keratin
keratin (Objektif)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İl İl Türkiye Kategorisine Öneri

Gördüğüm kadarıyla şu an "İl İl Türkiye"kategorindeki yörelere ait fotoğraflar, sadece o yörenin ismi ile adlandırılmış fotoğraflardan seçilmekte.Ancak o yörede çekilmiş ve orasının karakteristik özelliklerini yansıtan bir çok fotoğrafa o yörenin ismi konmamış olabiliyor.Benim bir çok Urla fotoğrafımda olduğu gibi.
Bu gibi eskiden yüklenmiş fotoğraflardan bu kategoriye fotoğraf sahibi tarafından öneri yapılabilmeli diye düşünüyorum...

Tarih: 26 Kasım 2007, 23:23 - İp: 85.***.**3.66
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

veri tabanında çok fotograf olduğu için mutlaka zor oluyordur.Ama size tavsiyem kontrol panelinde düzenleme butonu var.oradan fotografınızın ismini değiştirip admin lerin işini kolaylaştırabilirsiniz.
mesela URLA / "fotografınızın orjinal ismi"

Ben de yazdığımız yazılar için düzenleme butonunun aktif hale gelmesini talep ediyorum.İmla hataları yapmışım hoşuma gitmedi.
Bir de bu kategori altına yorum-bilgi-görüşler v.b. gibi alanı ekleyelim,aynı konuda fikirleriyle destek olacak kişiler olabilir.Mesela bir başka kullanıcı urla için bir başka bakış açısı belirtmek için yorum bölümüne yazısını yazabilir.

Bir de konu ekleyecek arkadaşların ,daha çok fotograf olayı açısından konuları yazmaları bence daha faydalı olacaktır.zaten diğer bilgiler internette mevcut,önemli olan bizlerin bakış açısı,burasıda bir fotograf sitesi olduğu için,fotograf ile daha çok ilgili olmalıdır.

#kad-ir' tarafından 27.11.2007 12:15:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Kasım 2007, 12:14 - İp: 85.***.**9.67
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

bu kategorinin ilgi görmeyeceği okunma sayısında bile belli.öğlen 10 adet okunma sayısı vardı,şimdi 30 civarı.bunun bir kısmını bizlerin tekrar bakması ile artmıştır.
Neyse önemli değil zaten.
ben de galerideki tek fotograf ekleme hakkımı hep bu kategorilere(kültürel miras ve il il Türkiye ye) kullandım.
yanlış mı yapmışım acaba

#kad-ir' tarafından 28.11.2007 00:12:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Kasım 2007, 00:11 - İp: 85.***.**5.167
keratin
keratin (Objektif)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili kad-ir;Bence herkes yaşadığı yerin bir nebze olsun tanıtımında rol oynamaktan zevk duyar.O yüzden senin yaptığında hiç bir yanlışlık yok.Benim de okunma sayısındaki azlık dikkatimi çekmekle beraber,giderek üyelerin bu bölümlere ilgisinin artacağını düşünüyorum.

Tarih: 28 Kasım 2007, 00:34 - İp: 88.***.**6.147
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

cok güzel bir fikir.
uygulamaya gecirilirse cok güzel olur diye düsünüyorum.

Tarih: 28 Kasım 2007, 01:48 - İp: 213.***.**3.207
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

bu kategoriye yazı eklenebilir olduğu bilin miyor olabilir mi acaba?(umarım )
Acaba bir duyuru yapılsa.Bu konu değişik bir renk getirebilir siteye.
Özellikle Buffalo ve Lazut hocam güzel anlatımlarıyla katkıda bulunur diye düşünüyorum..

Tarih: 29 Kasım 2007, 00:32 - İp: 85.***.**3.191
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

site yönetimi bile bu topiği okumuyor galiba
lütfen şu düzenleme butonu ne zaman aktif hale gelecek.bilgi verilebilinir mi?tşk.ler.

Tarih: 29 Kasım 2007, 23:25 - İp: 85.***.**7.102
  • 1