casus.61
casus.61 (üye)
Trabzon / Amatör

Samsung Nx 1000 Fotograf Makineleri Hakk

merhaba, acemi bir fotografcı olarak samsung nx 1000 almayı duşunuyorum. Kullanan veya özellikleri bilen bir arkdaş varsa bana yardımcı olursa sevinirim .şimdi den kolay gelsin.

Tarih: 8 Mart 2013, 09:28 - İp: 92.***.**6.65
sabuncu
sabuncu (üye)
İstanbul / Meraklı

Kullanmadım ama teknik özelliklerine bakınca gayet güzel bi alet olduğu gözüküyor zira sensör boyutu çoğu Dslr'dan daha büyük ayrıca o boyutta sensöre de 20 mb çözünürlük koymuşlar bu da çoğu Dslr'dan daha iyi. ardarda çekim hızı da gayet başarılı, hatta nasıl olduğunu anlamadım ama özellikleri arasında 3d resim de çekebildiği yazıyor şaşırtıcı, kendi üzerinde HDR de yapabiliyorsunuz bunlar güzel özellikler.
bunun yanında çok lens seçeneği yok yani Dslr makinelerde yüzlerce varken bu makine için sadece 11 yazmışlar. 15 odak noktası da aynasız bi makine için az.

genel olarak yeni başlayan birisiysen ve ilerde kendimi geliştirir farklı makine alırım diyosan gayet güzel bi makine. rakibi eos m oranla gayet ucuz.

Tarih: 8 Mart 2013, 12:19 - İp: 83.***.**7.179
mavikelebek5
mavikelebek5 (üye)
Ankara / Amatör

Ben aldım ve çok hoşuma gitti özellikler. Tam anlamıyla henüz bu tür makine kullanımını bilmediğim için net bir şey diyemeceğim, yakında kursa başlıyorum.

Tarih: 8 Mart 2013, 17:13 - İp: 88.***.**6.130
  • 1