orh.turhan
orh.turhan (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Yorumlar Hakkında

Merhaba Arkadaşlar ,siteyi uzun bir süre ziyaret edememiştim yapılan değişiklikler ile kalitenin yükseldiğini gördüm gayette hoş bir site olmuş,
sadece dikkatimi çeken bir durum var. fotoğraflar izlenime sunuluyor ve fotoğraf hakkında görüşler merak ediliyor acaba nasıl bir çalışma gerçekleştirdim artısı ,eksisi nedir diye merak ediliyor,
Ne yazıkkı böylesine yorumlar olmuyor,tek bir cümle ile yorum bitiyor.
örneğin(tebrikler) (çok güzel) (harika olmuş) gibi gibi bu yazılan yorumları daha bilinçli ve yapıcı eleştiriler yazılmasını ve bu konuda site yönetimininde bir çalışma yapmasını bekliyorum.kelime sınırı olmalı sizlerinde düşüncelerini bekliyorum.selamlar sevgiler

Tarih: 10 Aralık 2007, 09:00 - İp: 88.***.**4.47
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Bu konu çok tartışıldı. Kelime sınırlaması doğru bir çözüm değil. Uzatmak için saçmalanmış yorumlara sebep olur. Çok güzel olmuş şeklinde bir yorum alıyorsanız şükredin bence. Hiç yorum alamamaktan iyidir.

Tarih: 10 Aralık 2007, 14:32 - İp: 88.***.**7.27
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

DÜZENLENMEYE KOYULAN HİÇBİR YÖNTEM ÇÖZÜM DEĞİL EĞERKİ PROFESYONELLERİN(MADDİ ANLAMIN DIŞINDA FOTOGRAF BİLİMCİLERİNİN)YARIŞTIĞI YA DA TARTIŞTIĞIBİ SİTE OLMASI HALİNDE ELEŞTİRİLER GAYET YERİNDE OLUR FAKAT AMATÖR DÜZEYDE BİR ÇOĞUMUZUN ELEŞTİRİ YAPACAK KADAR TEKNİK ANLAMDA BİLGİZSİ ZAYIF BU YÜZDEN "ulyses"İNDE DEDİĞİ GİBİ "Bu konu çok tartışıldı. Kelime sınırlaması doğru bir çözüm değil. Uzatmak için saçmalanmış yorumlara sebep olur. "CÜMLESİ HERŞEYİ ANLATIYOR

Tarih: 10 Aralık 2007, 17:44 - İp: 88.***.**9.50
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

sırf onbeş kelime kuralı yüzünden protesto ettim,çalışmıyorum...yorum olayına fazla takılmamak lazım..."eğlenerek öğrenme" diye bir kavram var...burada paylaşmanın sıcaklığıyla doğal bir süreçte öğreniyoruz...bana göre bu dünya birebir öğretilemez...ama böyle böyle öğrenilir...

Tarih: 10 Aralık 2007, 22:23 - İp: 88.***.**7.241
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

merhaba orhan
bir cok arkadas ayni konu altinda forumlar actilar.
gecenlerde sevgili buffalo güzel bir söz söylemisti bu konuda.
bir cok yabanci sitede fotograflarim var ve yapilan yorumlar netfotograftan farkli degil.
voovv süper
yada klasse tarzi yorumlar
saban abi olayi cok güzel özetlemis.
zaman icinde yapilan elestirileri takip edenler cok seyler ögreniyorlar.
kaldiki tebrikler cok güzel olmus
yorumlari cok olmasina ragmen
onbes kelime kuralida bir zaman sonra ise yaramiyor cünkü onada cözüm bulmuslar
Yapıcı eleştiri üzerine küçük bir hikaye
Eleştiri yaparken uyulması gereken kurallar
Resim çizilir, fotoğraf çekilir. Lütfen fotoğrafa resim demeyin
kelimesini kopyaliyarak 15 kelimeyi doldurduktan sonra tebrikler yaziliyor, bu dahada abes bence

Tarih: 11 Aralık 2007, 01:46 - İp: 213.***.**4.175
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

forumlarda gördüğüm, her makinenin ıvırını zzıvırını bilen, her türlü çekim tekniğini ezberlemiş, canon mu nikon mu kavgası yapan, hayatın içinden kısmında her geyikte yer alan tüm kullanıcılar , foruma harcadıkları zamanın yarısını galeriye verseler hem yorum sayısı hem de kelime sayısı artar diye düşünüyorum...
site netfotograf.com dan netforum.com a doğru gitmekte bence...

Tarih: 11 Aralık 2007, 04:41 - İp: 88.***.**9.218
orh.turhan
orh.turhan (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

düşüncelerinize teşekkür ederim arkadaşlar benimki sadece bir öneri paylaşımı idi nasıl olabilir diye, herkez bu şekilde memnun olduktan sonra herhangi bir sorun yoktur

Tarih: 11 Aralık 2007, 14:21 - İp: 88.***.**4.47
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zaman icinde yapilan elestirileri takip edenler

sorun zaten eleştiri olmaması gencer.woov klasse zaman içindede şimdide eleştiri degil sadece begenidir.
begeni ifadesine karsı degilim ama buffalonun dedigi daha onemli bişey vardı.
dürüst yorum.işte meselenin kilitlendigi nokta orası.
-------
yınede kelime sayısı sınırı koymak gercekten işe yaramayacaktır.
gencer ornegini vermiş.

Tarih: 11 Aralık 2007, 18:29 - İp: 88.***.**6.46
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Açıklama güzel olmuş Gencmenn ..

Tarih: 16 Şubat 2009, 01:20 - İp: 88.***.**2.28
  • 1