micosms
micosms (üye)
Samsun / Özel Gün Fotoğrafçısı

Panasonic Fz30 Lensleri Hk;

Merhabalar Arkadaşlar.panasonic fz 30 kullanmaktayım. Bu sıralar Dönüştürücü lensler üzerine araştırmalar yapıyorum. Panasoniğin sitesinde kullanabileceğim lensler hakkında sadece çok kısa isimleri hakkında bilgiler var. Bizim makinaların geniş açılı lens hakkında bilgisi olan, kullanan arkadaşların bilgilerinden yararlanmak istiyorum. Beraberinde tedarik hakkında da bilgi verebilirseniz sevineceğim. Selamlar.

Tarih: 12 Haziran 2007, 12:23 - İp: 212.***.**0.2
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Basit bir öneri
-4 optik camı 55 mm filtre için kestirin 55 mm UC filtre çerçevesine yerleştirin. Alın size bir geniş açı...

Tarih: 12 Haziran 2007, 16:47 - İp: 88.***.**4.211
micosms
micosms (üye)
Samsun / Özel Gün Fotoğrafçısı

TEŞEKKÜRLER SEVGİLİ DOSTUM AKDENİZLİ.
HAKLISINIZ OKEY DE HER AN RAHAT KULLANACAK BİRŞEY OLMAYACAK Kİ TEVSİYENİZ. AMA SÜPER BİR FİKİR. TEŞEKKÜRLER. SELAMLAR

Tarih: 14 Haziran 2007, 10:23 - İp: 212.***.**0.2
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

gittigidiyor.com da Venus markası olarak 55 mm lenler için geniş açı lenlerin satıldığını görmüştüm. Kendin de FZ30 sahibi olduğum için ilgimi çekmişti. optik kalitesini bilmiyorum aka fiyat olarak oldukça uygun. Bence denemeye değer.

Yaptığım öneri ise geniş açı özelliği olan bir filtre elde etmek fikri üzerine kurulu. Bir gözlükçü arkadaşımla denedik ve olumlu sonuç aldık.Aynı yöntemle close-up filtrelerde elde ettik. Şimdi 55 mm çaplı filtle bileziği lazım

Tarih: 2 Temmuz 2007, 16:14 - İp: 88.***.**1.52
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Merhabalar
Söz konusu makine ile ilgili converter lens desteğini yakın zaman içinde verebileceğiz.
Eğer iletişim bilgilerinizi 0212 335 97 11 nolu telefondan bana iletebilirseniz ürünler gelir gelmez tarafınıza tedarikini ve denemesini sağlayabilirim.
İyi günler dilerim

Tarih: 4 Temmuz 2007, 09:46 - İp: 213.***.**7.138
  • 1