silverian
silverian (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon 70-300 Ed Vs Sigma 70-300 Apo

Forumlarda ve nette oldukca fazla arastirma yaptim ama son karar icin iki objektifi de kullanan arkadaslar varsa yorumlarinizi rica ederim.

Sigma 70-300 APO dg macro ve 70-300 ED D Nikon kullanan arkadaslar varsa yorumlarini ve kisisel goruslerini paylasirlarsa sevinirim.

Arada fiyat farki var. ama nikon D70s icin bu iki objkektifin bir an ayni fiyatta oldugunu var sayarak hangisini, neden tercih edeceginizi belirtirseniz sevinirim.

bol fotografli gunler dilerim.

silverian

Tarih: 4 Mart 2006, 22:18 - İp: yok
ahdevefa
ahdevefa (üye)
Manisa / Amatör

Selam.Ben yeni ED serisi 70*300 Nikon objektif aldım ve memnunum.Fiyat olarak 12 taksit 38 ytl ye satın aldım.Yaptığım genel araştırmada sigma dan daha fazla tavsiye edildi.saygılarımla

Tarih: 5 Mart 2006, 19:51 - İp: 88.***.**2.118
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba silverian,
Gecen hafta bende canon makinem icin Sigma 70-300 Apo DG Macro aldim. Simdi oncelikle Sigma'nin 70-300 serileri icin soylemek istediklerim var. Bu seride DG, APO super, APO super II ve APO DG olmak uzere bir cok model var. APO'yu anlatmaya gerek kanimca zaten seninde baktigin yada bakman gereken bu olmalı. APO modelleri arasinda ilk cikan APO Super de bazi ciddi problemler varmis. APO super II ile bunlari cozmusler ve ustune 1:2 lik bir macro cekim kabiliyeti eklemisler. En son model olan ve APO DG olarak satilan (ayrica en pahalisi) model ise ureticinin ve kullanicilarin yorumlarina gore goruntu kalitesi en basarili olan modeli. Bununla ilgili gercekten cok iyi yorumlar var. Bu lensi kesinlikle Canon EF 75-300 USM ye tercih ediyorlar. Son bir hafta icinde baya bir foto çektim ozellikle 300mm de f/5.6 ile cektiklerimden gayet basarili sonuclar aldim. Buraya ornek koyabilirim. Bence lensin goruntu kalitesi sahip oldugu fiyat goz onune alındığında cok basarili. Tek kusuru AF sinin yavas olmasi, bir HSM yada USM gibi degil.
Nikon icinde iyi yorumlar var. Nikon'un netleme hızını bilmiyorum ama eger iyi ise tercih nedeni olabilir bu. Bu onemli degilse APO DG'yi kesinlikle tavsiye ederim.

Tarih: 7 Mart 2006, 17:57 - İp: 213.***.**5.69
  • 1