Tarih: 11 Ağustos 2009, 20:30 - İp: 88.***.**8.122
aydin_unal
aydin_unal (üye)
İstanbul / Meraklı

malefes : ( olmadı,

artık bir ara bilgisayara format atıp photosop'da hiç eklenti yokken deneyeceğim birde...

Tarih: 13 Ağustos 2009, 18:14 - İp: 78.***.**1.244
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

cs3 versiyonuna geçmenizi tavsiye ederim.
yok illa cs2 olacak dersenizde kurduğunuz programı değiştitin başka bir programı kurun. cs2 yine cs2 ama belkide setup dosyasında bi sorun vardır.
birde eğer cs2 türkçe ise bundanda yapabilir.

amam bence cs3e geçmeniz yararlı olur.
kolay gelsin
iyi çalışmalar.

Tarih: 13 Ağustos 2009, 20:04 - İp: 88.***.**3.203