pentur
pentur (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Samyang 35mm F/1. 4 Ü Nasıl Bilirsiniz?

Arkadaşlar samyang bu lensinden almış bulunmaktayım. Umarım doğru bir tercih yapmışımdır. Elinde bu lenden olup da kullanan arkadaşlar varmı? Forumlarda ki incelemelerde nikon ve canon un 35 mm tüm lenslerinden üstün görünüyor. Bu fiyata bu inanılmaz bir performans şaşırtıcı gerçekten.

http://www.kenrockwell.com/tech/samyang/35mm-f14.htm

http://www.ephotozine.com/article/samyang-35mm-f-1-4-ed-as-umc-lens-review-19625

Özellikle bu iki sitede ki inceleme hayret verici.

Tarih: 3 Aralık 2012, 09:06 - İp: 95.***.**0.255
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

bu lens manuel focusdu yanılmıyorsam, fiyatının o yüzden uygun olduğunu düşünüyorum...

Tarih: 3 Aralık 2012, 10:06 - İp: 88.***.**7.19
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bu lensi kullanmasını bilirseniz çok iyi sonuçlar alabileceğiniz lensdir, farkında iseniz tamamen manuel olan bir lens olup, odak uzaklığını iyi bilen biri olmalısınız ki en iyi sonucu alabilmelisniz aksi takdirde bu lens sizi hayal kırıklığına uğratabilir yani anlayacağız lense ustalık yapabilirseniz oda sizi mutlu edecektir...
Yeni lensiniz hayırlı olsun...
Almayı çok istediğim lensdir bu lens...

Tarih: 3 Aralık 2012, 12:36 - İp: 176.***.**5.175
pentur
pentur (üye)

Evet buzlucam manuel focus bir lens ama üzerinde af chip i var yani nikon makinede netliği makine ile doğrulayabiliyorsun. Bu doğru netlikte baya işe yarıyor ilk izlenimlerim ve ayrıca netlik halkası sonderece hassas çalışıyor. Body kalitesi ise hiç beklemediğim kadar kaliteli. Henüz d7000 ile deneyemedim yurt dışındayım ve makine yanımda değil ama çok merak ediyorum.

Tarih: 3 Aralık 2012, 20:16 - İp: 95.***.**0.255
pentur
pentur (üye)

Sayın senolyılmaz odak uzaklığı derken neyi kastettiğini tam anlayamadım benim gördüğüm bu lens full frame makinede dehşet bir performansa sahip rakipleri 1500 dolar larda uçuyor resmen ve bu lens onlardan daha iyi keskinliğe sahip görünüyor. Ama ben malum croplu makine ile kullanacağım.

Tarih: 3 Aralık 2012, 20:20 - İp: 95.***.**0.255
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Lensinizin af-cofrim li olması size avantaj sağlar...
Odak uzaklığından kastım; lens le obje yada odaklayacağınız alan arasındaki mesafe dir, mm rik hata kabul etmeyen lens ama siz bunu boşverin lensinizin üzerinde af-cofrim varsa bunlar pek sorun olmaz...
Lens hakkındaki görüşüm ise çok iyi lensdir...

Tarih: 4 Aralık 2012, 19:20 - İp: 176.***.**1.142
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Sayın kardeşim ,Bu obj.pek ahım,şahm bır obj. değil.Almanyada obj. testlerinde,samyang diğer akranlarından her zaman
üç adım geride.(walimex) objektiflerde aynı firmanın ürünü. Sonra herşeyi manuel ayarlaman gerek.
Genelde 35mm tam,format hesalamasında normmal objektiftir.Bir canon C format makinada 50 mm yapar
Olympus gibi kameralarda 2 ile çarptığında 70 mm eder. Bu tür objektiflerde derinlik netliğini hesaplamasını bileceksin ( Eskiden hepsi öyleydi) fotoğraf çekmeye digital ile başladıysan işin daha da zor. Samyang Almanyada fiyatı
330-400 euro arası ( 760-920 )TL.
Son söz ucuz etin yahnisi yavan olur.
Size iyi akşamlar.

Tarih: 4 Aralık 2012, 22:06 - İp: 79.***.**4.122
pentur
pentur (üye)

Sayin rentner size pek katılmıyorum bu konuda bu bahsettiğiniz testleri gönderinde birde biz bakalım bence.... çünkü bir lens rakibi nikon ve canonun aynı klasman lenslerinden kalitede testlerde üstünse ve üçde bir fiyatına da satılıyorsa o lens bence iyi bir lensdir. Sizin bu çok para çok kalite teorimizde baştan sona yanlıştır çünkü herzaman çok para harcayarak çok iyi kalitede ürün almış olmassınız. Bu tecrübeye sabittir. Siz DxO gibi sitenin bu lens için verdiği test sonuçlarını inceleyin bence ...

#pentur' tarafından 04.12.2012 23:28:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2012, 23:15 - İp: 95.***.**0.255
pentur
pentur (üye)

Sayın senolyılmaz çok teşekkür ederim değerlendirmen için evet üzerinde fabrikasyon af confirm chip i var daha henüz kendi makinemle deneyemedim ama burada başka arkadaşın d90 I ile deneme şansım oldu sonuç umduğumdan da harika idi. Bu arada aldığım yerde son bir tane daha bulunmakta aynı lensten salı günü istanbula dönüyorum almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim fiyat son derece uygun zira.

Tarih: 5 Aralık 2012, 01:18 - İp: 95.***.**0.255
  • 1