pollyteks
pollyteks (Objektif)
Kahramanmaraş / Meraklı

Üst Bandımızı Geri İstiyoruz...

sayın Site sahibi

galiba son yaşanan üst bant tartışmalarından sonra üst bandı geçici bir süreliğine kaldırdınız.. Bu son üstbant meselesinde haklı olduğumu bilsemde verdiğim tepkinin ("beceremiyorsanız kaldırın gitsin") fazla olduğunu düşünüyorum..Bunun için özür dilerim..Gerçekten istediğim bu değildi tabiki...

(Tabi bu 5 günlük üstbant yayınlanmama sebebi fotoğrafıma dokunma kampanyasına dikkat çekmek içinde olabilir..Sebeb bu ise bu topiği silebilirsiniz...)

Hergün defalarca girdiğim NF nin üst bantında fotoğraf olmaması beni çok üzüyor....Bu konuda artık kimse tartışma yaşamak istemediğinden 5 gündür kimse konu dahi açmadı üst bant nerede diye..Ama eminimki tüm Nf üyeleri üst bantın geri gelmesini istiyor...

ve yine eminimki bu topikle, üst bantı geri isteyen NF dostları ikonuylada olsa buna destek vereceklerdir..

Not: bu topic tartışma amaçlı açılmamıştır...Öneriniz varsa yazın ama eleştirilerinizi aşağıdaki topiğe yazın...

tıklayın

#pollyteks' tarafından 31.08.2008 12:34:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2008, 21:47 - İp: 78.***.**5.39
warrior_tr
warrior_tr (Objektif)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Varlığı bir dert, yokluğu yara

#warrior_tr' tarafından 19.07.2008 09:18:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Temmuz 2008, 09:18 - İp: 85.***.**0.113
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Üstbant üstbant üstbant

Varlığı bir dert, yokluğu yara

Tarih: 19 Temmuz 2008, 09:41 - İp: 88.***.**8.177
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bu karartma günlerine belki bir miktar sebebiyet verdiğimi düşündüğüm için ben de görüşümü tartışma olmayacak şekilde belirteyim.
berbat sualtı fotomu silmem ile başlayan karartma günleri umarım sitemiz için bir ders olmuştur.
site yönetimi o kadar demokratik hareketler yapıyor ki,tekrar saygı duyuyorum.
başka siteler de bu tip yönetime bu kadar ağır laflar edilseydi,durum çok ama çok farklı olurdu.
Sağduyulu bir şekilde sessiz bir cevap bence hepimizin bu konuda tekrar düşünmemizi gerektiriyor.
kimse katılımcı,yeni fikirler üretici olmadan,güzel fotograf eklemeden,fotograflara eleştirmeden,galerinin iyileşmesi için çalışmadan hemen siteyi yargılayıp eleştiryor.
galeride kalite yükselmesi için eleştirlerimizi yapalım diyen fazla kişi yok ne yazık ki.

artık herşeyi sıfırlamak lazım.
sağduyulu ve özverili olmak lazım.
evet en önemlisi bu.Özverili olmak lazım.
sitenin kalite çizgisinin artması için bir şeyler yapalım ki,ondan sonra siteyi eleştirme hakkımız olsun..
sitede en çok emek sarfeden gajin ne yazık ki bu tip özverileri çokca yapmasına rağmen,topiklerde hep hedef olmuştur.

özetle benim önerim..
üst band tartışması bitsin artık.

üst bandda görmek istiyorum seçeneği ile bir linkte topladığımız bütün fotolar 20-30 adedi ne ise artık.üst bandda slayt halinde geçsin.
sadece 5 adet fotograf ile kalmayalım.

üst bandın amacı "bizler bu fotoları güzel örnekler olarak gördük sizler ile paylaşmak istedik " demek.bence.

bir yarışma sonucu değildir..
galerinin en iyisi değildir.
bir kategori için örnek foto olabilir.
bakış açılarını geliştirmek için örnek olabilir.

neden bir yarışma olarak görüyorsunuz anlamıyorum..

Tarih: 19 Temmuz 2008, 10:22 - İp: 85.***.**9.67
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Açıkçası ilk zamanlar üstbant mevzu benim içinde önemliydi. Fakat zaman içerisinde gördümkü sorun üst bant değil. Her çözüm üyelerde bitiyor. Ne yapılırsa yapılsın bir şeylerin pek değişmiyecegi aşikar. Burada site yönetiminin bir kusuru olmadığına kanaat getirdim. İyi fotolar yüklenmezse galeriye , tabiiki üst banda aynı adamların fotoları çıkar. Sebep? Nedir? Çünkü açıkçası seçilecek foto yok. O zaman eleştirmekten ziyade iyi fotolar çekip üst bandı hak edersek kötü olduğunu düşündüğümüz fotolar üst banda çıkamayacaktır.O halde makinelere sarılıp foto çekmeliyiz.....
Hem varsın foto üst banda çıkmasın ne olacakki. İnanın güzel olanı taktir etmesini bilmeyen ağızlar (Körler,Sağırlar Tayfası) o fotonun güzel olduğunu biliyor. Sadece alışkanlık larından vaz geçemiyorlar. Bence herşey fotoğraf adına olmalı... Öyle Ahmede, Mehmede foto hediye etmeyle bu iş kurtulmaz. Herkez taşın altına elini koysun. Saygılarımla....

Tarih: 19 Temmuz 2008, 10:45 - İp: 88.***.**8.177
sahin70
sahin70 (üye)
İçel / Meraklı

Üstbandın belirli kriterleri(dik kadraj olmaması,farklı bakış açıları ve konulardan seçilmesi,aynı üyenin sık aralıklarla çıkmamasına özen gösterilmesi gibi) dışında çoğu kimsenin gözden kaçırdığı bir konudan bahsetmek istiyorum..Yine üstbandla ilgili tartışmaların olduğu bir topikte Fikret Diker şöyle ifadeler kullanmıştı;''üstband bazen iteklemek,motive etmektir''.Bence çok güzel bir düşünce.Bunun örneğinide çok gördüm ve olumlu buluyorum.Üstbandda 3 yorum bile almamış,20 defa izlenmemiş fotoğraflarda gördüm.Üstbandda daha kaliteli fotoğraflar görmek istiyorum,orası bir vitrindir diyen arkadaşların fikirlerinede saygı duyuyorum..Burası demokratik bir ortam tabiki herkes bu konuda fikirlerini söyleyecek..Ama bu fikirler söylenirken oraya çıkan arkadaşları kırmamaya da özen gösterilmeli diye düşünüyorum..Ve kırıldıklarınıda düşünüyorum..Bir arkadaş oraya seçilen fotosunu sildi,birkaç arkadaş haketmedikleri şekilde hoş olmayan durumlara maruz kaldı..Bu konuda açılan topiklerdeki tartışmaları,gergin durumları çoğu zaman okudum fakat yazma ihtiyacı duymadım..Ama bu topiğin açılışındaki samimiyeti görünce bende samimi düşüncelerimi paylaşmak istedim.Tartışmaların,gerginliklerin olmaması dileklerimle..

Tarih: 19 Temmuz 2008, 12:40 - İp: 78.***.**7.99
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

#kad-ir' tarafından 22.07.2008 13:01:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2008, 10:39 - İp: 85.***.**9.67
pollyteks
pollyteks (Objektif)
Kahramanmaraş / Meraklı

#pollyteks' tarafından 22.07.2008 13:41:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2008, 12:07 - İp: 78.***.**9.180
mydemir09
mydemir09 (üye)
Aydın / Meraklı

NF'de polemikler hep oldu hep de birilerinin kırılmasına sebep oldu...Site, forumda üyeleri kırmaktan başka hiç bir işi olmayan TOPİC LORD ları yüzünden çok zarar gördü...(Lütfen forumda efendice fikir beyan eden büyüklerim üzerine alınmasınlar)

Sitede belki en çok ÜST BAND tartışıldı...Ama Fikret Abi, demokratik tavrıdan hiç ödün vermedi...Ne dediysek onu yaptı...Üst bantta hernekadar kötü seçimler bile görsem gözüm hiç son bir haftadaki kadar yorulmadı...En kötü seçim bile seçimsizlikten iyi bence...Orada sanat adına kötü bile olsa bişeylerin durmasının güzel olduğunu farkettim...

Ve yine birşey farkettim bu hafta:

Netfotograf ÜST BANDIYLA güzel, YAŞASIN ÜST BAND

Tarih: 22 Temmuz 2008, 16:12 - İp: 78.***.**1.175
eskidost
eskidost (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

VARLIGI Bİ DERT YOKLUGU YARA VARKEN KAVGASINI EDER YOKKEN GERİ İSTERİZ DER .. OFF OFF sizinle kim ugraşsınn....
-------

Tarih: 22 Temmuz 2008, 20:07 - İp: 85.***.**7.97
pollyteks
pollyteks (Objektif)
Kahramanmaraş / Meraklı

Eskidost sana cevap yazmıyorum ama hala sataşmaya devam ediyorsun...Bu topiği tartışma için açmadım ama sen duramıyorsun bir türlü....problemlimisin..?...Tartışılacak bir şey istiyorsan ve seviyeli olacaksan sabaha kadar yazarım sana..

Aç bir topik orda tartışalım burayı kirletme!!!!!!!!!!

Tarih: 22 Temmuz 2008, 23:17 - İp: 78.***.**4.26