myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Üst Şeritteki Güzel Fotoğraflar

Çok sayıda üyesi ve reytingi olan netfotograf sitemizin
anasayfa üst şeridindeki en iyi veya en çok reyting almış
olarak gösterilen fotoğraflarda eksiklik yanlışlık yapılıyor bana göre.

Bence böyle bir sitenin anasayfasında;
Haftalık en iyi 5 fotoğrafı gösterecek bir şerit en üste ,
Günlük en çok reytingi alan 5 fotoğraf üst şeritin altında 2. şerit.
Ve zaten var olan anlık reytingleri gösteren ana sayfa.
Şu anda mevcut bir şerit var ve yanlış uygulama eksik uygulama yapılıyor.
Sadece anlık fotoğraflar uygulaması doğru işliyor.

1.şeritte hafta içinde en çok reyting almış 5 fotoğraf
5 bir hafta kalabilse. Sistem kendiliğinden otomatik olarak buna onay verse..

2.şeritte de günlük en çok reyting almış 5 fotoğraf
1 gün o şeritte kalabilse bunada sistem otomatik olarak izin verse..

Böylece hiç kimse şikayetçi olmazdı.
Diğer türlü üst şeritteki fotoğrafa bakıyorum. 2 yorum var 15 tıklaması var fotoğraf bir hafta boyu orada duruyo. Bence çok yanlışlık ve haksızlık.

Eğer sistem en iyi reytingleri seçemiyorsa 50000 civarında fotoğraflar arasından en doğru en adil seçimi nasıl yapabilirsiniz ki?

Bu konuya bir çözüm bulma bişey yapma düşünülüyor mu acaba?

Tarih: 31 Mart 2007, 08:49 - İp: 85.***.**1.31
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

peki bende soyle bir soru sorayım: calıntı fotograf cıktı gecen gun bir tane ve 100 tane yorum aldı..ust galeriye cıkması dogrumu???
berbat fotograflar cogunlukla eleştiri yorumları alıyor ve ınsanlar yahu kim bu fotografa ne yazmıs acaba diyerek fotografa bakıyor,o berbat fotograf 1000 kere izleniyor yani reytingi artıyor ust galeriye gelmesi dogrumu???
bu ust galeri secenin kişisel begenisini yansıtan ve site uyelerininde site içinde kendi zevkini kendi tercih ve tarzını yansıtmasına yarayan bir sistem..onceden fikret bey kendisi seciyordu,artık site uyeleri donusumlu olarak seciyor..ust galerideki fotografın iki yorumu olması onemli degil..cunku zaten guzel fotograf cok yorum alır diye bir genelleme yok..bazı mukemmel fotograflar bir bilemedin iki ve hatta bazen hiç yorum almadan arka sayfalara dusuyorken vasatı asamayan,hatta ozensiz duzensiz,nispeten kotu fotgraflar cok fazla yorum alabılıyor..bunuda belli nedenleri var tabiki...

sonuc olarak oneriniz iyi guzel fakat farklı acılardan konuya yaklasırsanız uygulamasında cıkacak sorunları sizde gorebilirsiniz...

Böylece hiç kimse şikayetçi olmazdı.
fotografı ust galeriye cıkmadı dıye sikayetci olacak uye yoktur bence???? zaten dogrusuda sikayet edecek degil,fotografı uste cıkınca tesekkur edecek uyedir...

ust galeri adalet dagıtamaz cunku herkesin begenileri farklı.suanda ust galeridekileri begenmeyenler olacagı gibi,sizin dediginiz reytinge gore duzenlemedede begenmeyenler cıkacaktır ve iddia ediyorumki cok daha fazla cıkacaktır..

Tarih: 31 Mart 2007, 19:41 - İp: 88.***.**5.206
micosms
micosms (üye)
Samsun / Özel Gün Fotoğrafçısı

Hocamın açtığı konu göz ardı edilmemeli. Aslında Sitemizin fotoğraf seçimlerinden şikayetim yok. (Pek kelimesini ilave etmem gerek). Üst şeritte kimlerin fotoğrafları atılır bilmiyorum, ama öylesine bir kıstasa gerek var mı? Neden olsun canım. Bu sitede fotoğrafı yayınlanıyorsa kişilerin yeri ora, yeri bura diye ayırıma gerek yok bence. Haaa bunların devamlı durmalarını değil de devamlı belirli zamanlarda geçişi sağlanarak daha adil olunabilir. Site yöneticilerinden önce fotoğraf atan ve yorum yapan arkadaşlarımızın kendilerini öz eleştiri yapmaları gerek bence. Neden mi. Bazan ilk kez masumanefotoğraf atan arkadaşlarımızı öylesine yorumlarla boğoyoruz ki, sonraları fotoğraf attıklarını görmüyorum. Ve yorumların çok banal olduğu zamanları görüyorum. Herkes ellerine sağlık diyebilir. Çok kaliteli bilgili yorum yapan arkadaşlar var. Onları biraz örnek alsalar, alınsa daha kaliteli yorumlar çıkmayacak mı Sizce de. Fotoğraflarımızın yerinden çok gösterimi, sağlıklı yorumları, teşvikler önemli. Konu güzel hocam. Arkadaşların da yorumlarını beklemekte yarar var. Yazsınlar güzelini bulalım değil mi. Teşekkürler

Tarih: 10 Mayıs 2007, 14:34 - İp: 212.***.**0.2
  • 1