bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğraf Başlığı Kuralları İhlali

Galeriye fotoğraf ekleme kuralları, madde 2:

Fotoğrafınız için anlaşılır bir başlık belirleyin. "işte ben", "öylesine", "deneme", "aşkıma", "...", gibi başlık taşıyan fotoğraflar onaylanmaz.

Bu kural sık sık ihmal ediliyor, hani bazen tarih saat atılmış fotoğraflar gördüğümde gözden kaçmış diyorum ama bu kadar da olmaz ki! Fotoğrafına isim bulamayan "..." yazıp geçiyor. Ya kural kaldırılmalı ya da dikkat edilmeli, tabiki birinci görev bizlere düşüyor.

Örnek
Örnek 2
Örnek 3
Örnek 4
Örnek 5
Örnek 6
Örnek 7
Örnek 8

ve dahası...

#bolubeyi' tarafından 15.10.2009 16:32:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ekim 2009, 16:15 - İp: 193.***.**8.52
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

bolubeyim boşver,fotoğrafta kural falan yoktur,sadece genelgeçer durumlar vardır

Tarih: 16 Ekim 2009, 23:54 - İp: 78.***.**3.85
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

boş bişey görmektense genel geçer durumları görmek zamana tanıklık etmek bazen bana keyif veriyor.

ve google amcamda bu isimlendirmeleri seviyor.

google amca bana manisa evciler köyünün bir fotoğrafını getiriver bi zahmet dediğimde istenilen fotoğrafı evciler köyü ile başlayan fotoğraflarda arıyor..

örnek:

farkında olmadan takındığım bir misyonumuz var.
bu sadece bir örnekti.

eğer sitenin böyle bir misyonu varsa,
isimlendirmeler şart olmalı. yada kullanıcıya bırakılmadan alakalı etiketlerde girilmesi sağlanabilir(editörler fotoyu onaylarken)..

tamamen hayal ettim

Tarih: 17 Ekim 2009, 00:55 - İp: 88.***.**7.178
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

ben boşverdim ama site boşvermesin... benim de onaylanmayan fotoğrafım oldu, kurallara uyup uymadığı da tartışılır üstelik. madem yöneticimiz öyle münasip gördü, saygı duydum. ancak görüyorum ki kuralda açık var.

çok önemli bir mevzu mu? hayır. ama mükemmellik detaylarda gizlidir ve bu kağıt üzerinde kuralı koyup, gerçekte uygulamama olayı rahatsız ediyor beni.

Tarih: 17 Ekim 2009, 01:57 - İp: 78.***.**1.47
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 22 Ocak 2010, 19:09 - İp: 88.***.**8.122
keremtapani
keremtapani (üye)
Yurtdışı / Amatör

Yukaridaki ornekler gayet guzel cekilmis fotograflar ama bunlara isim vermemek bana gore fotografin degerini dusuruyor. Nasil izah edeyim; sanki o fotograf oylesine gelisi guzel cekilmis havasi veriyor. Cektigim bir fotografa adini vermek onu tamamliyor, onu ozel kiliyor benim gozumde. Tabii bu benim gorusum.
Buna bir de ek olarak bu sitede bir fotograf yayinlamak icin oncelikle kurallara uymak gerekiyor ve bu tur isimsiz fotograflarin fotograf sahibi tarafindan siteye konmasi ne yazik ki konulan o kurali hice saymak,ihlal etmek demek oluyor ve bu da bana gore disiplinsizliktir.

Saygilar,

Tarih: 22 Şubat 2010, 18:10 - İp: 87.***.**0.222