sepirothftw
sepirothftw (üye)
Ankara / Amatör

Tamron 17-50mm Vc - Sigma 17-70mm

Merhabalar gene ben
Demin Ken Rockwell amcanin Tamron 17-50mm lens testini okudum,
( http://forum.netfotograf.com/filtre_lens.asp?msg_id=50102 burda verildiydi )

Yaziyi okuduktan sonra kafama VC olayi takildi. Yazida soyle bir ifade var: "Will IS system blur photos if not allowed to settle? Yes"

Sanirim VC'si biraz problemli bu lensin, burda kullanan arkadaslar varsa yorumlarini bekliyorum.. Birde eger hem sigma 17-70 hemde tamron 17-50 kullanan varsa yorumlarini alabilirsem sevinirim

Bunun yani sira Sigma 18-50 f2.8 kullanan var mi?

Tarih: 30 Mayıs 2011, 11:14 - İp: 88.***.**9.21
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

genelde kıyaslanan ik lens.sgmanın aralığı hoş,tamronun ise sabit 2,8 diyaframı.birde tamronun vc lisimi vc sizimi olsun derdi de var tabi :D daha önce forumların bazısında okumuştum tamron 17-50 vc de odak noktası hatası varmış.merkezdeki af dışındaki noktalarda af nin sağlıklı çalışmadığı söylenmiş.buda her makine de değil zaten bazı canon modellerindeydi sanırım.fakat bu bana inandırıcı gelmiyor.bu lensi kullanıp böyle bir sorun arz eden birini hiç görmedim.sigma lensler için ise genel olarak bütün lenslerinde bazen kalite sorunu olabiliyormuş.o yüzden deneyip alın diyorlar.ben ise olaya tamamen fiyat olarak bakıyorum :D bu lenslerden hangisi ucuzsa onu alırım diyorum.-ki tamron 17-50 klasik modeli almayı düşünüyorum,çünkü vc lisi çok pahalı. :D hayrlısı :D umarım yardımcı olabilmişimdir.

Tarih: 31 Mayıs 2011, 23:26 - İp: 217.***.**2.204
  • 1