onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

Kurgu Katagorisi Açılsın

öncelikle ben artık kurgu olan fotoğraflarımı diğer katagorilere monte etmekten çok sıkıldım
ayrıca kavramsal, surreal gibi bölümlerinde eksikliğini çokça hissettim

bununla beraber hiç gereği olmayan katagoriler
olduğunu düşünüyorum sitede
örnek vermek gerekirse

*çocuk (bu bölümdeki fotoğrafların yarısı portre diğer yarısı insan manzaraları bölümüne rahatça girer)

*çiçek (makro sadece damla veya böcek fotoğraflarından ibaret değildir bu katagoride rahatlıkla makro katagorisine dahil olabilir.. hadi geniş açı çektiniz manzara bölümünde okadar mevsimler sayılmış onlardan birine illaki dahil edersiniz)

*sanatsal teknik ??? bu bölüm ise tamamen muamma
herfotoğraf bence bir sanat ürünüdür, bir sanatsal değer taşır ve illaki bir teknikle çekilmiştir
(genelde eldeki katagorilerin hiçbirine monte edemediğim ve *diğer katagorisinede koymak istemediğim fotoğraflarımı sebebsizce eklediğim bir katagori benim için)

Tarih: 20 Ağustos 2007, 02:58 - İp: 88.***.**0.26
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

AçıLsa ÇOk GüzeL OLur Diğer BöLÜmLerde AçıLsın DA Peki Kim EkLeyecek ?

Dediğiniz Gibi Çocuk FotoğrafLarı Yarısı Bi Yerde Yarısı Bi Yerde S/B BöLümü Var Ben BiLe Siyah Beyaz Fotoğrafımı Portre BöLümüne Koydum.. Sitede OKadar Kötü FotoğrafLar Varki Ve OnLara Yorum YazıLırken Kurgu'dan Kim AnLar? Kaçımız AnLıyoruz?

Konun İlgisiz KaLması Kötü Ve Bende İstiyorum Kurgu BöLümünün AçıLmasını..
Stüdyo BöLümü İstedim Mete Bey Hariç Kimse Yorum Yazmadı Daha Önce TartışıLmış Bunu BeLirttiği İçin ÜsteLemedim..

ALakasız ŞeyLere Bakmak İnsanların Daha Çok Hoşuna Gidiyor..

SaygıLarımLa.

Tarih: 20 Ağustos 2007, 21:41 - İp: 88.***.**9.184
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

aslında böyle sitelere çok daha lazım olan bir bölüm bence
çünkü çoğu amatör arkadaş evdeki eşyalarla detay fotoğrafı çekiyor ve bir kavram yüklüyorlar fotoğraflarına
bu tür fotoğrafların *diğer bölümüne gitmesi çok yanlış
ve açılsın kimse bakmaz mantığıda çok yanlış
denemeden kimse bilemez kaldıki yeni bir bölümün açılması bukadar zor olmamalı

Tarih: 20 Ağustos 2007, 23:42 - İp: 88.***.**1.4
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bende katılıyorum..ama dıger kategorılerın gereksızlıgı konusunda hemfıkır degılım
bence daha cok kategorı olmalı..

Tarih: 20 Ağustos 2007, 23:46 - İp: 85.***.**9.156
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

gereksiz demek yanlış olabilir
ama abest olduğunu kabul etmek lazım

Tarih: 20 Ağustos 2007, 23:48 - İp: 88.***.**1.4
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makro kategorisini bile sinekler arılar cıcekler vs. gibi ayıran siteler var..
ben herzaman daha cok kategorıden yanayım..fotograflarımı dıger bolumune koymaktan sıkıldım..manzaraları bile manzaraya koymak istemiyorum acıkcası..
fkda oldugu gibi yapılsada bırden cok kategorıye sokma olsa dahamı ıyı olur?yok olmaz belkide

Tarih: 21 Ağustos 2007, 00:06 - İp: 85.***.**9.156
onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

şöyle birşey var yanlız ben cocuk ve çiçek fuzuli derken
çok çeşitlilikden yana olmadığım gibi bir sonuç çıkmasın o bölümlere karşı olmamın sebebini şöyle açıklayayım
çocuk fotoğrafı insan fotoğraflarını anlamsızca bir yaşa göre katogorize etme durumu oluyor.. fotoğrafdaki modelin yaşının bir önemi yoktur bence, fotoğrafdaki amaç hissettirmektir (üzüntüyü, tebessümü, mutluluğu, aşkı vs..) ve bu ifadeleri bir çocukdanda alabilirsiniz 70 lik birindende
yani yersiz bir katagori oluşturulmuş
benim anlatmak istediğim çok fazla katagori olsun fakat
yaşlı, genç, *çocuk, kadın, erkek gibi değil
duygusal p., artistik p., moda, klasik p., romantik p., self portre gibi
anlatabiliyormuyum
mesela manzara bölümüne yapılan uygulama hernekadar doğru düzgün manzara fotoğrafı çekmiyor olsamda çok hoşuma gitti

Tarih: 21 Ağustos 2007, 00:44 - İp: 88.***.**1.4
  • 1