foto_67
foto_67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bu Renklendirme Çalışmasıda Benden

buda benim çalışmam görüşlere ve yorumlara açık

Uploaded with ImageShack.us

Tarih: 27 Mayıs 2010, 11:15 - İp: 88.***.**3.29
steve
steve (üye)
Kocaeli / Meraklı

ben beğendim güzel olmuş

Tarih: 27 Mayıs 2010, 12:24 - İp: 88.***.**5.36
foto_67
foto_67 (üye)

teşekkürler steve sen beğendiyse ben bu işi kıvırdım demektir çünkü senin çalışmalarını çok beğeniyordum özellikle senin yorum yazmanı bekliyordum

Tarih: 27 Mayıs 2010, 12:27 - İp: 88.***.**3.29
lotus-
lotus- (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Emeginize saglik.
Ilk çalismalarinizdansa birsey diyemem zamanla guzel çalismalar çikaracaginiza eminim.
Yinede musade ederseniz birkaç elestiri yapmak isterim.
En az detayli fotografta bile kullanilacak katman sayisi 10 uzeri olmalidir.Sizin çalismanizda 5 katman var gibime geldi.Detaylara ne kadar dikkat edilirse renklendirme o kadar basarili olur.Ten rengi verildiginde kaslar,biyiklar,gozbebekleri,kulak içi ve dudaklar silinmemis,oysaki çalismayi gosteren bu ince detaylarin renklendirilmesidir.Saçlar tampon araci ile yapildigindan saç ozelligini kaybetmis.Silmelerde tasmalar var.Silme islemini mask yontemi ile yaparsaniz daha guzel sonuç alirsiniz en azindan istediginiz zaman geri donme sansiniz olur.Orjinal fotografta golgede kalan kisimlar var,sahsin sol saç dipleri çene alti gibi.Bu alan renklendiginde tene verilen renkten daha sari oluyor ve sizin çalismada oldugu gibi çizgi seklini aliyor.Bu alani silerken kullandiginiz aletin opacitesini 25 dusurup tene verilen rengi tekrar silerseniz bu sekilde goze çarpici yerler olmaz.
Kesinlikle sizi olumsuz bir sekilde elestirmek için yazmadim,yazdiklarim yardim amaçli.Madem renklendirmeye ilgi duyuyorsunuz,yaptiginiz islerde sabirli olun ve en onemlisi bir gunde yapmayin.Calismanizin bittiginemi inaniyorsunuz,kapatin......ertesi gun tekrar açin eksikleri daha çabuk goreceginize eminim.
Calismalarinizda basarilar dilerim.
Saygilar...

Tarih: 27 Mayıs 2010, 13:46 - İp: 93.***.**5.51
steve
steve (üye)
Kocaeli / Meraklı

]

[/IMG]

#steve' tarafından 28.05.2010 01:26:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2010, 01:08 - İp: 85.***.**7.106
foto_67
foto_67 (üye)

eline sağlık steve kardeş seninki daha güzel olmuş

Tarih: 28 Mayıs 2010, 13:47 - İp: 88.***.**3.176
lütfi32
lütfi32 (üye)
Isparta / Amatör

buda banden

Tarih: 28 Mayıs 2010, 17:34 - İp: 85.***.**2.40
steve
steve (üye)
Kocaeli / Meraklı

lütfi32 güzel hoş yapıyorsunda yapılanlara niye yorum yapmıyorsun..bu benden hatlar çok sert ben beyenmedim..resim gibi olmuş. genede ellerine sağlık..

#steve' tarafından 28.05.2010 20:14:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2010, 20:12 - İp: 85.***.**0.89
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gercege en yakin steve kardesin yaptigi olmus steve calisma bittikten sonra butun katmanlari birlestirip curves menusu var image adjustment curves diye bi menu ordan bi renk ayari yapsan cok daha guzel olacagina eminim bir dene istersen

Tarih: 7 Haziran 2010, 01:31 - İp: 97.***.**3.63
steve
steve (üye)
Kocaeli / Meraklı

tamer, curvesi dediğin gibi katmaları birleştirdikten sonra kullanıyorum ama ya benim göz zevkim bana tamam diyor.yada monitörler arasında bir renk sorunu veriyor..

Tarih: 7 Haziran 2010, 11:31 - İp: 88.***.**6.120
tamerahmet
tamerahmet (üye)
Yurtdışı / Amatör

Muhakkak Steve hocam ben fotografcilikla yaklasik 4 senedir ugrasmiyorum tamamen grafik olayina dondum senin ustune yok renklendirmede bunu soylememin sebebi piyasada kimse bu renklendirme olayinin detaylarini bilmezken senin calismalarini goruyordum.Daha onceden de soyledigim gibi calismalarini yillardir takip ederim. Eline saglik belki monitor belkide benim gozler bozuk (Kesinlikle monitor renkleri tutmuyor birbirini benim kabaligim aslinda ozur.)

#tamer' tarafından 08.06.2010 05:55:05 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Haziran 2010, 05:52 - İp: 97.***.**3.63