mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf Onay Süresi

Arkadaşlar dün akşam saat tam 00:02 de yani 24.12.2007 tarihinin ilk dakikaları galeriye fotoğraf ekledim. Ancak nasıl olduysa benim 24.12.2007 tarihinde (bugün) eklenenler arasında görünmesini beklediğim fotoğraf bu gün eklenenler arasına giremeden 23.12.2007 tarihinde eklenenler arasına konuluverdi. Açıkçası buna anlam veremedim. Normal şartlarda 1-2 saat sürdüğünü bildiğim onay sürecinin bir kaç dakika gibi kısa bir süreye inmiş olması sevindirici bir olay. Fakat benim tam olarak saat 00:02 de eklediğim bir fotoğrafın hangi mantıkla bir önceki gün eklenenler arasına konulu verdiğine anlam veremedim. Söz konusu fotoğrafı silerek bugün 24.12.2007 tarihinde saat 20:35 te tekrar galeriye yükledim şu an saat 21:00 ve hala onay gelmedi

Tarih: 24 Aralık 2007, 21:06 - İp: 85.***.**7.106
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

senin saatin ile sistemin saati tutmuyordur mechul..
belki saniyeler sonra eklesen kurtaracaktın. ben en az 12 yi 5 geçe eklerim hep, kazaya gitmesin diye..

bence sen onu y,ne sil ve 12 yi 10 geçe ekle..

bugün de öldü artık..

Haa bir de onay süresi bazen 2-3 saat olabiliyor. henüz yeni eklenmiş.

Tarih: 24 Aralık 2007, 21:12 - İp: 88.***.**8.240
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Ustam onuda düşündüm ama ben 00:20 civarı bilgisayarı kapatırken poortfolyom baktım hala onay bekliyordu. Ayrıca dün nasıl olduysa bir kaç dakikada onay alan aynı fotoğrafı 20:35 te tekrar galeriye ekledim şu an saat 21:15 hala onay gelmemiş olması ne derece mantıklı anlıyamadım.

Tarih: 24 Aralık 2007, 21:17 - İp: 85.***.**7.106
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Ayrıca tahminlerimde yanılmıyorsam 20:35 te eklediğim fotoğrafın saat 23:00 civarı onay alacağını düşünüyorum ve 1 saat sonra dün eklenenler arasına girerek at çöpe olacak. Sadece verdiğim emeğe yazık derim.

#mechul75' tarafından 24.12.2007 21:21:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Aralık 2007, 21:20 - İp: 85.***.**7.106
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Nihayet fotoğrafım 1 saat sonra 21:40 onay aldı 2 saat sonra at çöpe

Tarih: 24 Aralık 2007, 21:44 - İp: 85.***.**7.106
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

seni severim mechul kardeşim..
mesela yönetimle ilgili şikayetlerde bazen ben de yönetimi haksız bulduğum oldu geçmişte, tarafsız olarak..

ama bu konuda haksızlık ediyorsun. Fotoğrafın dün 00.20 de hala onay bekliyormuş.

Fotoğrafın onaylandığı saat değil, senin eklediğin saat geçerli sistemde..
yani sen sistem saatiyle, 12 den önc eklemişsin. istrse sabah onay verilsin, yine bir önceki güne çıkar foto..
Bir de ben eski üyeyim, fotoların beklemesi bazen 2-4 saat arasını buluyor. bu defalarca olan birşey..

Onay veren arkadaşlar sürekli PC başınd oturmaya mahkum değil ki.. Sonuçta bize ücretsiz bu imkanları sunuyorlar.
artı onların da işi gücü oluyor mutlaka..

sevgiyle kal kardeşim..

beni dinle gece 12 den sonra ekle.. 12 yi 10 geçe..

şimdi git sil.. bugun geçti artık, foton izlenmez sonra..

Tarih: 24 Aralık 2007, 21:46 - İp: 88.***.**8.240
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim ustam ben fotoğrafın onaylandığı saatin baz alındığını sanıyordum yanılmışım bundan sonra eklediğim anki saate dikkat edeceğim sağol

Tarih: 24 Aralık 2007, 21:57 - İp: 85.***.**7.106
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yanıldıgın nokta su.
sen sanıorsunki dun fotografı ekledim 10 dakıka sonra onay aldı bugun fotograf ekledim 2 saat sonra onay aldı.
------
senınkı tamamen sans,yanı onay verilmeden 10 dakika once yuklemiş olman.
belki senın yuklemenden bir onceki onay 5 saat once verilmişti.
bir onceki onaydan 5 dakika sonra ekleyen kişi 5 saat gecti onay almadı derken sen onaydan on dakika once eklediginden ekledim on dakikada onay geldi sanıyorsun.
------
karısık oldu bıraz ama daha ıyı nasıl anlatılır bilmiyorum.
onay verenlerde duzenli onay veremiyor hatta sıteyı cok duzenli ziyaret edemiyorlar,işleri gucleri var sonucta.onlarada biraz anlayıs gostermek lazım.
ornegin onay mekanizması belli saatlerde işlese bu seferde yıgılma olur.
ben onayın kaldırılmasını her fotografın otomatık onaylanıp sonradan kontrol etmesini onermiştim ama ozamanda duzgun bir denetim gerekecek.yanı en ıyı sıstem şimdilik bu.
-----
dun eklenen fotografın cop oldugu fikrine katılmıyorum.ne demek cop.
ozaman ben bugun fotograf ekledim 3 yorum aldı enaz 20 yorum almalıydı dıye silelim fotografları ertesi gun tekrar yukleyelim.
su kadar oldu onay gelmedi yonunde eleştirilerin yersiz oldugunu dusunuyorum acıkcası.

iyi aksamlar

Tarih: 25 Aralık 2007, 15:29 - İp: 88.***.**5.57
  • 1