sern
sern (üye)
İstanbul / Meraklı

Üst Bantı Parsellemek ( İflas )

evet üst bant iflas etmiştir parsellenmiştir

küçük bir istatislik

ortalam siteye günlük 200 - 220 aarsında eser yükleniyor ve üst banta çıkan eserler ( çogu fotograf temelerine sahip degil öğretici degil) nisan ayı ortalamasına göre

1 nisan 5 eser
2 '' 5
3 ,, 8
4 ,, 4
5 ,, 6
6 ,, 11
7 ,, 5
8 ,, 10
9 ,, 7
10 ,,, 7
11 ,, 6
12 ,, 1
13 ,, 3
14 ,, 7
15 ,, 10
16 ,, 3
17 ,, 6
18 ,, 5
19 ,, 5
20 ,, 9
21 ,, 6
22 ,, 10
23 ,, 8
24 ,, 9
25,, 6
26 ,, 2
27 ,, 9

ve bu ay üst banta çıkan fotografçı sayısı 120 çıkan eser sayısı 179

bazı üyeler birazcık parselemiş gibi üst bantı işte örnek

gencmenn 3 eser
hayalsultan 2 ,,
the-wall 7 ,,
muay 3 ,,
eylül32 4 ,,
oipudus 2
ercan c 2
ricoz 2
hamit 54 2
sansabosa 2
triggers 2
bila 2
logy 2
ismailer 2
boracınar 2
f301nikon 2
kenant 4
bandırmalı 2
lazut 2
fatmacink 2
tarzanman 2
darken energy 2
ruzum 3
nafısen 4
adıgec 2
ferudun aslan 2
forlove 3
tilki 2
kulakcı 2
serdaz3 2
ahmet1 2
pancoon 2

bu ya sadece 27 günde 5800 eser arasından

Tarih: 29 Nisan 2009, 13:15 - İp: 88.***.**8.108
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Atcek pazaremmi atcek..

Tarih: 30 Nisan 2009, 01:17 - İp: 85.***.**0.245
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kİmi.

Tarih: 30 Nisan 2009, 18:11 - İp: 78.***.**0.40
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

You have..

Tarih: 30 Nisan 2009, 18:43 - İp: 78.***.**8.173
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Bak sern kardesım fazla fotografın yok 9 tane hepsı,
Bana sorarsan bunların ıcınde ust bandlık'da yok, Benım gorusum,
Tabıkı secılen fotografların hepsı layıkmı ust banda deyıl nasıl cıkıyor bende anlamadım, Hic yorum yazılmamıs fotograflar bıle ust bant oluyor, Bır zamanlar ust bant ıcın bas kaldıranlar bugun semeresını goruyorlar asagı ınmemek sartıylan, Secıcı abıler var bunlar tıklıyorlar ust bant secılıyor,

Tarih: 30 Nisan 2009, 20:10 - İp: 88.***.**3.210
sern
sern (üye)
İstanbul / Meraklı

pekala sizler memnunmusunuz hep aynı kişilerin üst banta yer almasından

üst bantın mantiletisi nedir sizce

üyelere yol göstermek degimidir kendini geliştirmek isteyenlere

bir fotograf ta önemli unsurlar olan ışık -kompozisyon-çekim açısı-kadraj-diyafram,enstantane uymu-teknik ...... varmı son günlerdeki çıkan eserlerde

tamam hepiniz haklısınızda hangi gerçek acemi meraklı üye bu en büyük fotograf sitesinde kendini geliştiriyo...

benim fotograflarımı kaale almayın ve yüzüme çarpmayın bende biliyorum onların nasıl fotograf oldugunu ve o eserlerin çogu bir tez çalışmam için eklendi gerçek çalışmalarım degil

neyse gene diyorum 156587 üyeli en büyük fotograf sitesinde hep aynı kişilerin üst banta çıkması aynı tarz çalışmarın çıkması

hepinize saygılar çogunuz benden büyüksünüz

Tarih: 1 Mayıs 2009, 12:20 - İp: 88.***.**7.145
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

her sitede belli gruplar var ve herkes kendine yorum yapana yorum yapıyor. İllaki bu adamların fotoları daha bi ilgili görüyor. Ancak çok iyi foto olursa ister istemez yorum gelyor.

Tarih: 1 Mayıs 2009, 12:49 - İp: 88.***.**1.173
eflatunca
eflatunca (üye)
İçel / Amatör

“pekala sizler memnunmusunuz hep aynı kişilerin üst banta yer almasından…”
neden bu kadar üst banda takılası bir hal var ki çoğu fotodaş da anlamadım gitti…

“üst bantın mantiletisi nedir sizce ?…”
bence ; %50’si fotoğafcıyı biraz olsun daha iyiye fişeklemek ve %50’si ise fotografca KUSURSUZA YAKINI diğer fotografcılara sergileyip öğretmek….

“bir fotograf ta önemli unsurlar olan ışık -kompozisyon-çekim açısı-kadraj-diyafram,enstantane uymu-teknik ...... varmı son günlerdeki çıkan eserlerde…”
Herkesin bilgisine ve kusur görme gözüne göre kişiden kişiye değişen bir kavramdır bu beğeni bence….

“tamam hepiniz haklısınızda hangi gerçek acemi meraklı üye bu en büyük fotograf sitesinde kendini geliştiriyo.....”
Neden geliştirmesin ki; beğendiğin yada kusurlu fotografların yorumlarını oku,fotografı büyük ekranda bir süre detaylı incele gör oradaki tekniği ve kusuru yorumla sor,oku sitedeki teknik bilgileri sonra çık dışarı deneme çekimleri yap bir sürü ve yavaş yavaş sabırla öğren...bu gelişme işi bence sizin elinizde sitenin değil…

“neyse gene diyorum 156587 üyeli en büyük fotograf sitesinde hep aynı kişilerin üst banta çıkması aynı tarz çalışmarın çıkması…”
O hep aynı diye zikrettiğiniz üyelerin ilk üyeliklerindeki çalışmaları bir inceleyin lütfen acaba nasılmış nasıl kendini geliştirmişler…bu fotograf sabır ve emek işi yavaş yavaş….
156587 adet üyelerin içinde kusurlu çalışmalardan kusursuza yaklaşmak için bayağı gelişen bir sürü üye vardır ve üst bantta da yer almıştır ve gruplaşma olduğuna inanmıyorum ben…
Aynı tarz mı siz sanırım bu sitede fazla gözlem yapmıyorsunuz buna da katılasım gelmedi…

Bu araştırma için yazık bu kadar zaman,emek ve göz nuru dökmüşsünüz teşekkürler yinede…boş verin üst bandı bu kadar tepki gösterecek bence bir durum yok…fotoğraf çekelim ve paylaşalım sadece değerli fotodaşım…
Saygılar ve eyvallah….

Tarih: 1 Mayıs 2009, 15:38 - İp: 88.***.**0.26
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Bak pazarbey benden daha kıdemlı her sıtede belı guruplaşmalar var dıyor,
Dogruda dıyor bu heryerde var, Bır zamanlar al gulum ver gulkum dıyenler avazı cıkdıgı kadar bagıranlar buyuk bır zaıtla emellerıne ulasmıslardır, Kotuler gıttı bız ıyıler kaldık yorumda al gulum ver gulum bıttı,
Ust banda basladı, Bendekı ust bant butonunu bu zamana kadar 2 sefer kullanmısımdır deneme mahıyetınde , Buton onlarda yapacagın bırsey yok arkadasım, Bu konu cok tartısıldı cok kısıler ısyan ettı lıstelerde ısımler uzayıp gıtmısdı, Bıraz karıstırırsan bulursun, Sana bır abı nasıhatı olarak konuyu fazla uzatma derım, Sen daha yenısın Harcın bıle donmamıs, Onlar beton gıbı...

Tarih: 1 Mayıs 2009, 18:29 - İp: 88.***.**1.231
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

laf sokma ugrasınıda anlamıyorum ya neyse..
-----------------------------------------------------------------

sern:
tamam hepiniz haklısınızda hangi gerçek acemi meraklı üye bu en büyük fotograf sitesinde kendini geliştiriyo...

okadar cokki bu sitede kendini geliştiren, ve bunu ifade eden..
tabiki anlamak isteyene bakana gorene, insanların ilk fotograflarıyla son fotograflarına bakarsanız gorursunuz o gelişmeleri..
-------
ust banta cıkan fotografları begenmiyorsanız dıyorum işte, su su kare fotografık acıdan kusursuzdur ust bantta gormek istiyorum diye belirtin yine bu baslık altında, o karelerle ust banttakiler arasındaki farkları irdeleyelim..hem sizin fotografa bakısınızda gelişmiş olur boylece..

gercek calısmalarınızıda gormek dilegiyle...

Tarih: 1 Mayıs 2009, 18:59 - İp: 78.***.**0.15
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

illaki bayar illaki.
bu arada üst banta bi fotom daha konmuş.

Tarih: 4 Mayıs 2009, 00:18 - İp: 85.***.**3.54