kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Sabit Konular Önerisi

Hemen konuya geçeceğim.
bildiğiniz gibi, "DSLR alma Rehberi" sayfasının hali içler acısı...
12 maddelik forum kurallarını okumak insanlara zor geliyor.

Birçok arkadaş nasıl konu açılması gerektiğiyle ilgili bir dolu yazı yazdı ancak, zamanla aşağı düştüğü için dikkatler üzerinde kalamadı.
Yanlış konu açanlar mı dersiniz, ısrarla önyargılarını sabitleyip, yine de sormaktan geri kalmayanlar mı dersiniz, her soruya sabırla cevap vermeye çalışıp , sonunda dayanamayıp fırçayı basan ustalar mı dersiniz....

Önerim şudur:
Özellikle "Satınalma Rehberi " sayfalarında, konu açma adabı , en çok sorulan makinalar hakkında açılmış topikler vs. den oluşan bir SABİT KONU PENCERESİ oluşturulsa...?

Ve bu konular sürekli üstte sabitlense...
Böylece, CANON 500D için ,NİKON D5000 için, ayrı ayrı 80 başlık açılmasa...
İnsanlar, yeni konu açmak yerine, bu sayfalardan devam etse...

Nolurduuuuuuuuuu..... ????

Şaka maka, hem yönetimin ,hem yardımcı olmaya çalışan ustaların ruh sağlığı açısından, bizim de bir açılıma gitmemizin faydalı olacağı düşüncesindeyim.

Referandum böylece başlamıştır.
"Evet" diyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Tarih: 24 Ağustos 2010, 18:41 - İp: 88.***.**6.66
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu fikrin nasıl yapılacağı çok önemli. ayrıca sabit konular derken neleri sabitmeli? ayrıca yeni insanların tıpkı şimdi olduğu gibi hala birbirine benzeyen yeni konular açmaya devam edeceklerine eminim. forumların yapısı zaten böyledir.

mesela ben sabit konuları sinefx ve filmfabrikası d-forumlarında gördüm. yapılabiliyor evet ama bir fark var.

o sitelerde sabit konular az iken bu sitede çok fazla kategorilik makina var. jhangisi için hangi konuları sabitleyeceksiniz ki?

kategorilerin çok olması sabir konuların sayısını artırır buda yanlış uygulama olur. aslında yapılabilir fakat zor ve farklı bir uygulama olur. buda insanların tepsini çeker siteyi kullanışsız yapar.

forumlarda mantık şudur;
ana kategori altına yüzlerce alt konu açılabilir. alt kategorilerden birkaçında sabit konular yapılsa yinede bakılmayacağını tahmin ediyorum. ayrıca son yazı en başa gelecek şekilde işleyen foruma nasıl sabit konu girilebilir buda ayrı bir teknik sorunsal olur

anlıcanız şimdilik teknik olrak isteğiniz zor gibi görünüyor. yapılsa bile insanların yine buna itaat edeceği ihtimali yüzdesi bence %10

attığın taş vurduğun kuş hesabı, boşa uğraş olur hocam

Tarih: 25 Ağustos 2010, 00:56 - İp: 78.***.**4.243
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Sen bi sus bakiym
Web master olmak öyle kolay değil... müşteriyim ben, "sayfaya tıkladığımda, sayfa önce bir takla atsın sonra açılsın" bile diyebilirim. özgürüm, çünkü müşteriyim

Bu haliyle de biraz karışık oluyor neticede. İlk siteye geldiğim zaman, doğru başlıkları bulana kadar 30 topik gezdim, o topiklerin bilmem kaç sayfasına da göz gezdirdim ...
Konunun en can alıcı yerinde, araya geyikler, şakalar katılmış ...derken 5 sayfa da geyik okudum....
Neticede , aradığımı bulmak günlerimi almıştı.

Velhasıl , ben önerdim.. siz de başka bişey önerin efenim, ortayı bulalım...
yoksa, Gaijin, Ozansan ve birkaç üstadın haline dua etmek gerekecek

Tarih: 25 Ağustos 2010, 02:01 - İp: 88.***.**6.66
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

benimisi duyarlı vatansaş örneğiyidi yahu

tamam tamam sustum pek sayın müşteri

Tarih: 25 Ağustos 2010, 02:06 - İp: 78.***.**4.243
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Tarih: 25 Ağustos 2010, 18:34 - İp: 88.***.**9.227
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

Bence satın alma rehberi bölümüne 3-4 markanın bazı modellerinin incelemesini koyalım.Fiyat/performans nasıl olduğunu yazalım.Çünkü; çok fazla aynı çeşit konu açılıyor belki bu şekilde az da olsa önüne geçilebilir gereksiz konu açma olayının.
bunun yanında; objektifler,filtreler,üç ayaklar vs. bölümlere de bir kaç tane inceleme ekleyelim.Bu sefer en azından polarize filtre almak zorundamıyım,şu lensle iyi foto çekilir mi, üç ayak şart mı vs ? gibi soruların belki önüne geçilebilir.
Tabi bunlar benim bir anda aklıma gelenler.doğru yada yanlıştır dediğim siz daha iyi bilirsiniz bu forumu ben çok seviyorum ve bence bu foruma daha çok sahip çıkmalıyız...

Tarih: 22 Eylül 2010, 23:37 - İp: 92.***.**5.101
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Valla diyorum diyorum da kimse beni dinlemiyor....

Tarih: 25 Eylül 2010, 21:59 - İp: 78.***.**4.120
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

Konu açmaya bir mesaj sınırlaması koyma şansı var mı?Mesela 20 mesaj gibi...

Tarih: 4 Ekim 2010, 21:12 - İp: 217.***.**6.54
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Sanırım yok. Yararlı başlıklar olduğu sürece, bizim mükemmel adminlerimiz , bizi olabildiğince özgür bırakıyorlar sağolsunlar.

Tarih: 5 Ekim 2010, 12:20 - İp: 85.***.**2.217
  • 1