macrolog
macrolog (üye)
İstanbul / Meraklı

Yeniden "ayın Konusu" Yapsak..

Haziran ayına giriyoruz.. yeniden bir konu belirlesek de ayın konsu olsa olmaz mı?

Tarih: 24 Mayıs 2009, 17:00 - İp: 78.***.**3.128
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Öykü :Fotoğrafın çekim aşamsındaki öykü , fotografdaki unsurların pozisyonu ile ilgili öykü, çekimden sonraki görmediğimiz ama fotoğrafa bakıp grisini getirebileceğimiz öykü olabilir..Bir kitap kadar uzun olmamalı tabi..Atıyorum kafadan en fazla 5000 karakter olmalı..Öykü ekleme bölümüne karakter sayacı koyarak bu sorun hallolabilir..

Fotoğraf sayısı:Hikayaenin gelişimine göre en az 1 en çok 12 olabilir..fotoğraf boyutları 650x435 piksel olmalı..Fotoğraflar yardımcı foto yükleme sitelerine yüklenir ve forumdaki gibi öykünün uygun yerlerine link verilme suretiyle eklenir..

Pozisyon: Nf bildiğim kadarıyla üç bölümden oluşuyor..Mesajlar fotoğraflar ve forum bölümü diye..Foto öykü bölümü de 4.cü bir bölüm olabilir..Yukarıya linki verilebilir..Bir kullanıcı foto öykü bölümüne katkıyı sağlamak amacıyla şimdilik günde sadece bir foto öykü ekleyebilsin..

Foto öykü bölümün altı bir forumdaki ana konunun ltı gibi fikir paylaşım yeri olabilir..Öykü ile ilgili fikir ve eleştirilerimiz burada paylaşabilirz..

Fikret Abi yıl sonunun yoğun temposu içinde aklıma şu anlık bunlar geldi..Konu ile ilginen arkadaşların da fikirleriyle daha güzel bir yapı ortaya çıkarabilirz..

Tarih: 9 Haziran 2009, 23:14 - İp: 88.***.**5.98
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

sefer hocam güzel özetlemişsiniz.
ayrı bir bölüm olmalı ve forum formatına benzer olmalı.
konu altına fikir paylaşımı
günde 1 tane çok fazla..en az 3 günde 1 olmalı.ne kadar çok kolay eklenirse kalitesi düşer..
gezi yazıları gibi konularda eklenebilinmeli,.

Tarih: 9 Haziran 2009, 23:41 - İp: 78.***.**0.104
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

aklıma takılan önemli bir konu ise,
geyik tadında öyküler eklenebilir,ekleyen birileri mutlaka çıkar.
"bizim oğlanın sünneti","ablamın kına gecesi" gibi ailesel bir hikaye eklenebilir,birileri mutlaka çıkar.
birde fotoöykülerin altına eklenecek geyik muhabbetleri,en çok bundan korkuyorum,bazen yerini ve zamanını kaçıran ve de tadını kaçıran arkadaşlarımız çıkabilir..

Tarih: 9 Haziran 2009, 23:47 - İp: 78.***.**0.104
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Katılım ve oylamayı artırmak için flash ve photoshop bilen arkadaşlar çeşitli ebatlarda hareketli bannerler hazırlayabilir.Site yöneticileride foruma ana sayfaya ve galeriye bu bannerler koyabilir.

Kural olarak, konu ile örtüşen ama çekim tarihi eski olan fotoların yarışmaya katılamaması düşünülse gaddarlık mı olur ??

Tarih: 10 Haziran 2009, 08:43 - İp: 78.***.**6.243
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Ayın konusu için bisiklet firmalarının bir kısmıyla görüştük, ancak olumlu yanıt alamadık. Bu tarz etkinlikler için ayırdıkları bir bütçe varmış ama bu bütçenin dağılımı bir önceki yıldan yapılıyormuş. 2010 da yapılması muhtemel "Bisiklet" konusu için belkii.

İlk görüştüğümüz firma son derece sıcak cevap vermişti. Katkılarının olacağına kesin gözüyle bakmıştık. Bu sebeple duyuru kısmını biraz ertelemiştim. Bir arkadaşıma en kısa sürede bi banner hazırlattırayım...

Tarih: 11 Haziran 2009, 12:10 - İp: 78.***.**9.244
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

ayın konusunda oylamaya başlanmış...
oy kullanmak için fotograf başına

Tarih: 22 Haziran 2009, 11:21 - İp: 88.***.**3.87
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Bilgisayarıma format atmak zorunda kaldım, 2-3 günüm boşa gitti. Fotoğraf oylamasında ufak bir değişiklik yapacağım. Bir fotoğrafa oy kullanıldığında, sistem oy kullanılmamış bir başka fotoğrafa yönlendirecek, haliyle olabildiğince çok fotoğrafın oylanması sağlanacak. Bu arada oy kullanan arkadaşlar, olabildiğince çok fotoğrafa oy kullanırlarsa daha doğru bir sonuç ortaya çıkacaktır. Demokrasi için sandık başına...

Tarih: 22 Haziran 2009, 11:56 - İp: 78.***.**7.11
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Patron başladık mı?

Tarih: 22 Haziran 2009, 15:41 - İp: 88.***.**4.171
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

Patron sonuçlar ne zaman açıklanır....
Nf'nin bi vatandaşı olarak oyumu kullandım

Tarih: 28 Haziran 2009, 21:28 - İp: 88.***.**2.234
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

öhöm öhöm uzun bir aradan sonra dönüyorum nf ye...

temmuz ayının konusunu sabırsızlıkla bekliyurum efenim..

sağlıkcakla, hörmetler...

Tarih: 28 Haziran 2009, 21:29 - İp: 88.***.**4.121