drkurnaz
drkurnaz (üye)
İstanbul / Amatör

Sigma 70-300 Dl Macro

merhabalar, herkesin yardımına ihtiyacım var galiba biraz
2 hafta önce sigma 70-300 MACRO lens aldım. Elimde bir adet de canon 28 90 lens var
ancak sigma lens deki görüntü hiç net olmuyor, fotografta biraz bulanıklık var gibi görünüyor.Aynı fotoğrafı canonla cektiğimde çok daha net oluyor.
Acaba ben mi tele lens kullanamıyorum yoksa başka bir problem mi var.Şimdiden herkese teşekkürler.

Tarih: 23 Temmuz 2006, 23:54 - İp: 85.***.**3.241
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili drkurnaz ,
tespitinde haklısın...Makinenin af minör aynasını (büyük aynanın altındaki minik ayna) onu sigmaya göre yeniden ayarlatmalısın.Bu sorun daha çok kısık diyaframda belirgindir...

Tarih: 24 Temmuz 2006, 01:44 - İp: 88.***.**9.112
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Canon lens ile doğru çalıştığına göre, neden makineyi kalibre ediyorsunuz ? Sigma lensin kalibre edilmesi gerekeceğini düşünüyordum.

Tarih: 24 Temmuz 2006, 18:23 - İp: 85.***.**3.3
drkurnaz
drkurnaz (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler, ancak hangisini yapayım? makineyi mi kalibre ediyim, yoksa sigma lensi mi? Lensi kalibre ettirmek daha mantıklı geldi bana. Lensi kalibre ettirmek kaça mal olur ve sağlıklı bir sonuç alırmıyım? Şimdiden teşekkürler

Tarih: 24 Temmuz 2006, 22:16 - İp: 85.***.**7.152
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bence makinenizi ve lenslerinizi alıp bir tamirciye gidin.
Sirkecideki Özgüt foto'da sigma lens kalibrasyon için gerekli şeylerin olduğunu görmüştüm.
Bir teşhis koysun, sizide inandırsın ve fiyat versin. Pahalı birşey olacağını sanmam.
Bu sitede reklamı vardı, bende makinemin genel temizliğini yaptırmıştım. Özenli çalışan biri.

Tarih: 24 Temmuz 2006, 23:12 - İp: 85.***.**3.3
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Özgür foto tekniğin telefonunu buldum, belki işinize yarar.
212-513 91 99

Tarih: 26 Temmuz 2006, 17:56 - İp: 85.***.**5.2
  • 1