umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

Anlamadım Niye Yüklenmiyor?????????

yaklaşık iki gün önce bizim bahçeden çektiğim fotoğrafı çektiğim gün galeriye koymuştum yaklaşık 8-10 saat galerimde duran foto ertesi gün baktığımda silinmişti.ve yine ekledim eklendi.kısa bir süre sonra yine silindi.bu sabah yine ekledim ve şimdi gelip baktım fotoğraf yoktu yeni fotoğraf ekle seçeneğine tıkladığımda ekleyebiliyorum yani silinmiş yine fotom.benim fotoma çok benzer bir fotoğraf mı var diye galeride bitkiye baktım yaklaşık bir 20 sayfa kadar kontrol ettim yoktu benmiki gibi.başka fotoğraf yüklemeye denediğimde yüklüyor yalnızca o fotoğrafı yüklemiyor site. bunun ne gibi bir gerekçesi olabilir? BU DA FOTOĞRAFIM (TIKLAYIN)

Tarih: 28 Mayıs 2008, 15:36 - İp: 85.***.**2.95
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Aslında bu sitenin galerisindei her fotoğraftan belli başlı fotoğraf değerlerine uyması bekleniyor ama bu fotoğraf onayları bazen sekteye uğruyor bazen de güzel işliyor.

İşin doğrusu ise bu fotoğraf eklenmeyerek güzel işlemiş diyebilirim sistem.

Detayların kaybolduğu,kompozisyon fakiri bir fotoğraf vasatın dahi altında kalıyor.

Bunu belki şimdi anlamazsınız ama zamanla siz de (eğer devame derseniz fotoğrafa) vayy be ben bunu mu çekmişim zamanında diyeceksiniz ve hak vereceksiniz.

Özetle ; fotoğrafınız onay sistemine galeride olmayı haketmediğinden takılmış.

Bu konuda üzülmeyin,temeel fotoğrafçılık bilginizi geliştirin,daha iyisini çekmeye bakın.(Mesela sabah saatinde güle biraz daha yaklaşarak ve doğru beyaz ayarı ile çekin)

Tarih: 28 Mayıs 2008, 16:22 - İp: 144.***.**0.235
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

teşekkürler mavi_izci.ben fotoyu çektiğimde güzel sanıyordum.ama daha çok yeniyim inşallah geliştirebilirim kendimi dediğinizi unutmazsam eğer yarın sabah tekrar çekmeye çalışacağım.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 16:33 - İp: 85.***.**2.95
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Makinedeki makro modu varsa ona getirin arkanızda dağınıklık yaratacak birşey bırakmadan çiçeğe odaklanın ve çekin.Ferah sade ama detaylı olmasına özen gösterin.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 16:40 - İp: 144.***.**0.235
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

evet 1 cm makro var ama 1 cm için biraz büyük bir gül bu.bir de aklımda tutuyorum dediklerinizi (sabah,dağınıklık olmayacak)biraz daha tarif ederseniz fotoğrafın yönetmedi siz oyuncusu ben olacağım ) verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 16:44 - İp: 85.***.**2.95
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

http://galeri.netfotograf.com/bitki_macro.asp

inceleyin

Tarih: 28 Mayıs 2008, 17:00 - İp: 144.***.**0.235
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

oradaki mor bebeğim olan benim foto kötü mü?

Tarih: 28 Mayıs 2008, 17:34 - İp: 85.***.**2.95
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

selam..

linki tıkladım ve bence de teknik olarak çok yetersiz bir fotoğraf..

tamam belki bazen seninki gibi fotoğraflar onaylanıyor ama bu onların iyi olduğunu göstermez.

ve onay işini tek kişinin yapmadığını artık biliyoruz. En az 5-6 kişi yapıyor. Ve birinin onaylayacağını, diğeri onaylamıyabiliyor.

dostlukla..

Tarih: 28 Mayıs 2008, 17:56 - İp: 88.***.**9.229
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

patcom abi mavi_izci nin direktifleri ile yarın inşallah tekrar çekeceiğm gülü. .umarım bu seferki güzel olur.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 18:01 - İp: 85.***.**2.95
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

tamam..

ama gül çekmek herkesin yapabileceği bir iş.. yani gülün karşısına geç ve çek..

daha yaratıcı olmaya çalışmalısın bence.. Peki du defalık gülü çekeceksin diyelim..

hiç olmazsa, kompozisyonu da zenginleştir.
gülün üzerine fısfısla su damlacıkları sık..
ve mümkünse gülle birlikte, ilave bir öğe bir nesne..

bu senin yaratıcılığına kalmış.

bir de tüyo benden;

sarı ve kırmızı renkler makroda tehlikeli renkler..
çünkü çok parlama yapar bu renkteki çiçekler..
o yuzden sakın öğle saati çekme derim. sabah veya akşam 19.00 sıraları uygundur.

Tarih: 28 Mayıs 2008, 18:45 - İp: 88.***.**9.229
umut1993
umut1993 (Objektif)
Bursa / Amatör

benim hatam burda sanırım saat 15-16 gibi çekmiştim ve güneşliydi hava.(fıs fıs olayını yapamayabilirim sonra apartman sakinleri napıyo bu der ) ama küçük bir şeyle su getirip tepeden gülün üstüne boşaltabilirim

Tarih: 28 Mayıs 2008, 19:28 - İp: 85.***.**2.95