dagli
dagli (üye)
İstanbul / Amatör

24 00 Sonra Yüklenen Fotolarda

gece 24 ten sonra yüklediğim fotoğrafım uzun zaman sayfaya çıkmamakta fakat bazı arkadaşların fotoğrafları hergece erkenden sayfada sebebini açıklarsanız memnun olurum açıklamalara şimdiden teşekkürler

Tarih: 2 Ocak 2008, 00:59 - İp: 88.***.**5.0
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

adamına göre mi muamele var demek istiyorsun mustafa

Tarih: 2 Ocak 2008, 09:34 - İp: 81.***.**7.150
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

saydığın isimler değerli üstadlar ondan hiçbir şüphem yok ancak adamına göre birşey varsa ise yanlış bir uygulama. belki ortada görünmeyen mütevaziliğine vuran insanlar da usta olabilri. bütün fotolar tek tek incelenmiyor bildiğim kadarıyla galeride onaylanan bazı fotoğraflar insanın aklında soru işareti oluşturuyor bazen.

Tarih: 2 Ocak 2008, 09:53 - İp: 81.***.**7.150
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Ben bu düşünceye katılmıyorum.
Tekrar aynı konuya değineceğim,rüştünü ispatlayan fotoğraf ustalarınında ben her zaman iyi foto çektiğini düşünmüyorum.Öyle fotolar varki bazen hatır gönül mahabbeti ile yorumda tavan yapıyor.(Bol grenli,satrasyona uğratılmış renkler,net olmayan alan derinliğine takılmış makrolar vs,vs)Bunlar çoğu zaman alınğanlıklara neden olmamak için söylenmiyor malesef...Bunda kuşkusu olanlar girip ustaların galerilerinede bakabilir.Bu benim fikrim ve fotoğraf anlayışımdan'da kaynaklanıyor olabilir.Ama bu konu tabii su kaldırır.Kabul edilebilir bir opsiyon.Ustalar öncelikli... Bununda arkasında saygı düşüncesi yatıyor.Yoksa bende çok adaletli bulmuyorum.

#gorbi67' tarafından 02.01.2008 13:44:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ocak 2008, 11:46 - İp: 85.***.**4.103
dagli
dagli (üye)
İstanbul / Amatör

mustafa86 panctom un yazdıklarını ve yazılanlara sizinde katılmanızı
hayretle okudum kriterler ve bazı arkadaşların isimleri
bide benim gece gördüğüm isimler yapmayın
çok amatörce birilerini birilerinden ayırmakta ve sizin onlara katılmanızda.
ayrıca fotoğraf bilgisi ve fotoğraflarla ilgili de girmiyorum arkadaşları rencide etmeme adına birgün bir araya gelirsek onu da konuşuruz.
bu konuda yönetime hak vermiyorum

#dagli' tarafından 02.01.2008 13:02:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ocak 2008, 12:52 - İp: 88.***.**4.2
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

bu olay taaaaaa ne zamandır var şimdimi milletin aklına geliyorda sorgulanmaya başlandı.ben en başından beri savunuyorum bu uygulamanın yanlış olduğunu.belki karşı tarafdan bakılırsa evet onlar doğru bişiy yaptıklarını savunabilirler ama bide öteki tarafdan bakarlarsa da bir çok küskünlüklere ver kırgınlıklara neden olacak bu uygulama.evet kriter nedir forumda oyanlanmadan fotoğraf yüklemekmi?yoksa yüklediği fotoprafların %90 ı çok güzel olduğundanmıdır?u insanlar yanlış veya hatalı fotoğraf çekip eklemezlermi?ya gözden kaçan muhteşem fotoğraf ve fotoğrafcılara ne demeli?
ben geçtim bu muhabbetlerden eklerim fotoğrafımı yorummuş izlenmeymiş umurumda olmaz.

Tarih: 2 Ocak 2008, 12:59 - İp: 88.***.**8.13
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

mustafa dedğim gibi artık eskisi gibi tepki vermiyorum vermicemde.artık sineye çekiyorum çünkü alıştım ve umrumda olmuyor yani.dediğim gibi eklerim yorum alırsa alır almazsa pekde lüks değil benim için.ben çekmişim ve beğenmişim benim için önemli olan o.

Tarih: 2 Ocak 2008, 15:33 - İp: 88.***.**8.13
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Evet inşallah böyle bir uygulama olur,bir çok tartışmada minimuma iner.

Tarih: 2 Ocak 2008, 15:37 - İp: 85.***.**4.103
dagli
dagli (üye)
İstanbul / Amatör

mustafa86 usta çırak lık meselesini banada öğretseniz de ben de öğrensem kim usta kim çırak benim yazdığınızdan anladığım yetki verilenler usta ben çırak ustalara söle de bana özel ders versinler çok ihtiyacım var belki zaman la ben de usta olurum

Tarih: 2 Ocak 2008, 15:58 - İp: 88.***.**4.2
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Mustafa arkadaşımın başka bir topikten buraya aktardığı sözler benimdir.
Ama..
Bunlar benim kuralım değil aman haa...
Vallaha ben çıkarmadım bu kuralı..

Yönetim böyle bir kuralı uygulamaya koydu. Ben de destek verdim fikir olarak..

Çünkü, hüsmenaga-mekici-kontrast-pike_37-ozzy baba- gibi üyelerin bence fotoğraflarının yorum beklemesi anlamsız.

Şimdi bu arkadaşların fotoğrafı onaydan döner mi?
asla dönmez!
Çünkü onlar onaylanmayacak kadar kötü foto eklemez asla..

Bu güveni bıraktılar herkeste..

Tabi bunlar 3-5 isim.. daha birçok isim var, bu güveni bırakan.. Bunların onay beklemesine gerek yok bence de..
Sadullah abi senin fotolarında da çok güzel olanlar var.

ÇOK ÖNEMLİ :
Bu kriterler sadece eklediğiniz fotoğraflara göre yapılmıyor. Yaptığınız yorumlara göre de yapılıyor. yönetim, bilinçli yorum yazılmasına önem veriyor. Yorumları kopyala-yapıştır yapanlar tasvip edilmiyor. fotoğraf sahibine birşeyler katacak yorumlar yazılması, fotoğrafı beğendiyseniz eğer "neden beğendiğinizi" yazmanız tasvip ediliyor.

SADULLAH ABİCİĞİM..

Ben seni çok seviyorum.Ben senin neden onay beklediğini tahmin ediyorum. Tabii bu sadece tahmin.. Ulu orta diyorum ki, yönetimle bir bağım yok.. yönetimin sözcüsü değilim. Umarım bunu cüretsizlik olarak görmezsin. Sana karşı saygısızlık etmek veya kırıcı bir söz yazmak asla istemem sevgili abiciğim..

Sadullah abi, haddim olmayarak "fotoğrafların altına yazdığın yorumlardan dolayı" sürekli onaylı üye olmadığını tahmin ediyorum.
senin yaptığın bir yoruma nerede rastlasam "çok güzel olmuş tebrikler" şeklinde hep aynı yorum var.
Bu benim tahminim ama yönetimin bu tarz yorumları tasvip etmediğini adım gibi iyi biliyorum.

Umarım bu kardeşine alınmamışsındır, bu yapmak isteyeceğim en son şeydir.

sevgilerimle..

Tarih: 2 Ocak 2008, 16:05 - İp: 88.***.**0.201
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

bilhakis öle bi gayem ve gayretim yok.ben yerimi bilirim burda.ne de olsa toplasan 1 yıldır adam gibi fotoğrafla uğraşıorum.ama burda 10-20 yıldır fotoğrafla uğraşanlar var onlar gözardı edilmesin lafım onun içindir.

Tarih: 2 Ocak 2008, 16:07 - İp: 88.***.**8.13