unknownsniper
unknownsniper (üye)
Bursa / Profesyonel Fotoğrafçı

Konu Kilitlenmesi

Merhaba. Lens yardımı hakkında açtığım forum kilitlendi? Bunun nedenini anlamış değilim ve herhangi bir açıklama gelmedi bana. Diğer birkaç kullanıcının da lenler hakkında açtıkları konuların kilitlendiğini farkettim. Nedenini bilmek doğal hakkım sanırım.

Tarih: 11 Kasım 2010, 12:28 - İp: 62.***.**6.124
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bunun için konu açmanıza bile gerek yoktu kardeş
yapmanız gereken konu açarken karşınıza çıkan forum kurallarını okumak olmalıydı.

ama o kuralları bazı üyeler önemsemiyor, okumuyor.
sonra konu kilitlenince "neden" diyor.

Tarih: 11 Kasım 2010, 12:31 - İp: 94.***.**8.181
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

forumu 5 -10 dakka okuyarak bulabilecegın konularda tutup baslık actıgın için kilitlenmiştir. ama daha iki satır forum kurallarını okumaya usendıgın ıcın forumu okumanı beklemekte iyimserlik tabi.

Tarih: 11 Kasım 2010, 14:55 - İp: 217.***.**0.133
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Ne ilginçtir, bazı arkadaşlarım arıyorlar veya biryerlerde karşılaşıyoruz, makine almak istediklerini ihtiyaçlarını uzun uzun anlatıyor, kendilerinin beklentilerini maksatlarını belirtiyorlar.. Hep söylüyorum; "-böyle bir platform var, oku orayı.. hatta şu soruların için konu aç.." hiçbirisinin konu açtığını görmedim..

Arkadaş yardımı, en iyi teknik servisten daha iyidir.. Bu durum bilgisayar konusundada böyledir, fotoğraf makinesi ve aksesuarı konusundada.. Sağolsun, burada çok iyi arkadaşlar var..

Tarih: 11 Kasım 2010, 17:25 - İp: 94.***.**3.41
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

birde şu husus var,
milletçe meraklıdır insanlarımız, özelden kutudan vs'den yazılan bir takım sarfedilen cümleler vardır, bunlar da sık olmasa da arasıra adrenalin yüksek olduğu zamanlarda şakkadanak yapıştırılmak suretiyle genel paylaşıma açık kaynakla gösteriliyor,,,..

Gereği yapılıp yazılar kalkana kadar da okuyan,zihin mukabili yardımi ile, ediyor içeriği mesela..

Tarih: 5 Aralık 2010, 03:14 - İp: 88.***.**8.138
unknownsniper
unknownsniper (üye)
Bursa / Profesyonel Fotoğrafçı

Cevaplarınız biraz sert olmuş ama yine de teşekkür ederim. Sizleri daha iyi tanımamı sağladınız.

Saygılar...

Tarih: 5 Aralık 2010, 23:15 - İp: 62.***.**6.124
afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

Cidden sert olmuş yanıtlar... Ama bu kini de anlayamadım... "Dostum konu açma kurallarına aykırıdır, daha önce açılmış bir konudur ya da konuyu yanlış yere açmısşındır. Bunları kontrol et ve önce forumda arama yap konunla ilgili" demek yerine satırlarca "okumuyorsunuz, berbatsınız, bir şeyden anladığınız yok" tarzı bir duruma girilmesi güzel olmamış... Tamam, ben de website sahibiyim... 40.000 üyesi var ve birbirinden farklı adamlar geliyor... Birbirinden farklı sorular geliyor. Adam teşekkür etmek için YANITLA yerine YENİ KONU AÇ ı kullanıyor, o derece ama burada arkadaş açık yüreklilikle sormuş... Belki aynı durumla 10.000. defa karşılaştığınız için bıkkınlık gelmiştir size de ama bu o arkadaşın hatası değil ki... Dediğim gibi burada gaijin gibi (diğer ark.ları daha tam görmediğimdendir) her sorumu bıkmadan yanıtlamış, samimiyetine ve bilgisine güvendiğim kişilerden bu tarz sert bir yanıt görünce garipsedim... Bu tarz yaklaşımlar sadece insanları forumdan uzaklaştırır. Sonuçta hepimiz bir ürünün KULLANIM ŞARTLARINI vb. okumadan KABUL EDİYORUM diyen insanlarız... Burada gelip de KURALLARI OKUMUYORSUN demek, hadi demeyi geçelim sert bir üslup takınmak güzel durmuyor

Saygılar...

Tarih: 6 Aralık 2010, 04:09 - İp: 213.***.**5.52
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Cevaplarınız biraz sert olmuş ama yine de teşekkür ederim. Sizleri daha iyi tanımamı sağladınız.

vey be.. biz neymişiz
ne kötü adammışız.

kardeş biz mi yanlışız?
bak makineler forumuna lütfen şu anda..
kaç tane kilitli konu var.
şimdi onların hepsi gelip burada konu mu açsınlar??
söyle?
hepsi gelip tek tek konu mu açsınlar??

e bence açmaları lazım, senin mantığına göre..
çünkü konuları kilitlenmiş!
sormaları lazım, neden kilitlenmiş!
forum kuralalrını okumakmı??
ne uğraşsın millet yahu??
burada bi konu açıp sormak varken....

ve onlara da her defasında düzgün cvp vermek lazım.
asla sormamak lazım, neden kuralları okumadın diye..

- - -

ne sert cevabı, ne kini arkadaşlar??
çok alıngan davranıyorsunuz.

- - -

ve sen..
asıl ben seni tanıdım unknownsniper..

senle ilgili olumlu şeyler düşünmüştüm 10 gün kadar önce..
fotoğrafları gerçekten eleştiriyorsun, açıksözlüsün sanmıştım.
üstbanttaki fotoğrafımı yerdiğinde, bunun iyi niyetli bir eleştiri olduğunu sanmıştım.

ama şu an cevabını okuyunca ve az araştırınca durumun öyle olmadığını anladım.
yaptığın yorumlara baktım galeride..
maşallah, yeterli olmayan fotoğraflara bile bol bol şakşak yapmışsın, alkışı basmışsın.
sen eleştirmeyi meziyet eden biri değilmişsin.

sen sadece benim fotoğrafıma saldırmışsın.

sebebini ise şu anda anladım.
buradaki cevabımdan dolayı bana kin yapmışsın.
ve hırsını fotoğrafıma dökmüşsün.

eleştirilerine verdiğim o güzel cevapları hemen siliyorum.
çünkü art niyet varmış, eleştirmek yokmuş.

git her fotoğrafa şakşak yapmaya devam et kardeşim..

başarılar..

Tarih: 7 Aralık 2010, 11:28 - İp: 94.***.**3.47
  • 1