ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sigma 17-70 / Canon 17-85

Merhabalar,

Arşivi arattım ama bu iki lensi karşılaştıran bir konuya rastlayamadım.

Canon 450D piyasaya çıkınca almayı düşünüyorum. Kit lensi almayacağım. Tam Canon 17-85 almaya karar vermiştim ki birkaç sitede bu lensin optik kalite olarak (ve hem de F/P oranı olarak) Sigma'dan kötü olduğunu okudum.

Biliyorum, şimdi hemen "Tamron 17-50 al" diyenler olacaktır ama ben biraz daha geniş aralık istiyorum. Tele olarak da Canon 70-300 IS almaya karar verdim, o yüzden 17-50 alıp arada boşluk bırakmak istemiyorum.

Özellikle Canon'la Sigma'nın bu lenslerini kullanmış olanlar tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler..

#ousahin' tarafından 11.03.2008 16:51:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Mart 2008, 16:49 - İp: 192.***.**4.218
supra
supra (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon 400D ve Sigma 17-70 sahibiyim,

Daha doğrusu sürekli olarak kullandığım lens bu.

Canon 17 - 85 IS li lensi duyduğum zaman Acaba değiştirsem mi ? Hem Canon, hem 17 - 85 hem de IS'li olduğunu düşününce cazip geldi... Fakat deneme şansım olmadı.

Diğer yandan 17 - 70 lensimden de çok memnunum.

Diyaframın 17mm'de 2.8 değerine kadar açılıyor olması özellikle loş çekimlerde hayli etkili oluyor.

Hatta aynı lensi stüdyo ortamında paraflashlar ile ürün çekimlerinde bile kullanabiliyorum. Çok büyük ebatlarda baskı ihtiyacım olmadığı zamanlarda gayet başarılı sonuçlar alabiliyorum.

Ayrıca bu lensim ile çektiğim bazı fotolarımı fotografçılık okumuş profesyonel bir arkadaşımla paylaştığımda da gayet başarılı olduklarını söyledi.

Aynı ortamda karşılaştırma imkanım olmadı. Fakat Sigma'nın 17-70 lensini tavsiye edebilirim...

Çoğunluğunu bu lensim ile çektiğim fotograflarıma da

http://www.fotokritik.com/kullanici/SuPRaDiVeR/portfolyo/Genel'dan bakabilirsin.

Teşekkürler

Tarih: 14 Mart 2008, 18:27 - İp: 88.***.**1.162
  • 1