ewrener
ewrener (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Nex 6 Ve Objektif

Arkadaslar forumda araştırdım ama bulamadım o nedenle konu actım belki de konu mevcuttur ama ben bulamamıs ta olabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Fotograf çekmeye yeni baslıycam ve bu konuda cok bilgisiz ve acemiyim.
Öncelikle alacağım makineye karar vermek için uzun bir araştırma yaptım ve istediğim makinenin sony nex6 oldugunu anladım hem taşınabilirlik hem de objektif dslr olması(aynasız objektifi degistirilebilir kompakt) beni cezbetti. Fakat objektifler konusunda bilgisizim. Öncelikle belirteyim daha cok makro cekim ve portre ve doga resimleri çekmek istiyorum ve çektiğim resimlerde arka görüntü bulanıklastırma gibi efektleri verebilecek objektif kullanmalıyım galiba. Bunun için sony nin nex6 ya özel makro cekim için sel30m35 objektifi var - portre için sanırsam sabit odaklı objektifini kullanmalıyım o da-sel 35f18 ve 50f18(50mm f1.8) objektifi var. Şimdi bunlar nex6 için ve benim istediğim cekim modları için uygun mu? Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim

Tarih: 6 Kasım 2013, 12:01 - İp: 37.***.**9.18
ewrener
ewrener (üye)
İstanbul / Amatör

)) teknosadan içeri adımımı atmam emin olabilirsiniz fujif yi en basta eledim su an sadece sony ve canon arasındayım ama sanırım fiyat performans olayı ı düşünerek canon alıcam yorumlarınız icin teşekkür ederim

Tarih: 14 Kasım 2013, 12:17 - İp: 37.***.**1.65
rockkesman
rockkesman (üye)
İstanbul / Amatör

#fuji34' tarafından 15.11.2013 18:45:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2013, 12:52 - İp: 88.***.**9.145