sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Tamron Kötü Kopya??

Arkadaşlar sigma ve tamron hakkında bazı lenslerin kötü kopya olabileceği yönündeki yazılar beni ürkütüyor.

Tamron 17-50 almak istiyorum ama elime kötü kopya geçmesinden korkuyorum , bahsedilen fokus testlerini yapmam gerekecek...
Bunlar doğru mu söylenti mi? ya kalite kontrol diye birşeyin olması gerekmez mi? koca tamron sigma mehmet usta yöntemiyle nasıl iş yapar?

Tarih: 23 Haziran 2008, 20:44 - İp: 85.***.**5.5
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Bu şekilde

Tarih: 24 Haziran 2008, 16:54 - İp: 85.***.**6.96
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Yalnızca Tamron ya da Sİgma değil Canon,Nikon,Sony kısacası her markada kötü kopya olabilir. Yani kötü kopya olayını yalnızca 3. parti üreticilere mal etmemek gerekir . Bu biraz eşyanın doğasında var. Kullanılan nesne cam çünkü .

Tamron 17-50 çok fazla satılan bir lens ve kullanıcı sayısı fazla olunca da sorunlu lens sayısı fazlaymış gibi bir izlenim edinebilirsiniz.

Kötü kopya aslında daha çok optik açıdan sorunlu lensler için kullanılıyor ve ben çok da rastlamadım tamron 17-50 de. Yani nüyük olasılıkla böyle bir şeye denk gelmezsiniz.

Daha çok backfokus, frontfokus gibi sorunlardan bahsedilir. Bu sorunların da 3000 dolarlık bir L serisi lenste olmayacağını kimse(Canon un ceosu bile ) garanti edemez.

Tarih: 25 Haziran 2008, 00:48 - İp: 88.***.**7.139
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Peki çok teşekkürler iyi oldu bunu duyduğum

Tarih: 27 Haziran 2008, 12:55 - İp: 88.***.**8.207
  • 1