izug
izug (üye)
İzmir / Amatör

Sigma,b&w Aralarındaki Fiyat Farkı ?

bunları hepsi sonuç itibari ile uv filtre ve polorize filtre üreten firmalar ama neden bu kadar fiyat farklılıkları var

pahalından ucuza doğru

sigma >b&w
POLORİZE SLİM 247 >132
UV SLİM 71 >108

BİRDE BU SLİM EKLENDİMİ SONUNA NE GİBİ BİR FARK OLUYOR SADECE İNCELİKMİ ?

ne kadar etkisi var birbirlerine mesela ben sigma kullanırsam daha fazlamı güneş ışınlarını ve yansımaları keser ?

247 milyon nereden baksanız bir prime objektif parası o yüzdende merak ettim ?

#izug' tarafından 12.11.2007 13:28:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Kasım 2007, 13:28 - İp: 195.***.**0.67
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Valla ben 10 liraya aldim ama illlaki fark vardir

Kalite filtreler keskinligi artirabiliyor renk gecislerine etki edebiliyor renklei cok fazla + yonde etkilyebiliyor ama 20-30 euro luk kenko lar idare eder yada diger markalar

acikcasi benim 10 lira vermem tamamen mercegi koruma amacli

Tarih: 12 Kasım 2007, 13:41 - İp: 194.***.**9.97
izug
izug (üye)
İzmir / Amatör

bu objektif 247 ytl eder mi ?
çünkü benim bildiğim kadarı ilede b&w avrupada önde gelen objektif ve filtre üreten firmalardan ben sigmanın neden bu kadar pahalı olduğunu merak ediyorum hiç bir yerdede yazmıyor alayımmı almıyayyımmı diye arada kaldım çünkü fiyat farkı çok fazla

Tarih: 12 Kasım 2007, 13:45 - İp: 195.***.**0.67
b.erkman
b.erkman (üye)
İstanbul / Firma

B&W Filtreler dünyanın en kaliteli optik firması Schneider Kreuznach tarafından üretilmektedir.
Bu nedenle bu filtrelerde kullanılmakta olan özel kaplamalar sayesinde fiyat farklılıkları olması kaçınılmaz ve doğaldır.

Tarih: 12 Kasım 2007, 16:25 - İp: 88.***.**4.170
izug
izug (üye)
İzmir / Amatör

cevabınız için teşkkğr ederim

Tarih: 12 Kasım 2007, 21:43 - İp: 195.***.**0.67
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

Oguziu arkadaşım her yerde söylüyorsun, keskinlik arttırıyor filtreler diye insanlara yanlış bilgi verme bari, hangi filtre olursa olsun keskinliği kötü yönde etkiler. polarizeler renk doygunluğuna pozitif etkide bulunabiliyorlar, o kadar..

Tarih: 15 Kasım 2007, 17:47 - İp: 85.***.**8.245
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Filtreler üretildikleri materyal ve uygulanan kaplama tekniklerine göre farklı fiyat aralıklarında satılabilir.
Örneğin tamamı ile lens camından yapılan bir filtre ile cam elementi+plastik karışımının ısı ve basıncla sıkıştırılması yolu ile elde edilen filtreler ilk bakışta aynı gibi gözükse de ürün kalitesi ve fiyat bakımından bir hayli frklılıklara sahiptir.
iyi günler dilerim

Tarih: 16 Kasım 2007, 12:14 - İp: 213.***.**7.138
özgür
özgür (üye)
Çanakkale / Amatör

Bir de Heliopan marka UV filtreler için güzel sözler duydum. Sizce B&W mi yoksa Heliopan mı tercih edilir marka olarak ?

Tarih: 21 Kasım 2007, 09:47 - İp: 212.***.**5.214
  • 1