sea_gull3
sea_gull3 (üye)
Kocaeli / Amatör

Pentax K Serisi İçin Lensler

arkadaşlar ben ve bir çok k serisi makina sahibi devamlı objektif başlığı acıyoruz.allah rızası için abilerimiz ustalarımız lütfen tüm uyumlu lensleri gösterebilecek internette bir tablo yokmu veya uyumlu olup olmadığını nasıl anlarız veya bir liste oluşturup yayınlayabilirmisiniz
şimdiden çok teşekkürler..

Tarih: 3 Temmuz 2007, 09:27 - İp: 85.***.**1.93
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba
Pentax için uyumlu olan Sigma lensler için Sigma lens listesinin linki aşağıda verilmiştir.
http://www.reproset.com.tr/sigma/lensler/index_list.htm
bu listede pentax sütununda üretim noları bulunan lensler pentax uyumludur.
Kolay gelsin

Tarih: 4 Temmuz 2007, 09:29 - İp: 213.***.**7.138
redex
redex (üye)
İstanbul / Amatör

Levent Bey ,
Türkiyede sorunsuz bulacağımız Pentax uyumlu Sigma Lensler hangileridir ?

Tarih: 4 Temmuz 2007, 13:17 - İp: 88.***.**6.195
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Sn Redex
Bu yukarıda verdiğim listeden seçeceğiniz tüm Pentax uyumlu Sigma lenslerinin Türkiyede tedariki ve servisi konusunda bir sıkıntı yoktur. Eğer o an için stoklarımızda bulunmayan bir ürün talebinde bulunursanız ön sipariş ile adınıza istediğiniz ürünün temini sağlanır. Ancak sıklıkla tercih edilen pek çok ürün stoklarımızda sürekli mevcut durumdadır.
Kolay gelsin

Tarih: 5 Temmuz 2007, 09:44 - İp: 213.***.**7.138
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Pentax lenslerin TÜMÜ K10, K100 gibi makinalarla uyumludur. Mesela bende manual fokus 50mm F1.7 prime var. Diyaframı kontrol edebiliyor. Ama M serisinin diyaframını makina kontrol edemiyor, diyafram halkası ile değiştirebilirsin. Ama onlar da makinaya fiziksel olarak uyumlu ve çekim yapabilirsin.

Sigma lensler konusu da Levent Bey durumu açıklamış zaten.

Onun haricinde Tamron'un bir iki lensi var bildiğim kadarıyla, ama detaylarını bilmiyorum.

Tarih: 9 Temmuz 2007, 10:40 - İp: 213.***.**6.250
bidakka
bidakka (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

öncelikle pentax 'ın kitapçığındaki objektiler ile ilgili bölümleri inceleyin .

Tarih: 29 Kasım 2007, 04:34 - İp: 78.***.**3.141
  • 1