pmblm07
pmblm07 (üye)
Ankara / Amatör

Canon Eos 70d Mi? Fujifilm X-t1 Mi?

Arkadaşlar merhaba,
Ben fotoğraf makinesi almak istiyorum ve almışken iyisini alayım diyorum. Ama hangi ürünü (Canon EOS 70d mi? Yoksa Fujifilm X-T1 mi?) alacağımı bilmiyorum. Aynı zamanda fotoğrafçılık kursuna başladım.Fotoğrafçılık kursundaki hocam bana Fujifilm X-T1'i önerdi. İki ürünüde inceledim ve ikisi birbirinden güzel. Ama nedense benim aklım Canon 7Od'ye gidiyor. Sizce hangi ürünü alsam daha iyi olur. Ve bu arada doğa ve gece fotoğrafları çekmeyi seviyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
İyi günler

Tarih: 1 Kasım 2014, 13:50 - İp: 88.***.**9.157
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

70D'yi seçerseniz doğru bir karar vermiş olursunuz.İki makine kıyaslamasında 70D açık ara önde.Ama Fuji'yi alırsanız en büyük sıkıntınız başta lens bulmakta olacaktır.

Altta ki linki inceleyin ve arada ki farkları görün.

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-70D-vs-Fujifilm-X-T1

Tarih: 2 Kasım 2014, 06:02 - İp: 91.***.**4.100
ahmetahmete
ahmetahmete (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Selamlar öncelikle yeni uğraşınız hayırlı olsun.
Gündelik hayatta sürekli yanımda olsun,taşıma sıkıntısı olmasın ve fujinin kit lensi işimi görür derseniz fuji derim(lens fiyatlarının yüksek olmasından dolayı) ama ben fotografla daha çok haşır neşir olucam profesyonelleşiceğim derseniz hem lens avantajlarından(fiyat ve çeşit) dolayı Canon derim karar sizin .

Tarih: 1 Aralık 2014, 17:09 - İp: 85.***.**1.22
tuncaycoskun
tuncaycoskun (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba, makinenizi aldınız mı bilmiyorum ama bence başlangıç olarak her ikisine de para harcamayın derim. Her iki makinenin de birbirine göre artıları ve eksileri var. Başlangıç olarak daha amatör makinelerle başlarsanız ileride pişmanlık duymanız azalacaktır. Her iki markanın makinelerini kullanmış biri olarak eğer bu iki marka arasında kaldıysanız Canon 450D, 1100D vs gibi veya Fujifilm XE-1 gibi daha uygun modellerini deneyin. Uzun bir süre bol bol çekin, neyi niye çekemediğinizi bulmaya başlayınca, merakınız artınca daha üst düzey makinelere yönelin derim.

Tarih: 21 Ocak 2015, 08:01 - İp: 88.***.**6.202
  • 1