fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Ustbant - Haydarpaşa

Istanbul'un simgelerinden olan Haydarpaşa Garı maalesef ihmal/beceriksizlik/tedbirsizlik yüzünden yandı.
Duyarlılığımızı göstermek, dikkatimizi odaklamak adına üst bandı sadece eski/yeni Haydarpaşa fotograflarına ayırsak nasıl olur ?

Tarih: 29 Kasım 2010, 15:39 - İp: 88.***.**5.39
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iyi olur elbette..

Tarih: 29 Kasım 2010, 23:52 - İp: 88.***.**9.36
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Kimsenin pek ilgisi yok sanırım,

Ne olmuş Haydarpaşa yanmışsa, ne olmuş Allanoi beton altında kamışsa ?
Memlekette daha çok taş var, boşverin.

Tarih: 29 Kasım 2010, 23:59 - İp: 88.***.**5.39
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tam da istanbula gitmeye, ve sırf içinde 10-15 dakika gecirmek için trenle gitmeye karar verdigimde, televizyonda haberini gördüm...
evim yansa bu kadar acıtmazdı belki.
hiç olmaz sandıgı seyler olunca afallıyor insan.

istanbulun en cok hikaye barındıran kösesi,parcası yanmış
istanbulda sevdigim iki üç şeyden en özeli,en güzeliydi benim için.
ne ayasofyası ne kız kulesi ne galatası...
tarihi kül ettiler.

sorumluları gün görmesin inşallah.

teşekkurler fatih abi, guzel fikir seninki.
üç gün, beş gün, tarihi yoketmenin ne kadar kolay oldugunu hatırlatsın yukarıdan.

Tarih: 30 Kasım 2010, 02:56 - İp: 92.***.**0.234
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Benden de 15,000km uzaktan destek Haydarpaşa üstbantına ...

---------------

2 gündür Hürriyet'in internet sayfasında yangınla ilgili tek haber görememek şaşırtıcı - umarım "basılı" medyada farklıdır durum .

Gözümün önüne TCDD veya belediyeden iş almış yandaş müteahhidin asgari ücretli deneyimsiz elemanı , çatıda aygaz tüpü ile izolasyon eritirken/yapıştırırken geliyor

Veya aynı kişi çatıda piknik tüpte çay demlerken ...

Tarih: 1 Aralık 2010, 08:35 - İp: 96.***.**4.180
the_wall
the_wall (üye)
Ankara / Firma

Sistem mükemmel işliyor ancak bir sınır var elbet. Evet her bir bireyin sınırı var elbet... Kimini bir basın yayın organı ile,kimini itlerin vadisinde, kimini güdümlü M.E.B. müfredatınla, kimini şekerle,kimini balla, kimini karıyla,kimini sübyanla... Şu kesim,bu kesim,şu azınlık bu azınlıklar sadece bir ekran koruyucu. Arka alanda bir virüs gibi içimize salınan "alışmışlık" . hiç bir farkı yok.
Sömür,asimile at, sınıflaştır ve al sana kapitalizime model vatandaş.
Abi bu kurgu, bu matrix sizin sınırlanızı hala zorlarken kaa_le bile almayanlar sizin bu cümlenizi sallamayanlar, işte bunlar. virüslüler,alışmışların yan ürünü ruhlar...

işimiz sanat olsundan ötesini düşünmeyen, bilinçsiz,geçmişinden içi geçmiş çürümüş beyinlere nasiat devri değil, 2 kallafi küfür ve akabinde anasonlu aıt yakın... gerçi işleri de sanat mı, bu konuda anasonsuz gitmez...

eskiden çocukları 9 da yatırırdık, şimdi yahya kemalin tvlerde içine edilmesine izin verilen romanlarından sonra, eskiden çocuklarımıza masal anlatırdı, şimdi masalın ne olduğunu anlatamıyoruz... eskiden çocuklar evde üzeri yazılı kağıtlar görürdü. cin ali serileri vardı abi .. şimdi ne kaldı. hiç bir bok kalmadı. ve biz hala devir kötü kolla işi kovulma korkusuyla, bordomuzla neslimizi ve ruhumuzu satıyoruz. eşkiyalara çalışıyoruz,
ne üst bantı abi. hadi zorlasanız burdan ancak kasımpaşayı tarif eder bu alışmışlar...
uzun lafın kısası...

sür_çi (ü) lisan ettiysem affola.
saygılarımı sunarım

Ahmet YILMAZ

#the_wall' tarafından 01.12.2010 21:05:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Aralık 2010, 21:02 - İp: 95.***.**9.92
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

fatih hocam haydarpaşa fotografları ne yazık ki kültürel miras a girdiği için ilgi görmez.

Tarih: 2 Aralık 2010, 11:33 - İp: 85.***.**9.43
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Bir sürü arkadaşımız, birbirinden güzel kadrajlar almış ve paylaşmışlar... Hepsinin eline, emeğine sağlık...
Önerinize aynen katılıyorum Fatih Bey...

Tarih: 2 Aralık 2010, 12:36 - İp: 88.***.**6.75
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

destekliyorum.

bir taraf olmak her zaman diğer tarafı kaybetmekle sonuçlanır. milli meselelerde halk bir bütün olur tamam ama bir tarihi yapının çatısının birazı yandı diye topluluk sitesinin üst bantını tamamen bu fotoğraflara ayırmak taraf olmak olarak algılanabilir. ardından bunu bir hit/reyting malzemesi olarak kullanıldığını bile sanan birileri çıkabilir. herkesin ıqsu aynı değil. eğitim sevşiyesi yetiştirilme tarzı yaşadıkları iç dünyası vs vs. herkeste farklılık gösterir.

cem yılmazın dediği gibi ;
kimisi istanbulun sülietine bakar istanbul sen mi büyüksün ben mi!

diğeri ise aynı süliete bakar ve şairler misali mısralar döktürür. görünüş aynı ama bünyedeki reaksiyon başka olur.

o yüzden site sahibi tüm milleti ilgilendiren mevzular hariç zırt pırt kafasına göre bir şeyleri değiştiremez. bir yere taraf olamaz. olmamalıda. olur yapabilir yetkisi vardır fakat sonuçları ve tepkileri çok ağır olur. çünkü her olay herkeste aynı tepkiye neden olmaz.

bu sebeple bence tüm fotolar değilde bir kaç fotoğrafa yer vermek yeterli olacaktır. ayrıca, arz-talep ve zıtlık-etki olayları açısından da üst bantın %100ü benzer fotoğraflardan oluşmamalı. çünkü benzer çalışmalar zehirli yılan gibidir. birbirini öldürür. ama 3 elma 1 armut oursa armut şıp diye belirginleşiverir.

bu sebeple şuanki uygulama doğru ve abartısız/yeterli bir uygulamadır. fotoğrafların gösterim süresi uzatılabilir. etkiside çok iyi olur. 4 normal 1 yangın fotoğrafı iyi etki yaratır.

ayrıca, bu topiğe katkı yapanların sayısının azlığı benim düşüncemi pekiştirir niteliktedir. tabi felaketleri sindirmiş ve artık normal olaylarmış gibi gelmesi de acı bir olay o da ayrı tabi..

Tarih: 2 Aralık 2010, 13:49 - İp: 88.***.**3.228
the_wall
the_wall (üye)
Ankara / Firma

remi5861...
eğitim ülkenin ayıbıdır biliriz de , cehalet insanın kendi ayıbıdır... yazdıklarına sinirlenmemek imkansız.

krallar vardır kralcılar. baltalar ve saplar. ülkesinin değerlerini kayıtsız şartsız sahiplenenler, bilmeyip bilmem nenin kalitesi ile değerlendirme densizliğinde bulunanlar.
keşke böyle bir hıyarlığı yapmasaydında aklımda sadece benden özür yalaklanan fotografsız google bilgesi olarak kalsaydın.
al sana koca bir özür daha, .... alırsın.

fatih abi özür dilerim

Tarih: 2 Aralık 2010, 14:12 - İp: 88.***.**0.82