fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Telephoto 2x Converter ?

merhaba,
fuji s6500fd sahibiyim, 28-300 mm lensi var , acaba bu değerler takılıp çıkartılan diğer lenslerin mm sine denk midir, yani benim 300mm in yakınlaştırması ile herhangi bir objektifin mesala sigma 70-300 lensin yakınlaştırması bir olur mu?

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=6337181

bu link de gördüğüm telephoto bana çok cazip geldi, acaba kullanan veya telephoto 2x ler hakkında bilgisi olan var mı, beni aydınlatabilir mi?

makinem ile flu arka planları ancak zoom yaparak ve dar açı ile elde edebiliyorum, alan derinliğini daha da azaltmak için özellikle portre fotoğraflarda, ne gibi bir aparat alabilirm, macro close up lar mesala işime yarar mı bu konuda?

teşekkürler...

#fujisever' tarafından 08.10.2007 17:00:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ekim 2007, 16:59 - İp: 88.***.**2.159
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Kullandıgınız makine bir DSLR-Like yani ona tc takamazsınızki. Ayrıca sizin makinenizdeki değerler ile lenslerin değerli çok farklı oluyor.

Tarih: 8 Ekim 2007, 17:26 - İp: 85.***.**0.108
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba Fujisever, foruma hoşgeldin. Öncelikle söyleyeyim, linkini verdiğin ürünü, ekstra hiç bir aparata ihtiyaç duymadan, makinanda rahatlıkla kullanabilirsin. İkisi de 58 mm. Bu konvertörü taktığında lensin 56-600mm gibi olacak. Ancak mesafeden kazanırken, diyaframdan kaybedeceksin. Unutma ki, lensinin önüne takacağın her cam, sensörüne düşen daha az demektir. Güneşli ve açık havalarda, doğa çekimlerinde kullanabilirsin. Ama iç mekanda pek kullanılamaz.Bununla beraber resimlerinde netlik ve keskinlik kaybı yaşayacağını da unutmaman lazım. Alan derinliği ile ilgili olarak ise ne yazık ki yapabileceğin çok fazla birşey yok. Olay tamamen küçük sensör boyutu ile ilgili ve tek çözüm DSLR makineye geçiş....

Tarih: 8 Ekim 2007, 18:10 - İp: 195.***.**0.251
  • 1