tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

Ekran Kalibrayonu

site yönetiminin (fikret abinin) artık üyeler arası ortak bir ekran kalibrasyon ayarı tutturmalarının zamanı geldi bence , fotoğrafları gezerken bazen tonlamalar konusunda yorumlar getirmeye çekiniyoruz çünkü farklı kalibrasyon ayarlarıyla donanmış fotoğraflar için bu görüşlerimizi dile dökmeye çekinir olduk . . . uygun bir kalibrasyon proğramı site içerisinde üyelere indirttirilip kurdurulursa bu proplemide aşarız gibime geliyor . . .

bu konuyada bir el atarsan seviniriz fikret usta . . . saygılar

esen kalın arkadaşlar .

#tualll' tarafından 05.09.2007 11:42:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Eylül 2007, 11:28 - İp: 85.***.**1.172
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

F.diker'den Çok Şey İstemiyoruz HeraLde MantıkLı Bir Öneri AsLında.. OLsa İyi OLur Kanımca.

Tarih: 5 Eylül 2007, 16:21 - İp: 88.***.**9.200
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

önce bana lazım aklınızı seveyim. selamlar

Tarih: 5 Eylül 2007, 16:47 - İp: 85.***.**1.44
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Mail adresinizi yollayın, bir kalibrasyon dökümanı ileteyim.
İçinde renk skalaları olduğu için buraya yapıştıramıyorum.

Tarih: 5 Eylül 2007, 17:06 - İp: 85.***.**6.225
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://galeri.netfotograf.com/

en alttaki karelere göre ayarlayabileceğiniz gibi,

[URL=http://www.fotokritik.com/kalibrasyon.php]> Bu linki de

Tarih: 5 Eylül 2007, 17:09 - İp: 195.***.**1.17
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

ustalar benim esaslı amacım bütün üyelerin tek bir noktadan kolaylıkla bu işlemi yerine getirebilecekleri bir düzeneği site arşivinde (link olarak , veya fk daki gibi küçük bir bölüm ayrılarak) üyelere sunulmasını sağlamak yoksa benim kendi pc lerimde zaten bu ayarları yapmış durumdayım . . . her arkadaş bu işlemi yaparsa bir kaç detay hariç ortalamada başarı sağlanacağı kanısındayım renk konusunda ve her üye arkadaşta ona göre gönül ferahlığı ile yorum yapma gereksinimi duyabilir eleştirisel bazda . . . ama şu anki sistemde bazen yorum yapmaya çekiniyoruz doğrusu bu tip kalibrasyon farklılıklarını düşününce. . .

umarım fikret usta bu konuya küçük bir bölüm ayırır site içerisinde hatta ana sayfada.

Tarih: 5 Eylül 2007, 17:20 - İp: 85.***.**5.6
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili tuall çok yerinde bir öneri..Ekranımın kalibrasyon ayarlarında bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama ne yapacağımı tam olarak bilmediğimden bir şey yapamıyorıum..Umarım dediğiniz gibi bir şewy yapar fikret bey..

Bu arada fk açılmıyor..

Tarih: 5 Eylül 2007, 20:56 - İp: 88.***.**1.178
  • 1