sewaz
sewaz (üye)
Muğla / Amatör

Nikon İçin Macro Extensıon Tube?

Gittigiyorda http://urun.gittigidiyor.com/Nikon-icin-MACRO-EXTENSION-TUBE_W0QQidZZ6749358 ürünü gördüm. Makro objektife ihtiyacım var. Yerini tutar mı? yorum yaparsanız sevinirim..

Tarih: 12 Kasım 2007, 22:46 - İp: 88.***.**3.251
havatemiz
havatemiz (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Extension tube içi boş olan bir tüp olup makro çekimlerde başka bir objektife takılarak kullanılır. Böylece, objektifin odak uzaklığı arttırılmış olur. Makro fotoğraf çekmek için mevcut objektifinizin mercek çapına göre ya close-up mercek takımı alın veya daha ciddi fotoğraflar çekmek istiyorsanız makro objektif alın.

Tarih: 14 Kasım 2007, 20:52 - İp: 88.***.**9.174
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

havatemiz arkadaşımızın söyledikleri genel olarak doğru ama tüp odak uzaklığını arttırmaz, netleme mesafesini kısaltır. yani 15cm'den netleme yapabiliyorsanız tüp taktığınızda netleme mesafesi kısalır ve böylece büyütme oranı artar.

ben pentax için olanlardan aldım ve kullanıyorum. bu tüpü kullanmak için diyaframı elle ayarlayabileceğiniz bir optiğe ihtiyacınız var. eğer kenko nun auto ext. tube setlerinden alırsanız tüm lenslerinizi kullanabilirsiniz,büyütme oranlarını belli hesaplar doğrultusunda arttırabilirsiniz ve otomatik netleme yapabilirsiniz.

Tarih: 15 Kasım 2007, 17:44 - İp: 85.***.**8.245
  • 1